...

Patarimai pradedantiems verslą: kaip įsirengti biurą?

Verslas

2012.08.27

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Patarimai pradedantiems verslą: kaip įsirengti biurą?

Patogi biuro lokacija. Šis faktorius kaip svarbus atspirties taškas įrengiant savo biurą. Tado Černiausko nuotr.

Pradedančiam savo verslą žmogui biuro įrengimas gali tapti tikru galvos skausmu – gąsdina ne tik finansinės išlaidos, bet ir tinkamos vietos pasirinkimas bei kokybiškos darbo aplinkos sukūrimas. Specialistai mano, jog biuras gali būti įrengtas tinkamai ir už minimalias sąnaudas, o sėkmingi interjero sprendimai gali pasitarnauti kuriant įmonės veidą bei motyvuojant darbuotojus. Baldų gamyba ir projektavimo užsiimančios „Ergolain” įmonių grupės projektavimo grupės vadovė Irmina Savickienė ir kompanijos „A2SM“ architektas Viačeslavas Malenko pataria, kaip sėkmingai įsirengti biurą pradedančiam verslininkui.

Patogi biuro lokacija. Šis faktorius kaip svarbus atspirties taškas įrengiant savo biurą. Tinkamai parinkta biuro lokacija suteikia galimybę į darbą atvykti ne tik automobiliu, bet ir dviračiu. Tai padeda išvengti kamščių, taupyti laiką ir yra aktualu saugantiems aplinką bei norintiems patogiai priimti klientus.

Atviros erdvės. Tai tai ekonomiškumo garantija. Vis dažniau atsisakoma kabinetinių biurų, populiarėja maksimaliai atvirų patalpų įrengimas, kuomet visi dirba vienoje, pertvaromis nepadalintoje erdvėje. Atviros erdvės gali būti transformuojamos, todėl keičiantis darbuotojų skaičiui nebūtina keisti biuro. Taip pat jos palengvina komandinį darbą ir bendravimą.

„Sumaniosios“ erdvės. Biure turėtų būti aiškiai atskirtos svečių priėmimui, poilsiui, darbui, sandėliavimui skirtos zonos. Šiais laikais yra įvairiausių formų sumaniųjų erdvių – siūlomos net kabinos, skirtos pokalbiams telefonu.

Higienos normos. Renkantis biuro interjero sprendimus būtina išlaikyti balansą tarp atvirų ir uždarų erdvių. Dirbančių bendroje erdvėje darbuotojų neturėtų trukdyti intensyvus judėjimas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į higienos normas – kiekvienam darbuotojui reikalingas minimalus 6 kvadratinių metrų plotas.

„Hot desking“. Tai viena iš naujausių tendencijų, atspindinčių atvirų biurų populiarėjimą. „Hot desking“ – naujoviškas sprendimas, kuomet nei vienas darbuotojas neturi fiksuotos darbo vietos. Ji pasirenkama pagal tuo metu aktualius darbus. Tokios sistemos sukeliamą privačios erdvės trūkumą kompensuoja pokalbių būdelės ir kitos socialinės zonos.

Ergonomiški biuro baldai. Specialiai biurui pritaikomi baldai Lietuvoje dar naujiena, o, pavyzdžiui, Skandinavijoje ergonomiškiems baldams skiriama itin daug dėmesio. Kadangi darbe praleidžiame daug laiko, labai aktualu, kad baldai būtų funkcionalūs ir patogūs. Reguliuojamo aukščio stalai Skandinavijoje jau yra standartas, rudenį juos pristatysime ir Lietuvos rinkai.

Funkcionalumas. Baldai turi būti ne tik patogūs, bet ir funkcionalūs. „Darbuotojas turi viską pasiekti ranka – taip taupomas jo laikas. Pavyzdžiui, tinkami elektrifikacijos sprendimai padeda darbuotojui išvengti nuolatinio lankstymosi po stalu, kuomet norima įkrauti telefoną ar kompiuterį. Kuriant darbo vietą, būtina atsižvelgti į darbuotojo veiklą, jo konkrečius poreikius. Darbo vieta neturi būti apkrauta, kiekvienas papildomas baldas turėtų būti funkcionalus, o jo reikalingumas gerai apgalvotas.

Natūralios medžiagos. Jaučiama tendencija, jog pasaulyje įsivyrauja eko mada -populiarėja biuro baldai iš perdirbtų medžiagų, neapdirbto medžio naudojimas. Biuruose siekiama kurti kuo natūralesnių spalvų interjerą, nes gamtoje vyraujančios spalvos mūsų nevargina, siejasi su ramybe, padeda atsipalaiduoti ir susikoncentruoti.

Interjero spalvos. Patarimas atkreipti dėmesį į bendrą biuro interjero spalvų gamą. Kuriant tiek gyvenamo būsto, tiek biuro interjerą, negalima pamiršti, jog interjero spalvos turi didelę įtaką žmonių psichologinei būsenai. Taigi teisingai parinktas sienų ir baldų koloritas gali teigiamai paveikti darbo kokybę. Darbo aplinkoje patariama rinktis mažiau intensyvias spalvas, bendros ar poilsio zonos gali būti įrengtos ryškiau.

Tinkamas apšvietimas. Šviesa – itin svarbus, kokybišką darbą lemiantis faktorius. Dirbant prieblandoje ne tik susilpnėja regėjimas, tačiau nuolat kamuoja mieguistumas bei prasta nuotaika. Todėl labai svarbu visų pirma funkcionaliai išnaudoti biuro langus bei maksimaliai aprūpinti patalpą dienos šviesa. Ji suteikia energijos, padeda ilgiau išlaikyti darbingumą.

Daugybė, atrodo, nepastebimų, techninių ofiso elementų kasdien veikia darbuotojus, jų nuotaiką bei produktyvumą. Todėl įrenginėdami biurą turite gerai apgalvoti darbo erdvės išplanavimą bei įmonės veiklos krypčiai tinkamą reprezentacinę išvaizdą, kuri būtų patraukli ne tik darbuotojams, tačiau ir klientams ar verslo partneriams.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.