Nauja kūrybinė ugdymosi erdvė Vilniuje
2022.05.24
Temos: Darbuotojai, Vadyba, Verslo pradžia.
Gediminas ir Gabrielė Babeliai sukūrė ramybės, jaukumo oazę Vilniuje, o kartu ir muzikos, vaikų krykštavimo, garsų nebijančią erdvę vaikams ir suaugusiems, prieinama asmenims su neįgaliojo vežimėliu „Good2B“. Šia erdve nuspręsta sujungti įvairias veiklas: seminarai, mokymai, teatriniai užsiėmimai, grupių repeticijos, valandinė vyresnių vaikų užimtumo paslauga ir kt. Siekiama sukurti žmonėms daug teigiamų emocijų, nuoširdumo, palaikymo, įkvėpimo ir pagaliau tikėjimo, kad ir tu viską gali.
Gediminas ir Gabrielė kaip asmenybės skirtingi, tačiau juos sieja bendros vertybės. Abu iki šiol vystė skirtingas veiklas, rinko skirtingas patirtis, užsiima skirtingais hobiais, bet jų skirtumai puikiai vienas kitą papildo.
Gediminas yra teatro ir renginių režisierius, sukaupęs didelę Lietuvos bei tarptautinių renginių organizavimo, garso, šviesų aparatūros technikos valdymo patirtį, domisi muzika bei groja ne vienu instrumentu.
Gabrielė Jungtinėje Karalystėje baigė multidisciplinines studijas, susijusias su vaikais. Sukaupusi praktinės, tarptautinės darbo patirties vystė multidisciplininio vaikų gerovės konsultavimo veiklą, kuria rankų darbo dovanų liniją „Giftija butikas“.
Diskusijos ar pavyks dirbti kartu
Abu šeimos nariai nusprendė, jog atėjo laikas sukurti kažką gero kartu, po ilgų diskusijų, siekiant suvokti „ko mums reikia?“ ir „ką norime kitiems duoti?“, o taip pat teko atsakyti į klausimus „Kaip kuriant šeimos verslą netrukdyti vienas kitam, o svarbiausia nesusipykti?“, – klausia erdvės įkūrėjai.
Matant aplinkoje kaip šeimos nariams ar sutuoktiniams nepavyksta dirbti kartu, jie išsigrynino, jog svarbiausia atvira, aiški komunikacija ir susidirbimas, pasiskirstymas atsakomybėmis. Siekiama vienas kitam nesimaišyti, kad nesikirstų skirtingi interesai, darbiniai, profesiniai norai. Savo veiklas vykdo individualiai: „taip siekiame išvengti „perdegimo“, santykių trukdžių, nemaišyti vienas kitam, darome taip, kaip norime ir įsivaizduojame, o kartu ir palaikome vienas kitą“, – pasakoja sutuoktiniai.
Todėl po ilgų diskusijų buvo nuspręsta, kad jiems pavyks palaikant vienas kitą keliauti šiuo keliu, kuris veda iš jų vidinių troškimų dalintis kuo daugiau teigiamų emocijų su žmonėmis, sukurti „skėtinę“ studiją – erdvę, kurioje būtų sujungiamos įvairios jų vystomos veiklos, taip pat įtraukiami ir kitų sričių profesionalai.
Erdvė transformuojama pagal poreikius
Ieškant tinkamos erdvės vienu iš išsikeltų esminių poreikių tapo gera garso izoliacija arba tolerantiška kaimynystė: „Nenorėjome dirbdami su vaikais riboti jų energijos, krykštavimų ar noro triukšmauti“, – pasakoja erdvės įkūrėjai. Bet kartu siekė, kad erdvė taptų ir jaukumo ir ramybės oaze. Kitas svarbus poreikis, jog erdvė nebūtų diskriminuojanti – galėtų atvykti ir žmonės su neįgaliojo vežimėliu. Išsikėlus pirminius tikslus ieškojimas tinkamų patalpų ilgalaikei nuomai užtruko.
„Labai norėjosi sukurti erdvę tarsi antrus namus“, – sako erdvės „Good2B“ kūrėjai. Ir jiems pavyko – erdvė jauki, kompaktiška, greitai perdėliojama pagal poreikius – greitai sudėliojama erdvė seminarams, mokymams, kitu atveju – teatrinių užsiėmimų, grupių repeticijai ar kitai veiklai.
Prioritetas rinkodaroje vaizdinė komunikacija
Erdvės „Good2B“ kūrėjus dauguma jų klientų pažįsta iš paralelinių kitų jų vykdomų veiklų, todėl žinia apie naujos erdvės kūrimą priimta palankiai, jie vertinami kaip profesionalai, tad šiuo atveju pradėti skleisti žinią apie savo vykdomą veiklą buvo lengviau.
Naujiems klientams pritraukti naudoja Facebook ir Instagram komunikaciją, patys vertina pateikimą per vaizdinę medžiagą. „Norime, kad žmonės galėtų pamatyti, kokie esame, galėtų pajausti įdėtą širdį į kūrybą, pajusti ar mes atitiksime ir jų poreikius. Tam nors ir svarbi vaizdo medžiagos kokybė, taip pat mums svarbu tuo perteikti ir emociją, vertybes, reguliarumą, nuoseklumą“, – pasakoja G. ir G. Babeliai.
Siūlo skirtingas veiklas „Po vienu stogu“
„Manome, kad mūsų klientai yra žmonės, vertinantys sunkų, nuoširdų, atsakingą, sąžiningą darbą, profesionalumą, rūpestį klientu, kuriamą jaukumą, gerą emociją“, – pastebi pašnekovai. Pagal tas pačias vertybes šios erdvės kūrėjai pasirenka ir kitus kūrėjus su kuriais gali bendradarbiauti sklandžiai, efektyviai ir kokybiškai.
Bendradarbiaujama su muzikos, vokalo mokytojais, muzikantais, teatro mokytojais, rankdarbius darančiais žmonėmis ir kitas įvairias veiklas siūlančiais profesionalais, kurie gali naudotis jų sukurta erdve, realizuoti savo veiklas, sumanymus. „Norime ne konkuruoti, o padėti vieni kitiems“, – sako erdvės įkūrėjai.
Šiuo metu paklausiausi rankdarbių užsiėmimai – natūralių žvakių liejimo / gamybos dirbtuvės, muzikiniai ir kiti kūrybiniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems.
Profesionalus valandinis vaikų užimtumas
Vyresnio amžiaus vaikams teikiama valandinio vaikų užimtumo paslauga. Ši paslauga netinka mažiems vaikams ir kūdikiams, kuriems reikalingas maitinimas, migdymas ar intensyvi priežiūra, tačiau šiek tiek ūgtelėjusiems – puikiausiai.
Su vaiku užsiimama profesionaliai: skaitomos knygelės, žaidimai, mokymasis per juos, psichosocialinis darbas, pagalba paruošiant pamokėles, mokymasis pagarbaus komunikavimo būdų, rankdarbių ir kt. atsižvelgiant į tėvų ir vaikų poreikius. Gabrielė taip pat turi daug patirties dirbant su vaikais turinčiais negalią, specialiųjų poreikių.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.