...

Savivertės problemas sprendžia mergaičių studija

Verslas

2022.12.19

Autorius: Nijolė Simaitienė

Temos: .

Savivertės problemas sprendžia mergaičių studija

Goda Petkutė Asmeninio albumo nuotrauka

Aktorė Goda Petkutė (32) įsitikinusi, jog, augdamos šiuolaikinėje visuomenėje, mergaitės susiduria su didelėmis savivertės problemomis. Tai sukuria kompleksus, kurie trukdo būti savimi ir rinktis tai, kas joms yra svarbu. Pajutusi poreikį, aktorė įkūrė studiją tik mergaitėms „Cozy Shelter“. Jaukią užuovėją, kur jos galėtų augti ir tobulėti kartu, be jokios baimės ar gėdos jausmo.

„Cozy Shelter“ studijos istorija kilo iš G. Petkutės asmeninių refleksijų. Išgyventos patirtys lėmė didžiulį norą, pabėgti nuo vidinės gėdos dar studijų laikais, persikėlus gyventi į didmiestį. „Vaidybos studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje man buvo tarsi kasdienis „žadintuvas“, primenantis apie mano pačios išsigalvotus kompleksus. Žinoma, ne tik išsigalvotus, bet ir atsineštus iš savo aplinkos, kurioje augau bei tobulėjau“, – prisimena G. Petkutė. Trečiame kurse, pradėjusi dirbti „TV3“ televizijoje, aktorė buvo įsitikinusi, jog darbas šioje platformoje padės jai iš naujo save įsivertinti. Tačiau kuo labiau virė gyvenimas, tuo daugiau kilo minčių, jog kažkas negerai. Toks kritiškas savęs suvokimas turėjo milžinišką įtaką įvairiems aktorės gyvenimo sprendimams.

Savianalizė atskleidė naujų faktų

Sąmoningumo ir meilės sau trūkumas atvesdavo prie scenarijų, kurie visiškai netenkino aktorės: „Supratau, jog, kol nepradėsiu dirbti su savimi iš esmės, tol nesijausiu pilnavertė ir galinti duoti kažką prasmingo sau ir pasauliui“. G. Petkutė prisimena, jog taip prasidėjo vizitai pas psichoterapeutą, kurio dėka požiūris į gyvenimą, žingsnis po žingsnio, pradėjo keistis. Aktorė, po trejų metų darbo su savimi, sako supratusi, kaip svarbu yra kuo anksčiau atsisukti į save: „Sveikas santykis su pačiu savimi yra geresnio, stabilesnio ir šviesesnio rytojaus pagrindas“.

Filmuodamasi seriale „Moterys meluoja geriau“, aktorė sulaukė daug palaikymo. To pasekoje kilo mintis gyvai susitikti su savo sekėjais ir užduoti jiems klausimą: „Apie ką yra jų baimės?“. Be jokio finansavimo, projekto „Step by Step“ metu G. Petkutė aplankė per 30 Lietuvos miestelių mokyklų. Kelionės tikslas buvo išsiaiškinti, su kokiais sunkumais susiduria vaikai ir paaugliai. Tokia patirtis suteikė daug žinių apie tai, kokios emocinės ir psichologinės problemos iškyla paaugliams. Aktorė komentuoja, jog projekto metu paaiškėjo, kad vaikams trūksta tinkamos terpės, kurioje būtų galima iškomunikuoti ir pasidalinti savo išgyvenimais. Arba nėra tinkamų žmonių šalia, kurie įgytų pasitikėjimą, kad su jais apie savo problemas būtų kalbama garsiai.

Aktorė išskiria, su kokiomis problemomis susiduria merginos: „Supratau, kad paauglės yra „uždarytos“ kaltės, baimės ir gėdos spąstuose. O juk vaikams svarbu jaustis saugiai ir būti išgirstiems“. Taip G. Petkutė panoro mergaites suburti į vieną didelę grupę, kurioje jos galėtų augti ir tobulėti kaip asmenybės.

Pirmoji Lietuvoje mergaičių studija

„Cozy Shelter“ idėją padėjo įgyvendinti teatro režisierius Kastytis Miliauskas. Studijos bendraautoris visada norėjęs edukuoti ir duoti kažką gero žmonėms. K. Miliausko manymu,  prasmė gyvenime yra tai, jog mes galime ir turime po savęs palikti pėdsaką. Godos ir Kastyčio susitikimas vainikavo jų abiejų lūkesčius, taip padėdamas pamatus studijos atsiradimui.

Petkutė atskleidžia, jog mintis apie studiją galvoje sukosi apie penkerius metus – garsiai pasidalinti savo įžvalgomis išdrįso dar visai neseniai. Kadangi K. Miliausko ir aktorės norai sutapo, jie labai greitai pradėjo veikti. „Cozy Shelter“ pradėjo veikti šių metų rugsėjį.

Studijos pavadinimas susiformavo dar pandemijos laikotarpiu. Kai pasaulis buvo visiškai sustojęs, G. Petkutė pasakoja turėjusi daug laiko savęs pačios išgryninimui. Tuo metu aktorė sukūrė džemperių ir marškinėlių liniją. Kadangi apranga jai asocijavosi su jaukia užuovėja, patogumu ir saugumu, toks pavadinimas labai tiko ir mergaičių studijai.

Petkutė išskiria, kad studijos tikslas padėti mergaitėms, susiduriančioms su savivertės problemomis, ypatingą dėmesį skiriant vaikams, augantiems sudėtingomis socialinėmis aplinkybėmis: „Mūsų tikslas ugdyti ir tobulinti mąstymą, pagarbą sau ir aplinkai, tinkamai komunikuoti, pažinti savo kūną, emocijas ir sėkmingai integruotis į visuomenę“. Aktorė komentuoja, jog paauglės mergaitės patiria daug visuomenės spaudimo, dogmatizmo. Tarsi turi atitikti tam tikrus nustatytus kriterijus: elgesio, išvaizdos, bendravimo. G. Petkutė pastebi, kad dažnai merginos ir moterys identifikuoja save kaip objektą, kuris turi patikti ir įtikti. Moteris įsitikinusi, kad labai svarbūs asmeniniai sprendimai, dėl kurių vaikas neturi būti teisiamas, todėl jos misija – suteikti vietą, kurioje būtų saugu ir galima drąsiai reikštis.

Sėkmės raktas – atsidavę mentoriai

Petkutė konkurencijos kol kas nejaučia. Anot jos, mergaičių studijos konceptas Lietuvoje nėra populiarus. Todėl ir žinią apie save skleisti sekasi kiek sudėtingiau. Veiklos pradžia – savotiškas iššūkis, nes tai projektas, kuris nėra gerai žinomas ir visiems aiškus. Aktorė atvirauja, jog kol kas pasitelkia tik socialinius tinklus. Studija atsidarė šių metų rugsėjo mėnesį, tačiau kai kurios mergaičių grupės jau užpildytos, dėl to studijos autorė tikisi, jog eina teisingu keliu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.