...

Širdis ir atnaujinta fabriko erdvė padiktavo, kaip ir ką reikia daryti

Verslas

2023.01.02

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Širdis ir atnaujinta fabriko erdvė padiktavo, kaip ir ką reikia daryti

Raminta Helmaitė Asmeninio albumo nuotrauka

Kaunietės Ramintos Helmaitės (37) atnaujintoje fabriko erdvėje įkurtai studijai „Space the place“ vasario mėnesį bus metai. Pradžioje, prisimena pašnekovė, daug kas nesuprato pačio verslo formato. „Daugeliui neįprastai skambėjo mintis apie švenčių šventimą studijoje ir pan. Dar ir dabar kartais tenka išsamiau paaiškinti, kokia tai veikla ir jos principas, bet džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių atranda studijos formatą savo renginiams, šventėms, kūrybai ar netgi darbui“, – sako verslininkė.

Visada siekė būti savarankiška

Kaune gimusi, užaugusi ir gyvenanti R. Helmaitė, baigusi gimmaziją, įgijo verslo vadybos, pardavimų ir marketingo specialybę.

„Dirbu jau nuo pat studijų laikų, visada siekiau būti savarankiška ir išbandyti save įvairiose srityse. Pradėjau nuo pardavėjos-konsultantės knygyne, vėliau studijuodama neakivaizdiniu būdu, keletą metų derinau studijas su marketingo vadybininkės darbu, tačiau nuo pat mokyklos baigimo žinojau, kad noriu dirbti tik sau ir sukurti savo verslą.

Baigusi studijas su draugu įkūrėme logistikos įmonę, taip pat šalia turėjau dovanų rinkinių versliuką, dar vėliau su vaikystės drauge įkūrėme antikvaro ir vintažinių indų bei interjero detalių verslą, kuris sėkmingai gyvuoja jau penkerius metus. Čia darbuojuosi ir iki šiol. Taip pat, paraleliai, keletą metų užsiėmiau fotografija, bet daugiau kaip hobi, laisvu laiku. Menai ir kūryba mane lydi visą gyvenimą“, – pasakoja moteris.

Savo veiklą sumanė pamačiusi atnaujintas fabriko patalpas

Renginių ir švenčių studijos idėja R. Helmaitei gimė spontaniškai.

Pastebėjusi, kad tarp esamų darbų ir veiklų turi laisvo laiko, panoro jį išnaudoti papildomam darbui. Kadangi domisi fotografija, svarstė šia veikla užsiimti rimčiau, todėl pradėjo ieškoti jaukaus kampelio, kur galėtų fotografuoti ir kurti.

Ieškančiai tinkamų patalpų, jai, kaip ir ne vieną kartą gyvenime, sprendimą padiktavo nuojauta ir pirmas įspūdis. Išvydusi atnaujinto „Drobės“ fabriko patalpas niekur kitur savęs nematė, tik ten. Ir laimingo atsitiktinumo dėka pernai metų sausį atsilaisvinus idealiai viziją atitinkančias patalpas, jas išsinuomavo.

Ir taip, po truputėlį, Space the place šeimininkė R. Helmaitė pradėjo keliauti savo vizijos išpildymo link. Iš pradžių ketinusi įsirengti fotostudiją ir darbuotis, o kai nedirbs, nuomoti kitiems fotografams, pamažu įrenginėdama studiją taip susižavėjusi to lofto erdve, kad net nepajutusi, kada širdis palinko prie visai kitos koncepcijos – lofto, įrengto tarsi jaukūs namai, kur galima švęsti, kurti ir dirbti.

„Man tai buvo visiškai nauja ir neplanuota, tačiau širdis ir pati erdvė padiktavo kaip ir ką reikia daryti“, – prisimena netikėtai susiklosčiusias naujos veiklos aplinkybes.

Vadovavosi vidiniais pojūčiais

Pradėjusi įrenginėti erdvę, kuri bus skirta ne tik fotosesijoms, studijos savininkė siekė svarbiausio dalyko – kad atvykusiems žmonėms būtų jauku ir patogu.

Besivadovaudama tik savo vidiniais pojūčiais ir vizija, nežiūrėdama jokių pavyzdžių ar šablonų, nesamdžiusi dizainerių, žinojo tik vieną, kad studijos stilius, spalvos, visa esmė būtų artima jai pačiai.

„Supratau tik vieną, kad tai nebus minimalizmas, o estetiką kursiu spalvomis ir detalėmis. Keistas jausmas, visas įrengimo etapas vyko taip paprastai ir sklandžiai, kad atrodo jau visą gyvenimą žinojau, ką ir kaip daryti“, – džiaugiasi pašnekovė ir prideda, kad pereinant į visiškai naują renginių veiklos pasaulį sunkiausia buvo nustoti abejoti ir bijoti, kad nauja sritis neatneš pajamų ir bus darbas dėl darbo.

Tarsi antri namai

Dabar nauja darbo vieta R. Helmaitei yra tarsi antri namai.

„Čia vyksta daug nuostabių dalykų, ateina daug skirtingų žmonių, nėra monotonijos.

Nuolatos norisi stebinti ir kurti kažką naujo, tobulinti ir daryti erdvę maksimaliai komfortišką ir jaukią savo svečiams. Galiu viską kurti tik pagal savo paties viziją ir taisykles, pilnai atsiduoti ir sudėti visą širdį, – puikias veiklos puses vardija studijos savininkė, pamininti ir pastangų reikalaujančią užduotį – kaip pritraukti ir sudominti klientą, kad jis norėtų grįžti dar kartą ir pasakytų gerą žodį kitiems. Toks yra didžiausias mano tikslas, motyvacija ir tam reikia įdėti daugybę pastangų ir darbo, net ir po darbo valandų. Tai galbūt ir sunkiausia išmokti atsiriboti ir nebegalvoti apie darbą ne darbo metu, neperdegti.“

Viską matyti ir daryti kliento akimis

Space the place įkūrėjos R. Helmaitės požiūriu, jos pradėto verslo srityje konkurencija nėra didelė, nes jis yra gana specifinis ir sėkmei svarbios daugybė smulkmenų: vieta, įdirbis ir t.t. Įvertindama klientų poreikį gauti pilną paslaugos paketą ateityje ji planuoja pasiūlyti renginio ar šventės organizavimo paslaugas nuo dekoravimo iki maitinimo.

Daugiausia savo studiją viešindama per Facebook ir Instagram platformas R. Helmaitė įsitikino, jog mokama reklama kol kas yra labiausiai pasiteisinęs dalykas. Taip pat ji stengiasi dalyvauti įvairiuose gyvuose susitikimuose, kur, jei tik turi progą, papasakoja apie savo studiją gyvai.

Pradedantiesiems savo verslą ar projektą labiausiai linki klausytis širdies ir nesivadovauti šablonais, nepataikauti masėms.

„Koks verslas ar veikla bebūtų, daiktas ar paslauga, svarbiausia turėti savo viziją. Visų pirma, tu pats turi būti savo verslo svarbiausias klientas. Šūkis, kuris man padeda plėtoti veiklas – matyk ir daryk viską kliento akimis.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.