...

Septyni patarimai, kaip nugalėti baimę imtis verslo

Verslas

2013.06.26

Autorius: bzn start

Temos: .

Septyni patarimai, kaip nugalėti baimę imtis verslo

Baimė yra viena iš stipriausių emocijų ir kuo daugiau galvosime apie ją, tuo labiau ji didės ir paveiks mūsų elgesį. flickr.com nuotr.

„Po 20 metų labiau gailėsitės to, ko nepadarėte, negu to, ką padarėte. Tad pamiršę baimes iš ramaus uosto plaukite į atvirą jūrą. Tapkite atradėjais“, – taip yra sakęs įžymus amerikiečių rašytojas Markas Tvenas. Baimė pradėti naują verslą, pasirinkti kitą gyvenimo kryptį ar sukurti kitą šeimą kankina daugelį žmonių. Kaip nugalėti baimę, nebijoti priimti svarbių sprendimų šią savaitę Lietuvoje išleistoje knygoje „Pradėkite kažką svarbaus“ pataria JAV verslininkas Blake Mycoskie.

Vienu sėkmingiausių pasaulio verslininkų vadinamas vyras išgarsėjo po to, kai įkūrė batus gaminančią įmonę TOMS. Jos verslo idėja – už parduotą vieną batų porą, kita dovanojama vaikui, kuriam jų labiausiai reikia. Prieš septynerius metus atostogų metu Argentinoje sugalvota verslo koncepcija taip išpopuliarėjo, kad vien tik pernai TOMS išdalijo du milijonus porų batų vaikams iš daugiau nei 40 pasaulio šalių.

B. Mycoskie baimę išskiria vienu iš pagrindinių veiksnių, kurie stabdo žmones imtis naujų iniciatyvų. „Baimė mus apima, kai jaučiame nerimą dėl to, kad kažkas gali atsitikti, įvykti. Daugelis ją pajutę liaujasi ką nors darę. Jie yra priblokšti ir traukiasi, pasiduoda, kapituliuoja. Dažnai baime pasinaudojama kaip dingstimi nepradėti ko nors svarbaus. Tai gali būti didžiulė klaida“, – rašo Lietuvoje ką tik pasirodžiusios knygos autorius.

Knygoje „Pradėkite kažką svarbaus“ B. Mycoskie pateikia keletą reikšmingų patarimų, kaip įveikti verslo pradžios baimes.

1. Valdykite savo veiksmus. Baimė yra viena iš stipriausių emocijų ir kuo daugiau galvosime apie ją, tuo labiau ji didės ir paveiks mūsų elgesį. Susikoncentruokite ne į pačią baimę, o į tai, ką galite valdyti – savo veiksmus. Sėkmė priklausys nuo to, kaip reaguosite į neigiamus jausmus. Tuomet, kai kitą kartą susidursite su šiuo jausmu, neprarasite pasitikėjimo, jausitės drąsesni.

2. Priimkite nesėkmes. Kad ir kas atsitiktų – laimėsite, pralaimėsite ar sužaisite lygiosiomis – niekada nepamirškite, kad gyvenimas nesibaigė. Jis tęsiasi. Neigiama patirtis nėra toks blogas dalykas, kaip žmonės mano. Nors nesėkmė gali nuliūdinti, priblokšti ir ją ištverti gali būti nelengva, tačiau jūsų karjeroje ar gyvenime bus naujų naudingų pasiūlymų, kurių būtumėte nesulaukę.

3. Nebijokite nežinomų dalykų. Žmonės bijo nežinomų dalykų, bet, tiesą sakant, viskas yra nežinoma: niekas iš tikrųjų nežino, į ką įsivelia. Daugelis yra linkę manyti, jog ko nors imtis reikėtų tik tada, kai labai gerai išmanai norimą sritį. „Niekas nepradeda ko nors daryti, žinodamas viską. Jei visą savo laiką skirsite tik mokymuisi ir studijavimui, norėdami kuo geriau pasirengti, niekada nepradėsite verslo ar pakeisite savo gyvenimo“, – „Pradėkite kažką svarbaus“ rašo B. Mycoskie.

4. Klaidų daro visi. Kai žmonės pirmą kartą pradeda verslą ar planuoja keisti darbą, juos dažnai apima baimė. Juos taip užvaldo mintis, jog kiekvienas sprendimas yra labai svarbus. Jie tampa lyg paralyžiuoti ir nieko nedaro. „Užuot sustabdę savo laivą, visą laiką stenkitės, kad jis plauktų kuria nors kryptimi. Dėl kelių klaidų laivas nepaskęs. Kažkas gali pramušti jame skylę, į jį pradės veržtis vanduo, bet jūs nenuskęsite“, – rašo B. Mycoskie.

5. Negalvokite apie kitų nuomonę. Neabejotina, kad po kiekvieno nesėkmingo žingsnio apie jus pasigirs įvairiausių kalbų: „Ką jis sau galvoja? Jis tikrai to nepadarys“. Pamirškite gandus, jums svarbiausia – siekti savo tikslo.

6. Skaitykite įdomių ir daug pasiekusių žmonių biografijas. Veikiausiai kažkas kitas jau buvo susidūręs su jūsų baime ir šiomis žiniomis pasidalino. Skaitykite įvairių verslo, politikos įžymybių biografijas. Tikėtina, kad kažkuriame jų gyvenimo etape atpažinsite ir save – bijantį priimti tam tikrą sprendimą. Juk visada lengviau eiti tuo keliu, kuriame pastebi pražingsniavusių žmonių pėdsakus. Nepamirškite pasikalbėti su draugais, kurie taip pat pažers reikalingų patarimų.

7. Tinkamo laiko nesulauksite niekada. Viena iš didžiausių kamuojančių baimių yra per anksti pradėti. Jei prieš pradėdami veikti lauksite, kada bus tinkamiausias laikas, tai galite jo niekada nesulaukti. Nepasikliaukite laiku, jis gali jus apgauti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.