Sustok, akimirka žavinga!
2012.08.20
Temos: Vadyba, Verslo pradžia.
Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikti tyrimai parodė, kad viena opiausių šiuolaikinių verslininkų problemų yra nesugebėjimas tinkamai planuoti savo laiko. Tai lemia milžiniškas darbo krūvis ir beatodairiškai darbui atsidavę tiek jauni darbuotojai, tiek verslo veteranai, kurie stengiasi atlikti galybę užduočių vienu metu. Tie patys tyrimai atskleidė 12 efektyviausių būdų, kitaip – laiko valdymo principų, kurie padeda plėtoti verslą.
1. Pirmiausia – brokoliai. Jūsų mama buvo teisi. Visada reikia spręsti sunkiausias užduotis savo lėkštėje, kaip pirmą dalyką ryte, kai energijos ir koncentracijos lygis yra didžiausias. Imkitės sudėtingiausių užduočių taip anksti, kaip galite. Kuo ilgiau atidedate brokolius ar žuvų taukus ir mėgaujatės skanesniu maistu, tuo sunkiau bus kramtyti ne tokį gardų kąsnelį (ir dar blogiau, kad jo skonis tik blogės). Pasirūpinkite, kad pagrindinis dalykas išliktų svarbiausias.
2. Dalyvaukite sprinte, o ne maratone. Mes nesame sukurti taip, kad biure tūnotume aštuonias valandas be atokvėpio ir nudirbtume visus įmanomus darbas. Trumpas, nepertraukiamas koncentracijos proveržis yra raktas į rezultatyvų darbą. Virtuvinį laikmatį arba chronometrą nustatykite 45 ar 60 minučių ir dirbkie, kol išgirsite garso signalą. Nustebsite, ką galite atlikti per vieną nepertraukiamo darbo valandą.
3. Būkite savanaudžiai. Susidarydami dienos darbų planą kaip prioritetines turite įtraukti tik savas užduotis, visa kita gali palaukti. Tuo labiau kad padėti kitiems galėsite kur kas geriau, kai savus darbus būsite atlikę. Jūsų darbas yra pirmas sąraše. Visada.
4. Datuokite savo lūkesčius. Kai prašote ką nors pristatyti, pasiteiraukite, kada galite to sulaukti. Dalykai linkę atsitikti daug greičiau, kai yra aiškus terminas. Be to, jeigu kas nors prašo ko nors iš jūsų, pasidomėkite, kada jiems to reikia. Nustatę galutinius terminus ir pasižymėje kalendoriuje, nepastebimai imsite valdyti laiką.
5. Palieskite vieną kartą. Nesibaigiančiam elektroninių laiškų srautui suvaldyti labai svarbi gera raštvedybos sistema. Taikykite taisyklę skaityti vieną kartą, tada nuspręskite, ką daryti su informacija, ir griebkitės veiklos. Taip pat elkitės su visais kitais gaunamais prašymais ir užklausomis.
6. Grupuokite kaip daiktus. Organizuokite kiekvienos savo darbo savaitės laiką ciklo principu. Pavyzdžiui, pirmadieniais ir trečiadieniais sutelkite dėmesį į bendravimą su esamais ir potencialiais klientais, antradienius ir ketvirtadienius skirkite raštams, elektroniniam paštui arba strateginiam darbui. Iš anksto žinant, kaip atrodo darbo savaitė, lengviau mąstyti tikslingai.
7. Akistata su laiku jį taupo. Nebandykite išsiaiškinti, kas turima omenyje painiame elektroniniame laiške. Kreipkitės tiesiai į šaltinį ir paklauskite. Tai sutaupo laiko, energijos ir apsaugo nuo klaidų. Pasitikslinimas ir aiški informacija yra raktas.
8. Deleguokite. Išmokite perduoti daugiau darbo kitiems. Kai iš tikrųjų pradėsite tai taikyti, pastebėsite, kaip jūsų vaidmuo ir darbo našumas pasiekia kitą lygį. Išsiaiškinkite, ko geriau nei jūs negali atlikti kiti ir kokios jūsų silpnosios pusės. Tokius darbus patikėkite kitiems ir netrukus mėgausitės tobulos koloboracijos rezultatais.
9. Stebėkite. Jei negalite išsiaiškinti, kur dingo visa darbo savaitė, atėjo laikas atidžiau pažvelgti į ją. Sekite savo gyvenimą valanda po valandos vieną savaitę: viską, ką darote, nuo to laiko, kai atsibundate, iki tol, kol einate miegoti. Tai blaivina! Nesunkiai pastebėsite dienotvarkės spragas. Galite suprasti, kad reikia pertvarkyti ir savo gyvenimą, ir dienotvarkę.
10. Judėkite. Turėdami daug protinio darbo dažnai nepaisome savo kūno. Reguliarūs energingi pratimai ir mankšta padės nuleisti garą, suteiks daugiau energijos, užtikrins ilgesnį ir geresnį miegą. Pelningas sandoris!
11. Sulėtinkite prieš greitėdami. Kartais reikia sulėtinti tempą norint tinkamai atlikti darbą. Iki minimumo sumažindami blaškymąsi ir vienu metu atliekamų darbų skaičių, sutelkdami dėmesį į vieną užduotį vienu metu iš tikrųjų galime padidinti bendrąjį darbo koeficientą.
12. Praskaidrinkite dieną. Nieko nėra tokio rimto, iš ko negalime pasijuokti. Kiekvienądien būtina bent kartą iš širdies pasijuokti siekiant sumažinti įtampą. Žinoma, darbas nėra cirkas, bet tai nereiškia, kad privalome visada būti rimti.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.