...

Kurti programėlę paskatino ryšys tarp žmogaus ir šuns

Verslas

2017.09.05

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Kurti programėlę paskatino ryšys tarp žmogaus ir šuns

Rasa ir Tadas Žiemiai. Asmeninio albumo nuotr.

Žmonijos istorija yra neatsiejama nuo šunų istorijos. Prieš kelias dešimtis tūkstantmečių užsimezgusi draugystė tebesitęsia iki šiol. Jos nenutraukė net nuolat besikeičiantis žmonių gyvenimo būdas. Aišku, kaip ir kiekviena draugystė, taip ir šioji nuolat patiria išbandymų. Šiuo metu ryškiausias iš jų yra šunų užimtumas ir mankšta. Juk, nors šį gyvūną mes mylime dėl jo energijos, jos nekontroliuojant gali kilti daugybė problemų. Tadas ir Rasa Žiemiai su šia problema susidūrė tiesiogiai ir nutarė pabandyti ją spręsti. Taip ir atsirado šunų dresavimo programėlė „Dogo“, jau sulaukusi dėmesio net ir itin tolimose šalyse.

Įkvėpė pačių augintinė

Programėlės kūrėjas T. Žiemys pasakoja, kad iki „Dogo“ idėjos įgyvendinimo eita gana ilgai. Tačiau viskam pradžią davė keturkojė Ūdra, kurios dresavimas ir pasufleravo idėją.

„Mes su žmona Rasa patys auginame šunį, kurį pasiėmėme iš prieglaudos. Galbūt dėl šios priežasties jis kartais turi įvairių problemų, pavyzdžiui, prisibijo kitų šunų ir t. t. Nieko keista, kad dresūra jam labai reikalinga. Ši veikla jam tikrai patinka, tačiau, kaip ir galima numanyti, didžiausia problema visada būdavome mes patys. Tai pritingime užsiimti treniruotėmis, tai dar kokių pasiteisinimų sugalvojame. Ilgai bandėme ieškoti įrankio, kuris mums padėtų. Taip atsirado tos idėjos užuomazgos“, – teigia jis.

Pamažu pora vis grynino programėlės idėją. Taip jau sutapo, kad abu turėjo tam reikalingiausias kompetencijas. R. Žiemienė yra veterinarė, todėl nuolat domisi šunų tema ir žinių apie geriausius žmogaus draugus jai tikrai netrūksta. T. Žiemys ilgus metus dirba programuotoju, kuriančiu programėles telefonams „iPhone“.

„Pagaliau viskas susidėliojo į savo vietas. Praėjusiais metais dirbau vienoje įmonėje Berlyne. Tiesą sakant, man tas darbas visai atsibodo, norėjosi išbandyti ką nors savo. Nusprendėme, kad dresūros programėlė yra tikrai patraukli idėja ir gali būti tai, ko taip ieškojau. Juolab kad mes abu žinojome, ką darome, ir jautėmės galintys sukurti šį tą vertinga“, – sako pašnekovas.

Dar daugiau idėjų pasufleravo ir maždaug tuo pačiu metu perskaityta knyga apie šunų dresavimą. Visiškai išsigryninusi programėlės idėją, pora ėmėsi darbo.

„Tuo metu aš buvau labai susidomėjęs žaidimifikacijos koncepcija. Žaidimai juk mus užkabina, prie jų norisi sugrįžti. Šią mechaniką galima labai sėkmingai pritaikyti ir kitose srityse. Mūsų idėja ir buvo perkelti žaidimų linksmumą į tokią kiek nuobodoką veiklą kaip dresūra, kuriai reikia reguliarumo, atkaklumo ir kantrybės“, – pasakoja T. Žiemys.

Palaiko pozityvios dresūros principus

„Dresūroje daug ką lemia smulkmenos. Norime padėti su jomis susitvarkyti“
T. Žiemys.

Pašnekovo teigimu, „Dogo“ kuriama vadovaujantis požiūriu, kad dresavimas šuniui turi būti pozityvi patirtis. Taip gyvūnas greičiau mokosi. „Mes naudojame labai daug pozityvaus skatinimo. Mūsų šuo, net jeigu pats procesas ir nebūna labai sėkmingas, visada laukia treniruočių. Negaliu sakyti, kad esame labai geri dresuotojai. Mums dar daug ko reikia išmokti. Todėl neseniai pradėjome dirbti su profesionalia trenere. Ji mums padeda ruošti ir naują turinį programėlei. Manome, kad toks profesionalo prisilietimas labai sustiprins produktą“, – sako jis.

„Dogo“ kūrėjas įsitikinęs, kad visi šunys labai skirtingi. Vieni, prieš jų šeimininkams pradedant naudoti programėlę, jau būna pabaigę kokius nors pradinius mokymus. Kiti yra visiškai maži ir dar tik pradeda lavinti savo įgūdžius. Todėl programėlėje pateikiamas turinys yra labai svarbus. Kūrėjai stengiasi jį paruošti kuo nuoseklesnį, kad jis tiktų labai įvairiems šunims.

„Neseniai pridėjome ir vaizdo egzaminų funkciją. Tai reiškia, kad vartotojai mokosi tam tikrų komandų, bet tam, kad atrakintų naują lygį, turi pademonstruoti savo gebėjimus. Šuo, atliekantis komandas, nufilmuojamas, mes peržiūrime įrašą ir, jeigu viskas gerai, naujasis lygis yra atrakinamas. Manome, kad šitaip sukursime dar didesnę naudą, suteiksime stipresnį grįžtamąjį ryšį. Dresūroje daug ką lemia smulkmenos. Norime padėti su jomis susitvarkyti“, – sako T. Žiemys.

Žmogus ir šuo – amžini draugai

Pašnekovas pripažįsta, kad eiliniam šunų augintojui dresūra šiuo metu yra gana sudėtingas uždavinys. Ne tiek dėl jos pačios sunkumo, kiek dėl to, kad retam pavyksta tinkamai susidėlioti savo dienos grafiką. Dresūra iš tikrųjų yra labiau ne šunų, o pačių žmonių treniravimas. Šunys visada nori ką nors veikti. Tačiau žmonėms reikia išsiugdyti įprotį treniruotis.

„Mums asmeniškai daugiausia sunkumų sukelia nuoseklumas. Jo vis pritrūksta. Todėl ir bandome į programėlę įdiegti tokius mechanizmus, kurie skatintų užsiimti treniruotėmis kiekvieną dieną. Tai visų pirma yra priminimai, bet manome, kad labai padėtų ir socialinis elementas. Tarkim, su šuniu dirbame ir aš, ir žmona. Tačiau mes kartu galime ir varžytis: kas treniruotėms skyrė daugiau laiko, kas daugiau pasiekė ir t. t. Tai vis tie patys žaidimo elementai“, – dėsto jis.

Tačiau pašnekovas jau spėjo įsitikinti ir tuo, kad žmogaus meilė šunims yra be galo universali, todėl noro geriau sutarti su savo augintiniais mums niekada netrūksta ir bet koks įrankis, padedantis kurti tvirtesnį ryšį su jais, pasitinkamas palankiai. Šuo visada bus geriausias žmogaus draugas. Juk šunis žmonės laiko visame pasaulyje. Pasak „Dogo“ kūrėjo, suvokimas, kad rūpestis ir noras puoselėti santykius su savo draugu egzistuoja visur, ir yra pats įdomiausias bei smagiausias šio darbo aspektas.

„Dauguma žmonių labai palaiko mūsų idėją, giria už ją. Žinoma, visi turi ir savo minčių, ką dar būtų galima patobulinti. Daugiausia reklamuojamės internete, todėl net nustebome, kaip plačiai pasklidusi mūsų auditorija. Turime vartotojų, kurie gyvena Namibijoje, Zanzibare… Tai labai įkvepia. Supranti, kad šunys mylimi visame pasaulyje. Kai kur paprasčiausiai nėra galimybės eiti į profesionalų treniruotes, todėl mes esame labai laukta alternatyva“, – teigia T. Žiemys.

„Dogo“

325-1504607850-537182.jpg 325-1504607850-221070.jpg 325-1504607850-532048.jpg 325-1504607850-353614.jpg 325-1504607850-271038.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.