...

Noras dalintis ir padėti paskatino įkurti studiją šeimoms

Verslas

2020.11.12

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: .

Noras dalintis ir padėti paskatino įkurti studiją šeimoms

„Ant debesies“ komanda Asmeninio albumo nuotr.

Marijampolietės Jolita Žukelienė (37) ir Neringa Bridžiuvienė (37), prieš metus susitikusios tiesiog mergaitiškai paplepėti prie puodelio kavos, atrado dar ir bendrą tikslą – poreikį dalintis sukaupta ilgamete gerąja patirtimi vaikams ir suaugusiesiems. Šių metų pavasarį sutelkė jėgas ir visa tai perkėlė į socialinio verslo erdvę, nedidelę ir jaukią studiją „Ant debesies“, kurioje teiks įvairiapusiškos pagalbos ir neformaliojo ugdymo paslaugas bendruomenei.

Konkurencinį pranašumą įžvelgia kokybėje

Anot J. Žukelienės, studijos išskirtinumas tas, kad visus čia veikiančius vienija bendras tikslas, požiūris pirmiausia į žmogų ir tik po to į šeimą. Visos paslaugos įkainotos, bet tik todėl, kad siekiama po truputėlį keisti suformuotą visuomenės požiūrį. Studijoje už teikiamų paslaugų kokybę reikia susimokėti iš anksto nustatytais įkainiais ir taip pamažu siekiama atsiskirti nuo tų įstaigų, kuriose jos nemokamos. Studijos bendraįkūrėja džiaugiasi, kad grįžtamasis ryšys iš lankytojų teigiamas, o visus iškilusius klausimus stengiamasi išspręsti ir įgyvendinti pageidavimus.

„Nors miesto savivaldybės institucijos ir užtikrina būtinų paslaugų gavimą gyventojams, bet tai nėra mūsų konkurentai. Tai būtų galima palyginti su privačių ir valstybinių gydymo įstaigų aptarnavimu, kuris teikiamas kiekvienam bendruomenės nariui“, – teigia pašnekovė.

Šeimoms, patiriančioms santykių griūtį

Iš esmės visos valstybinės institucijos dirba su šeimomis tada, kai yra vaiko teisių pažeidimų, kai jau išgyvenama krizė šeimose. Mokyklos ir seniūnijos daugiau veikia kaip prevencinis objektas, o tokio juridinio vieneto, kuris šeimas palaikytų kaip ir nėra, todėl studijos konceptas – atsigręžti į tai ir tapti pagalbos vieta tiems šeimos nariams, kurie jaučia, kad artėja griūtis. Ištikus tokiam atvejui, jie galėtų kreiptis emocinio palaikymo ir nemokamų konsultacijų studijoje „Ant debesies“.

„Dažnai tokiose kritinėse situacijose nesinori kreiptis į artimuosius ir draugus, be to, ne visada jie gali padėti, nes tam reikia jau specialaus išprusimo. Nacionaliniame kontekste turime pagalbos priemonių, tokių kaip finansuojami struktūrinių fondų projektai, kursai, mokymai, kuriuos gali šeimos lankyti visiškai nemokamai. Deja, tenka pripažinti, kad tai tik vienkartinė nauda, o kai žmonės iš tiesų atsiduria tame kritiniame etape ir neberanda išeities, studijos erdvėje dirbantys specialistai taptų alternatyvios savipagalbos įrankiu ilgalaikėje perspektyvoje“, – paaiškina J. Žukelienė.

Spalvotų pieštukų metodas

Bendraįkūrėja N. Bridžiuvienė piešia nuo mažens. Suaugus pieštukai atsirado atsitiktinai ir vėl pabandžiusi ji jau nebegalėjo sustoti. Šis metodas padeda labiau pažinti save ir ypač tinka suaugusiesiems. Vaikams tinka daugiau kūrybiniam, eksperimentavimo, meninio lavinimo procesui, per spalvų žaidimą, pieštuko paspaudimą, atradimą. Pats fraktalinio piešimo metodas skatina pažvelgti šiek tiek giliau į save, o iš to gimsta net fantastinių dalykų.

„Man, kaip studijos narei, svarbu, kad čia būtų sudarytos visos galimybės jiems augti kaip asmenybėms, o aš galėčiau prisidėti prie profesionalios komandos ir harmoningos darbo aplinkos kūrimo. Orientuojuosi į meninę – kūrybinę veiklą kaip savęs išraiškos būdą, kurį ir siūlau šios erdvės klientams. Prisipažinsiu, atsisakius finansinio užtikrintumo, šiuo metu man labiausiai rūpi, kokioje komandoje esu, o ne kiek uždirbu. Nuo pat pradžių į šį socialinio verslo sektorių mane vedė intuicija, noras, užsidegimas, net konkretaus paaiškinimo tam nesurasčiau“, – atskleidžia studijos bendraįkūrėja.

Suburta svajonių komanda: joje tie žmonės, kuriems reikia vieniems kitų

Studijos „Ant debesies“ komanda susibūrė natūraliai: joje pradėjo veikti tie žmonės, kurių tuo metu labiausiai trūko. Bendraįkūrėja J. Žukelienė visą tą procesą įvardija kaip naują potyrį versle: pirmiausia prisijungė žmonės, o po to jiems buvo priskirtos tam tikros pareigos. Šiuo metu komanda sudaryta iš rinkodaros ir viešųjų ryšių, veiklų koordinavimo, neformaliojo ugdymo ir konsultavimo sričių specialistų. 

Pasak J. Žukelienės, kartais taip nutinka, kai svajoji ir išdrįsti ką nors dėl savo svajonės padaryti, kažkaip ima ir pavyksta: „Gal netobulai, nuostolingai, neišvengiant klaidų, tačiau žinant, kad tai darai iš visos širdies, be didelių lūkesčių ir reikalavimų. Jeigu reikėtų kad ir rytoj uždaryti veiklą, neliečiau nė vienos ašaros. Tai, kas vyko viso studijos kūrybos proceso metu, yra didžiausia dovana ir senos svajonės išsipildymas.“

Studijos vizija – išnaudoti visus žmogiškuosius resursus

Įkūrėja teigia matanti aiškią studijos viziją: „Matau tai kaip strateginę vietą suaugusiesiems ir vaikams, kurie rinksis kokybiškas žinias iš siūlomų paslaugų paketo. Manau, kad jau veikianti studijoje žmonių komanda yra pajėgi suteikti ir daugiau paslaugų.“

„Tai lėmė ir laikinai sustabdė pandemijos laikotarpis, tad jį įveikę orientuosimės į turimas kompetencijas ir jas siūlysime klientams. Pavyzdžiui, dailės terapijos užsiėmimus, teisines konsultacijas, edukacijas šeimoms, klubinę veiklą“, – vardija komandos narė Erika Vaznė.

Studija „Ant debesies“ yra atvira bendradarbiavimo pasiūlymams su regiono nevyriausybinėmis organizacijomis, teikiančiomis panašias paslaugas bendruomenei. Glaudus ryšys užsimezgė su neįgaliųjų šeimų telkimo bendrystei ir integracijai į visuomenę asociacijomis.

„Partneriai, su kuriais planuojame bendradarbiauti, tai cukriniu debetu sergančių vaikų šeimos ir kitokius, ypatingus vaikus auginantys tėvai. Planuojami labdaros projektai ir šventės, vienijantys visas šeimas, kurios augina vieną ar daugiau vaikų“, – idėjomis dalinasi J. Žukelienė. 

„Kai apie ką nors svajoji, reikia tiesiog bandyti: drąsiai veikti ir realizuoti sumanymus. Visuomet sunkiausia žengti į pokytį, pro atidaromas pirmąsias duris, bet vėliau kitos atsidaro pačios. Jei dirbi su meile, sėkmė neabejotinai ateina“, – pataria studijos „Ant debesies“ įkūrėjos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.