...

Verslo idėja gimė iš pomėgio aktyviai leisti laisvalaikį

Verslas

2022.09.28

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , , , , .

Verslo idėja gimė iš pomėgio aktyviai leisti laisvalaikį

„Ciongo“ komanda Asmeninio albumo nuotrauka

Esate ekstremalumo entuziastai? Norite išbandyti tai, ko dar niekada neteko, bet visada buvo labai smalsu? Energingai laisvalaikį mėgstantys leisti, motorinių transporto priemonių, vandens pramogų, žiemos sporto entuziastai, kauniečiai Mantas Juknelis (31) ir Pijus Imbrasas (32) siūlo beprotiškai gerą, kokybišką, geros nuotaikos kupiną poilsį gamtoje. Siekdami suburti adrenaliną, nekasdienius iššūkius ir išbandymus mėgstančią bendruomenę į vieną ratą, prieš 1,5m. jie įkūrė „Ciongo“ prekės ženklą, kuris simbolizuoja aktyvias laisvalaikio paslaugas, susijusias su vėju.

Verslo viziją vyrai turėjo jau seniai, tik vis stabdė dvejonės ar pavyks, ar apsimoka, ar pasiteisins. Gyvenimo tempo sulėtėjimas pandemijos metu suteikė galimybę dar kartą viską ramiai apgalvoti, išdiskutuoti ir pradėti idėjos įgyvendinimą. Per patį griežčiausią karantiną, 2020m. lapkričio-gruodžio mėn. iš asmeninių santaupų susipirkę reikalingą įrangą kitų metų pavasarį paslaugų paketą pristatė klientams.

Verslo pradžiai – šešiaženklė suma

Anot pašnekovų, nors reikalingos technikos pasiūla užsienyje didesnė, perkant ją Amerikoje ar kitoje šalyje būtų labai sudėtinga gauti aptarnavimą per vieną dieną: „Visą įrangą įsigijome naują mūsų šalyje, nes yra atstovai, iškart galima kreiptis dėl garantinių paslaugų, priežiūros.  Ieškant jos užsienyje vis tiek būtumėm nukreipti į vietinį įgaliotą asmenį Lietuvoje. Investuotas didžiules sumas jau sunku suskaičiuoti, nes verslą nuolat plečiame, gautus pinigus naudojame tolimesniam augimui. Kaip ir kiekvienas verslininkas norime, kad atsipirktų kuo greičiau, bet mūsų tikslas yra ne tik užsidirbti, bet paskleisti žinią apie vykdomą veiklą ir teikiamas paslaugas, todėl investuojame į naujas pramogas, įrengimus. Atsiperkamumą skaičiuojame 5-7-iems metams“. Vyrai pastebi, kad dėl pandemijos ir karo sukeltų padarinių specializuotos technikos pasiūla Lietuvoje šiuo metu mažesnė nei paklausa. Dauguma užsakytos įrangos vėluoja, kartais tenka laukti metus ir ilgiau.

Pasigenda lankstumo iš valstybinių institucijų

Sportiško laisvalaikio aktyvistai palaikymo nesulaukė nei iš aplinkinių, nei iš valstybinių institucijų, tačiau tai nesustabdė dar labiau stengtis: „Institucijos faktiškai orientuotos į viešąjį sektorių ir išimtis jam, o privačiam verslui, ypač pradedančiajam, jos nėra draugiškos. Reikia nemažai kantrybės, kad įveikti biurokratines kliūtis. Dėl veiklos tipo ir vykdymo specifikos ES parama mums nepriklausė, naudojome tik nuosavą kapitalą. Tikrai gaila, kad nenorima investuoti į jauną verslą, kol neuždirbi pinigų ir neparodai rezultatų“. Mantas su Pijumi turi nemažai verslo plėtojimo, skirtingų idėjų įgyvendinimo ir projektų vykdymo patirties, kuri labai padeda veiklos vystymo kelyje daryti teisingus žingsnius, o stipri marketingo komanda koordinuoja reklamą Facebook, Instagram ir Google platformose: „Patys esame šių paslaugų vartotojai, todėl puikiai suprantame poreikį. Nuolat diskutuojame su klientais ką pakeisti, tobulinti, dalyvaujame specializuotuose kursuose, analizuojame, kas lankosi mūsų tinklalapyje. Kadangi turime keletą paslaugų, kiekvienai iš jų skiriasi ir auditorijos. Džiaugiamės padarę gerą pradžią ir neblogai atradę tikslines žmonių grupes siūlomiems pramogų paketams“. Vyrai pabrėžia, kad orientuojasi į teikiamos paslaugos kokybę, patogumą, patrauklumą vartotojui ir įgyvendinimą, aukštą klientų aptarnavimo standartą, o ne į mažą kainą, todėl klientai patenkinti, džiaugiasi gaudami išskirtinį dėmesį ir priežiūrą, dauguma grįžta vėl, skleidžia žinią iš lūpų į lūpas, atsiveda savo draugus.

Išskirtinis dėmesys darbuotojams ir klientams

Šiuo metu „Ciongo“ komandą sudaro iki 10-ies darbuotojų. „Veikla pusiau sezoninė, didžiausias srautas būna vasarą ir žiemą, todėl suburti tinkamą, kartu augti norintį kolektyvą buvo bene didžiausias iššūkis“, – dalijasi pašnekovai ir apgailestauja, kad dauguma šiuolaikinių darbuotojų nori gauti neadekvačiai didelę algą, dirbti kada jie nori: „Rinkdamiesi kandidatus prašėme atsiųsti motyvacinius laiškus, CV. Tai padarydavo tik vienas iš 30-ies susidomėjusių. Mums pasisekė suburti 100% tvirtą, atsidavusią, draugišką komandą, su kuria generuojame idėjas, kuriame naujo sezono uždavinius. Mūsų darbuotojai nemokamai važinėjasi keturračiais, plaukioja vandens motociklais, kateriu, plaukioja ant lentos. Dėl rūpinimosi ir pagarbos jiems, žmonės mums patys rašo ir klausia gal turime darbo vietą kitam sezonui“.

Didelės konkurencijos vyrai nejaučia, o į tariamus varžovus žvelgia kaip į tobulėti padedančius kolegas. „Šiuo metu siūlome: katerį (wakesurf treniruotes), vandens motociklus ir keturračius. Paslaugas teikiame Kaune, turime tam tinkamai paruoštą infrastruktūrą, sudarytus maršrutus, suderintus leidimus. Klientų sulaukiame iš įvairiausių vietovių“, – sako verslininkai ir paaiškina, kad vykdoma veikla labai priklausoma nuo oro sąlygų, todėl tenka greitai ir lanksčiai reaguoti. Ateities planuose – pasiūlyti dar daugiau pramogų, o pagrindinis iššūkis, kurį reikės išspręsti – atsiradęs papildomo finansavimo poreikis.

Sėkmingi žmonės – geriausias pavyzdys

„Versle stengiamės nuolat tobulėti ir būti geriausiais rinkoje, ieškome naujovių, bandome diegti išmanius sprendimus, sekame nemažai užsienio wakesurf žvaigždžių. Šiemet pasikvietėme pasaulio wakesurf čempionę iš Ukrainos J. Shevchenko, kuri vedė treniruotes mums ir klientams. Keturračių sporte palaikome L. Kancių. Jie yra tikri savo srities profesionalai, atsidavę tam, ką daro, tikras pavyzdys“,  – susižavėjimo neslepia pašnekovai ir sako, kad tiek gyvenime, tiek versle vadovaujasi posakiu „Mažiau yra daugiau, brangiau yra pigiau“.

Norint įgyvendinti idėją Mantas su Pijumi pataria apsvarstyti visus už ir prieš, tinkamai pasverti verslo sėkmę ir galimybes. Tačiau per ilgas delsimas, prastas galimybių ar finansavimo poreikio įvertinimas gali pakišti koją. Nepasiduokite, nenuleiskite rankų, eksperimentuokite, netgi leiskite sau klysti, nes iš klaidų gaunamos geriausios pamokas. Nusibrėžkite verslo tikslą ir viziją, kryptingai laikykitės. Verslą augina teigiami klientų atsiliepimai, dėmesys detalėms ir išlaikoma paslaugų kokybė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.