Mylimas augintinis pasufleravo šunų dresūros idėją
2020.02.11
Temos: Verslo pradžia.
Šiais laikais yra pačių įvairiausių mobiliųjų programėlių – nuo internetinių pažinčių programėlių, mobiliųjų bankų ar maisto į namus pristatymo programėlių. Ir jei manote, kad visos mobiliosios programėlės yra sukurtos tik žmonių poreikiams, labai klystate. Tadas Žiemys ir Rasa Getvilaitė-Žiemienė, susidūrę su mylimo augintinio išdaigomis, sugalvojo, kad programėlė, skirta šunų dresūrai, būtų labai naudinga. Taip prieš trejus metus atsirado šunų dresūros programėlė „Dogo“.
Idėją pasiūlė… šuo
„Su žmona turime šunį ir jis nėra pats draugiškiausias ar paprasčiausias šuo, todėl teko lankyti dresūros mokyklas. Augintiniui tai nepatiko, o ir mes patys pastebėjome, kad daugiausia darbo tenka atlikti namie. Tai reiškia, kad, grįžęs iš dresūros pamokų, turi mokytis kartu ir viską vėl daryti iš naujo. Gal tuo metu tai pasirodė ne pats įdomiausias dalykas, kad dar reikia treniruotis su šuniu, nes vis tiek išvedi pasivaikščioti, pažaidi. Be to, šuns dresūra užimdavo daug laiko. Ieškojome įrankių, kurie paįvairintų dresūrą ir padarytų tai linksmesniu užsiėmimu ne tik šuniui, bet ir mums. Pradėjome ieškoti, bet nieko neradome“, – trumpai apie kilusią šunų dresūros programėlės idėją papasakojo T. Žiemys.
Prieš septynerius metus kilusi idėja apie šunų dresūros programėlę ilgą laiką buvo tik idėja. Tuo metu T. Žiemys dirbo programuotoju, o R. Getvilaitė-Žiemienė – veterinarijos gydytoja. Vis dėlto po ketverių metų idėja apie dresūros programėlę tapo realybe. T. Žiemys svajojo apie pokyčius, todėl norėjo išbandyti kažką nauja. Sutuoktiniai ėmėsi darbo ir 2017 m. gegužę prasidėjo programėlės kūrimas. Tuo metu Žiemiai gyveno Berlyne, o savaitgalį, gegužės 1 d., buvo išvažiavę pailsėti. „Turbūt sunkiausia ir buvo pradėti. Po to, kai jau pradėjome skirti daugiau laiko programėlės kūrimui, viskas greičiau pajudėjo“, – sako pašnekovas.
Po įveiktų sunkumų – pirmieji įvertinimai
Pirmoji dresūros programėlės „Dogo“ versija vartotojus pasiekė po septynių mėnesių – prieš Kalėdas. Vis dėlto per pirmuosius metus teko įveikti nemažai iššūkių. Pavyzdžiui, net įrašius programėlės pavadinimą, vartotojai mobiliojoje parduotuvėje „App Store“ sunkiai ją rasdavo. Be to, per pirmuosius metus šią programėlę turėjo vos keli šimtai realių vartotojų.
„Pirmoji sėkmė nusišypsojo prieš dvejus metus. Prieš tai buvo šiek tiek apėmusi neviltis, nes, kad ir ką darai, niekas nepajuda. Buvo daug pokalbių su Rasa apie tai, kada reikėtų priimti sprendimą pakeisti produkto kryptį ar imtis kitos idėjos“, – atskleidžia T. Žiemys.
2018 m. „Apple“ programėlę „Dogo“ išrinko geriausia lietuviška programėle. Taip pat „bzn start“ organizuojamuose geriausių startuolių rinkimuose „Startup Awards“ „Dogo“ buvo įvertinta kaip „Metų programėlių startuolis“. Programėlė tapo vis geriau atpažįstama tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Svarbu susirasti tokią problemą, kuri tau tiktų ir rūpėtų, o vėliau atrasti šios problemos pagrindą.
T. Žiemys
Subūrė komandą
Šiuo metu „Dogo“ programėlės komandą sudaro dvylika žmonių: aštuoni komandos nariai dirba Lietuvoje, o keturi – Vokietijoje. T. Žiemys džiaugiasi, kad dabar programėlės tobulinimas su gera komanda vyksta daug sparčiau. Programėlė keičiasi pagal vartotojų poreikius – tobulinamos treniravimo programos, programėlės funkcionalumas. Pašnekovas prasitaria, kad ateičiai turi daug idėjų dar geresnei šunų dresūros „Dogo“ versijai, kuri padės tapti programėle, tenkinančia visus šuns šeimininko poreikius.
Pataria dirbti su antrąja puse
Norintiesiems įkurti savo verslą ar sukurti mobiliąją programėlę T. Žiemys pirmiausia siūlo atkreipti dėmesį į problemas, kurios yra aktualios ir svarbios pačiam sau: „Svarbu susirasti tokią problemą, kuri tau tiktų ir rūpėtų, o vėliau atrasti šios problemos pagrindą. Reikia pabandyti kuo greičiau ištestuoti savo idėjos versiją ir nebijoti, jeigu kažkas negražiai atrodo arba nepatinka. Pasaulyje yra tiek daug žmonių, kad galbūt kažkam kitam irgi rūpi ši problema. Jeigu tu, kad ir iš dalies, išsprendi savo problemą, galbūt išspręsi ir kažkieno kito. O žmonių, turinčių pačių įvairiausių problemų, bet nežinančių, kaip ją išspręsti, yra gana daug. Todėl reikia nebijoti išbandyti savo idėją.“
Pasak pašnekovo, bus daug geriau, jeigu visame procese dalyvaus daugiau žmonių, nes įgyvendinti idėją vienam labai sunku. Todėl T. Žiemys džiaugiasi, kad viso šunų dresūros programėlės kūrimo metu šalia jo buvo ir kartu dirbo sutuoktinė: „Man labai patinka dirbti su savo žmona Rasa. Labai smagu kartu turėti kažkokį hobį, darbą. Net rekomenduočiau pabandyti kartu dirbti su savo antrąja puse, geriausiu draugu ar kuo nors kitu.“
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.