...

Noras tapti nepriklausomais paskatino pradėti apgyvendinimo verslą

Verslas

2022.07.01

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , , , , .

Noras tapti nepriklausomais paskatino pradėti apgyvendinimo verslą

Aušra Linkevičienė nuotr. Aistė Kančauskaitė

Noras tapti nepriklausomais Linkevičių šeimai tapo stiprybe pastatyti namus su poilsio patalpomis be paskolų ir dar sunkiomis sąlygomis – tiesiog pelkėje. Apie jų šeimos verslą „Palanga INN“ pasakoja Aušra Linkevičienė.

Dažna moteris po motinystės atostogų norinti sugrįžti į darbą patiria sunkumų: įmonės komandos pasikeitimai, įmonių pardavimas, pasikeitimai ekonomikos cikle, reorganizacijos – tai tik nedaugelis priežasčių dėl kurių grįžtančiai mamai tiesiog nebelieka vietos: „Labai greitai tapau nebereikalinga po motinystės atostogų, mano darbovietėje per dvejus metus pasikeitė viskas: nuo darbo modelio, vadovo, kolektyvo“, – prisimena pašnekovė.

Tai ir tapo šeimos noru sukurti kažką savo, prisiimti atsakomybę už savo idėjas, svajones. „Veža žinojimas, kad jei ir atleis tave kas nors – tai tik tu pati“, – šypsosi pašnekovė. Dar dirbdami samdomuose darbuose,  jų šeima įrenginėjo senus būstus, juos nuomodavo, prižiūrėdavo ir svajojo apie namus ant jūros kranto, kuriuose galėtų gyventi ir dirbti patys bei priimti svečius.

Apartamentų statybos pelkėje

Verslas prasidėjo pamačius tuščią sklypą Kunigiškėse: „Stovint girdėjau jūros ošimą, pušimis kvepėjo netgi žiemą ir tai pakerėjo“, – sako moteris.

Šis puikus vaizdas tapo apgaulingas. Šeima nusipirko šį sklypą ir atvykusi pavasarį liko stipriai nustebę: „Žemė po kojomis siūbavo, buvo panaši į minkštą čiužinį, tai tapo iššūkiu prisimenant visą statybos pradžios istoriją“, – dalinasi Aušra. Specialistams atlikus geologinius matavimus paaiškėjo, kad 9 metrai į gylį šioje vietoje yra vien durpės: „Net ir gavusi komentarus iš artimųjų dėl brangios ir sudėtingos statybos, aš tikėjau, kad dirbant nuoširdžiai, atiduodant visą save, ankščiau ar vėliau viskas pavyks, svarbu judėti ta linkme. Mano vyras taip pat mane labai palaikė, nors ir buvo išsigandęs kaip tokioje pelkėje reiks statyti“, – prisimena pirmuosius sunkumus verslininkė.

Dėmesys klientui skatina juos sugrįžti

Šie apartamentai – tai šeimos verslas, visi pasiskirstę savo pareigas pagal pomėgius ir talentus – logotipą sukūrė vidurinioji dukra Gabrielė, su reklama ir IT dirba Beatričė, pasiruošti ir priimti svečius skuba Vakarė, techniniai klausimai atiteko vyrui Vytui, o pardavimais ir idėjų generavimu užsiima mama Aušra.

Šeima yra naujokai šiame versle, neturi rinkodaros biudžeto, juos rekomenduoja svečiai „iš lūpų į lūpas“, socialiniuose tinkluose reklama neprofesionali: „Bet gal tai ir leidžia užkabinti klientą“, – svarsto Aušra. Bet ką jau turi šis verslas, tai tikrai turi – stiprų moto: „Kalbėkis, stebėk, klausk ir klausykis, o po to priimk sprendimą ir jį įgyvendink“, – pasakoja verslininkai. Greitis, kūrybinis mąstymas, dėmesys detalėms tai „Palanga INN“ veiklos variklis, o širdis tai „Palanga INN“ šeima. Aušra mano, kad dėmesys klientui ir yra tas faktorius, kuris lemia jų norą vėl ir vėl grįžti pas juos.

Svajonių atsipirkimas kainos neturi

Šis verslas pareikalavo daug investicijų, šeima apie verslo atsiperkamumą kol kas negalvoja, o ir toliau investuoja reaguodami net ir į Rusijos agresiją prieš Ukrainą: „Reaguodami į tai įsidiegėme saulės elektrinę, įsirengėme šildymo ir šaldymo modernius siurblius, kad kuo mažiau remtume žudikišką rėžimą“, – pasakoja moteris.

Idėjos autoriai galvodami apie verslo atsiperkamumą ir investicijas hipotetiškai klausia: „Kada atsipirks svajonė, ar ji turi kainą, kiek kainuoja laimė gyventi gimtojoje šalyje, būti žadinamam bangų mūšos, dirbti ir šypsotis mylimiems šeimos nariams, pasitikti atostogaujančias ir atsipalaidavusias šeimas, kartu rengti lauko kino vakarus, juoktis, gaudyti muilo burbulus. Jei tai turi atsiperkamumo laikotarpį, tai jau įvyko“, – džiaugiasi Aušra.

Į šeimas orientuotos veiklos

Tai šeimų poilsio ramybės vieta, aplink daug gamtos, miško takai, dviračių takai, jūros ošimas geriant rytinę kavą. Kelis kartus per savaitę vyksta burbulų šou vaikams, yra įvairių veiklų šeimoms: piešimas, supynės, batutai, smėlio dėžės ir ne tik. Suaugusiems atsipalaiduoti: hamakai, barbekiu zona, šašlykinės. Šiltais vakarais organizuojamas lauko kinas, kurį galima žiūrėti sėdint savuose balkonuose ant namo sienos.

Kambariai vieno miegamojo apartamentai su balkonu bei studijos tipo moderniai įrengti kambariai su erdviomis vasaros terasomis. Kambarių interjeras vasaros tematika: Pagauk Bangą, Degantis Smėlis, Relax, Draugystė, Laikas Sau, Selfy arba Geriausias vasaros kadras. Ramų miegą saugo specialios ekologiškos „Velox“ sienų konstrukcijos, kurios slopina garsą, saugo poilsį ir palaiko stabilią kambario temperatūrą.

„Nėra vieno prieskonio gyvenimui, jis susidaro iš begalės nuolat besikeičiančių komponentų – reikia nenustoti jų derinti“, – sako pašnekovė. Ji linki nepamesti svajonių, eiti, judėti link jų nors ir atrodys, kad žingsniai dar labai maži.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.