...

Planuojantys steigti įmonę turi nepamiršti esminių dalykų

Verslas

2022.05.25

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , , , .

Planuojantys steigti įmonę turi nepamiršti esminių dalykų

Audrius Rubinas nuotr. Ligitas Nefas

Naujos veiklos pradžia kupina iššūkių ir netikėtumų, kurių pasitaiko, net ir atrodytų, viską detaliai suplanavus. Vienas svarbiausių būsimo verslo aspektų – tinkamas finansinių procesų valdymas ir jų priežiūra. Būtent todėl svarbu turėti tinkamą esminių žinių bagažą, patikimus partnerius ir laikytis drausmės, sako buhalterines paslaugas įmonėms teikiančių „Pelningų sprendimų“ įkūrėjas, finansų vadovas Audrius Rubinas.

Fundamentas

Įmonės steigimas yra svarbus žingsnis, kuriam, kaip pabrėžia pašnekovas, verta kruopščiai pasiruošti. „Tai bus jau nebe amatas, ne samdomo darbo vieta ar individuali veikla, bet nuosavo verslo pradžia. Reikia atlikti namų darbus, pasianalizuoti ir tikrai nesidrovėti kreiptis į specialistus“. Siekdami prisidėti prie Lietuvoje kuriamo tvaraus verslo, „Pelningi sprendimai“ siūlo nemokamas 45 minučių trukmės pirmines konsultacijas. Jų metu su klientais aptariami visi kylantys klausimai, pasidalinama patarimais ir idėjomis.

Prieš imantis veiklos, anot A. Rubino, būtina pasidomėti svarbiausiais finansiniais aspektais, mokestiniais reikalavimais. Dėl konsultacijų ar kitų paslaugų į „Pelningus sprendimus“ kreipiasi tiek ir puikiai pasiruošę, žinantys ko norės pasiteirauti, tiek ir norintys išsiaiškinti pagrindinius įmonės veiklos principus, tokius kaip pelno sampratos identifikavimas. „Pelnas nėra lygu tam, kas yra banko sąskaitoje, nes buhalterinis pelnas ir finansai esantys banko sąskaitoje skiriasi. Konsultacija tam ir yra, kad būtų galima tuos klausimus atsakyti, sudėlioti ir surasti atsakymus“, – sako pašnekovas.

Patikimas partneris

Būtent patikimo buhalterinio partnerio pasirinkimas gali padėti jaustis ramiau bei užtikrinčiau. Anot „Pelningų sprendimų“ įkūrėjo A. Rubino, taip atsiranda galimybė pamatyti platesnį vaizdą, numatyti svarbius būsimus sprendimus. „Kai dirbame su klientu, esame komanda, tampame nedidele bendruomene. Žvelgdami iš finansininko perspektyvos matome tendencijas, kur sprendimas gali būti priimtas anksčiau.“ Tokiu atveju buhalterijai skiriama pakankamai dėmesio, profesionalai užtikrina teisingą apskaitos vedimą, ataskaitų parengimą, laiku sumokamais mokesčiais ir visais kitais svarbiais procesais.

Pašnekovas pastebi – svarbu suprasti būsimosios įmonės veikimo principus. Pasitaiko atvejų, kai klientai klaidingai tikisi, jog jiems priklausančios įmonės sąskaita yra tapati asmeninei banko sąskaitai. „Nepaskaičius ir nepasikonsultavus su vienu ar dviem konsultantais tikrai, sakyčiau, nešokti stačia galva, o jei jau taip, tai bent įvertinti, kokia atsakomybė laukia. Dažnai būna toks supratimas, kad „aš darau su savo verslu ką noriu“. Ir taip, ir ne. Turime tokių patirčių, kai klientai galvoja, kad įmonės banko sąskaita yra kaip asmeninė, todėl ir su verslo įmonės banko kortele galima eiti pirkti varškės. Deja, negalima, nes tai yra du atskiri juridiniai vienetai, turi būti paskaičiuoti ir sumokėti mokesčiai, o kiekviena banko transakcija, turi būti pagrįsta dokumentais.“

Rezervai

Pasiruošimas nenumatytiems atvejams, net jei jų tikimybė ir labai maža, leidžia jaustis užtikrinčiau viso proceso metu. Ne išimtis ir naujo verslo steigimas bei jo pradžia. Finansiniai rezervai yra dar vienas esminis dalykas, kurio ignoruoti nevertėtų. Svarbu įvertinti santaupų rezervus ir tai, kiek laiko būtų galima gyventi negeneruojant papildomų pajamų. „Finansinė pagalvė turėtų būti bent šeši mėnesiai, kad būtų galima išgyventi neimant pinigų iš verslo. Tai ne tiek taisyklė, kiek būtinas minimumas“, – teigia A. Rubinas.

Verslo pradžia neretai būna duobėta, tačiau daug lemia ir vadovo požiūris bei prioritetai. Anot pašnekovo, svarbu apsvarstyti galimus finansinės pagalbos šaltinius, laikytis užsibrėžtų tikslų ir turėti tinkamą partnerį, su kuriuo būtų galima pasitarti. Tai leistų anksčiau pastebėti galimas problemas ir užkirsti joms kelią bei įvertinti alternatyvas, papildomo finansavimo, išlaidų mažinimo aspektus.

Kaip pastebi A. Rubinas, drausmė ir griežtas finansų valdymas daugeliui „Pelningų sprendimų“ klientų padėjo pasiekti užsibrėžtų tikslų, per keletą metų vieno žmogaus įmonė išaugo į didesnį kolektyvą, sėkmingai įgyvendinta veiklos plėtra padėjo sukaupti didesnį kapitalą. „Įmonės yra stipresnės, kai išlaidos ir investicijos yra pasvertos, yra rezervas, leidžiantis išgyventi sunkesnius etapus.“

Ekspertai

Audrius Rubinas

Audrius Rubinas

Verslo finansų valdymo konsultantas ir treneris / MB Pelningi Sprendimai

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.