...

Įkūrė elnių ūkį kartu su laisvalaikio slėniu

Verslas

2022.12.02

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Įkūrė elnių ūkį kartu su laisvalaikio slėniu

Rima Draudvilienė Asmeninio albumo nuotrauka

Jonavietė Rima Draudvilienė (47) jau penkiolika metų dirba vienoje srityje – yra priklausomybės ligų konsultantė ir socialinė darbuotoja. Be šio darbo, ji prieš penkerius metus pradėjo šeimos verslą – savo mieste įkūrė pramogų teminį parką – „Laisvalaikio slėnį”. Vienintelis sunkumas, kurį pamini, yra tai, jog jis veikia tik šiltuoju sezonu.

Visada turėjome įdėjų bei veržlumo veikti

Draudvilienės kasdienis darbas yra teikti pagalbą žmonėms: konsultuoti, atstovauti, tarpininkauti, kartu su klientais spręsti jų problemas. Su žmogumi ieškoti galimybių bei būdų, kaip jis gali, yra pasiruošęs probleminę situaciją pakeisti į teigiamą.

Šiam darbui ji turi sukaupusi reikalingos patirties: yra baigusi socialinius, kultūrinių renginių organizavimo mokslus, turi virėjos – barmenės diplomą. Moteriai dar jaunystėje teko rūpintis senjorais, keletą metų yra dirbusi maitinimo įstaigoje. Kadangi šeima gyveno kaimiškoje vietovėje, teko ir ūkininkauti.

„Visada turėjome įdėjų bei veržlumo veikti. Gyvenime buvo tikrai daug iššūkių, vienu metu teko dirbti, auginti vaikus, ūkininkauti, statyti namus. Dabar pati stebiuosi, kiek visko daug sugebėjome nuveikti ir dar yra idėjų”, – dėsto veikli pašnekovė.

Viena idėja išaugino kitą

Prieš daugiau nei dešimtmetį, Draudvilų šeima, įvertinusi, jog  mieste daugiau galimybių vaikams, čia jie labiau gali save realizuoti, atrasti ir išsibandyti, iš ūkio persikėlė gyventi  į Jonavą. Turėdami ūkininkavimo patirties, nusprendė įkurti elnių ūkį, šį norą pastiprino ir vieno iš vaikų, sūnaus, šiuo metu studijuojančio sveikatos  mokslus, noras rūpintis gyvūnais, juos  gydyti.

Elnių ūkio savininkai greitai įsitikino, kad šie gyvūnai traukia aplinkinius, žmonės prašydavo užeiti, paglostyti, pamaitinti gyvūnus, kartu atvesti savo vaikus.

Pasak R. Draudvilienės, taip atsirado idėja, kad reikia sukurti vietą vaikams ir tėvams, kurioje šeimos su draugais galėtų leisti laisvalaikį.

Vyras atkalbinėjo, bet daug padeda

„Laisvalaikio slėnio” šeimininkė pripažįsta, kad ši idėja buvo labiau jos, o vyras turėjo daug abejonių, atkalbinėjo.

„Šeimoje daug diskutavome. Vis tik man pavyko įkalbėti pabandyti ir mes 2018 metais pradėjome veiklą. Kvietėme atvykti vaikus su tėvais, moksleivius praleisti turiningą laisvalaikį gamtoje su savo klasės draugais, smagiai atšvęsti išleistuves, gimtadienius. Pirmas sezonas padengė išlaidas, lėšos, kurias pavyko uždirbti, buvo atidėtos kitam sezonui, kad dar labiau pagerintume paslaugų kokybę, įsigytume daugiau edukacinių priemonių, – verslo pradžią prisimena pašnekovė, pažyminti ir tai, kad turėjo verslo partnerę, su kuria kartu planavo, organizavo šventes, priėminėjo šeimas, tačiau po dviejų metų bendros veiklos supratusi, jog skiriasi prioritetai, įdėjos, tad pasuko skirtingais keliais. – Rimtai galvojome stabdyti veiklą ir dirbti savo darbus. Tai nebuvo mūsų pagrindinė veikla, labiau mano pomėgis. Su vyru turime kitus darbus ir pajamas. Galutinį sprendimą nulėmė, apsispręsti padėjo žmonės. Vienos mamos skambutis mane vėl uždegė veikti.”

Palaikymas skatina veiklą tęsti

Dabar, sako R. Draudvilienė, ji jaučiasi dėkinga už kiekvieną situaciją savo gyvenime, nes  pamokos ir išbandymai – neįkainojama patirtis. Su dėkingumu prisimena ir savo vyrą, kuris, nors ir nepritarė, bet labai daug prisidėjo, kad ji galėtų plėtoti naują veiklą, rūpinosi meistrais ir laisvalaikio erdvės įrengimu. Pavadinimą vietai, kurioje leidžiamas laisvalaikis, sugalvoti buvo paprasta, nes jis atspindi esmę – šeima gyvena slėnyje, prie Neries upės, šalia  yra piliakalinis „Milžinų kalnas”. Norėjome, kad tai taptų šeimų, žmonių, vaikų gero laiko leidimo vieta. Buvimas gamtoje, galimybė paglostyti, prisijaukinti elnius, ožkytes, triušiukus ir kitus gyvūnėlius suteikia ramybę, atsipalaidavimą, džiaugsmą. Mūsų verslas yra mūsų kieme, vadinasi, viskas vietoje, viskas prie namų. Aš myliu žmones, man visada buvo svarbu, kad visi aplink būtu laimingi, nes tuomet man irgi yra malonu ir gera”, – nuoširdžiai paaiškina „Laisvalaikio slėnio” savininkė.

Konkurencija įneša polėkio

„Laisvalaikio slėnio” įkūrimui, pasak R. Draudvilienės, neprireikė labai didelių investicijų, nes šeima jau turėjo veiklos vietą, nereikėjo jos įsigyti ar nuomoti. Turėjo ir elnius.

„Mes tiesiog išnaudojome tai, ką jau turėjome. Investicijos atsipirko pirmąjį sezoną, nors investavimas versle yra nuolatinis procesas”, – sako veikli pašnekovė, įvardijanti ir savo lūkestį – jog žmonėms būtų gera čia būti ir jie norėtų grįžti.

„Laisvalaikio slėnį” jau žino ir į jį atvyksta tėveliai su savo vaikučiais, moksleivių klasės, grupės iš vaikų darželių, bendruomenių kolektyvai. “Pas mus švenčia gimtadienius, krikštynas, giminių susitikimus.  Manau, kad kiekvienas rasime savo klientą, o klientas ras tai, ko jis ieško”, – viliasi R. Draudvilienė, pažyminti, jog konkurencija jai yra įdomi, nes įneša „draivo”, polėkio”.

Pradėkite nuo labiausiai kirbančios svajonės

Ji turinti ir daugiau idėjų, tik dar nežinanti ką ir kada pavyks įgyvendinti.

Dirbdama skirtingus darbus, būdama labai žingeidi, moteris sako niekada nestokojanti veiklos ir suprantanti, jog pirmiausiai turi pasirūpinti savimi, kad galėtų pasirūpinti savo artimaisiais, šeima.

Ketinantiems imtis verslo, „Laisvalaikio slėnio” įkūrėja R. Draudvilienė linki pajausti savo svajonę, kuri kirba labiausiai: “Nuolatos galvokite apie tai ir mintys vizualizuojasi. Tik pirmyn! Net jeigu ir kažkas nepavyks, įgysite neįkainojamos patirties.”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.