...

Pradedamo verslo sėkmės formulė

Verslas

2012.06.28

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: , , .

Pradedamo verslo sėkmės formulė

Organizatorių nuotr. Renatas Valdesas Omosas

Renato Valdesas Omosas sutiko duoti išskirtinį interviu „bzn start“ ir atskleisti, jo nuomone, pagrindinius pradedamo verslo sėkmės faktorius. Pats Renato – verslininkas iš Amsterdamo (Olandija), įkūręs net kelias verslo įmones. Vienos sėkmingiausių – „Postmachina“ (vartotojo sąsajos dizaino agentūra) bei „CardCloud“ (skaitmeninių vizitinių kortelių keitimosi sistema). Maža to, šiuo metu jis kuria naują mobiliąją aplikaciją, padėsiančią stebėti ligonių sveikatos būklę.

„Startuoliai (angl. startup) dažniausiai suprantami kaip technologijomis grįsti verslai. Jų kuriami produktai ar paslaugos dažniausiai būna programinė įranga, aplikacijos, tinklalapiai ir panašiai. Startuoliais nustojama būti, kai išaugama ir tampama puikiai funkcionuojančiomis ir pelningai veikiančiomis didelėmis įmonėmis, organizacijomis, žodžiu – sėkmingu verslu.

Dauguma pradeda jau turėdami tam tikrą idėją ar viziją, kurią galima išskaidyti taip: pirma, tai problemos sprendimas; antra, beprotiškai inovatyvi, kūrybinga idėja arba visiškai nerėgtas, naujas produktas. Tiesa, ikiidėjinio kūrybos proceso neįmanoma kontroliuoti, dažniausiai viskas tiesiog ima ir… atsitinka! Pavyzdžiui, erzinančios problemos sprendimas gimsta diskutuojant apie visiškai gretutinius, su problema nesusijusius dalykus, stovint eilėje prie kavos aparato ir panašiai. Tiesiog to suplanuoti neįmanoma. Niekada nežinai, kada ateis būtent Ta mintis.

Turint idėją, nesigilinant į tai, koks jos profilis, svarbu apmąstyti, ką gali atlikti pats. Tai turėtų būti objektyvi ir konstruktyvi analizė. Pavyzdžiui, išmanai programavimą ar dizaino kūrimą, tačiau nieko nenutuoki apie rinkodarą. Suprasti, kuriose srityse esi nevykęs, yra daug svarbiau, nei žinoti, ką gali atlikti. Tuomet rinkti komandą yra daugiau paprasčiau, nes jau žinai, ko ieškoti. Komandos kūrimas tampa spragų užkamšymu. Minėtu atveju ieškočiau tik rinkodaros aso, t. y. vieno specialisto, o ne trijų, nes programavimu ir dizaino kūrimu galiu iš pradžių užsiimti pats.

Formuojant komandą svarbu išsirinkti ne tik profesionalus, tačiau ir tokius žmones, kurių produkto ar paslaugos arba apskritai kompanijos vizija sutampa su idėjos autoriaus. Tuomet paleidžiamas varikliukas ir viskas po truputį pajuda.

Tiesa, galiu pasakyti, kad puikaus dizaino produktams dažnai net nereikia reklamos, nes pats dizainas yra patrauklus, patogus ir panašiai, o informacija sklinda tarp vartotojų iš lūpų į lūpas. O ir pačios reklamos galimybės, būdai – nesuskaičiuojami, svarbu pasirinkti tikslinę grupę ir bandyti ją pasiekti būtent tai grupei būdingais kanalais.

Jeigu atsižvelgtume į interneto vartojimą, galima pamatyti aiškias tendencijas, kad besinaudojančių internetu per kompiuterius skaičius mažėja, o naršančiųjų mobiliaisiais telefonais sparčiai auga. Daugiausia patirties turiu būtent mobiliųjų telefonų aplikacijų kūrimo srity ir šiuo metu stebiu neįtikėtiną susidomėjimą aplikacijomis, skirtomis sveikatimui, sveikatos priežiūrai ir panašiai, tad, manau, mąstantys šia linkme tikrai neprašaus dar bent kelerius ateinančius metus.

Baigdamas galiu pasakyti, kad norint sukurti sėkmingą verslą labai svarbu:

Tikėti ir būti užsidegus savo idėja, nes jos šaunumu turėsi įtikinti ir kitus;

Vienas žmogus negali atlikti visko, tad ieškok specialistų, kurie kai kuriais atžvilgiais būtų geresni už tave, o esant reikalui galėtų tave pakeisti. Idėjos autoriaus darbas yra matyti platesnį vaizdą, o ne krapštytis po smulkmenas.

Stenkis įvertinti ir apskaičiuoti viską, tuo labiau kad dabar lengva gauti, skaičuoti ir apdoroti duomenis. Projektui išaugus nebus laiko rengti apžvalgų, tad nuo pat pradžių turi išsiaiškinti kuo daugiau galimų trukdžių ar pagalbinių faktorių.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.