...

Lietuvio projektas pavergė „steampunk“ papuošalų gerbėjus

Verslas

2018.01.22

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , , .

Lietuvio projektas pavergė „steampunk“ papuošalų gerbėjus

Ernoldas Pocius. Asmeninio albumo nuotr.

Radviliškyje gimęs Ernoldas Pocius (28) šiuo metu gyvena Klaipėdoje ir kuria unikalius „steampunk“ žanro papuošalus, sudarytus iš smulkučių laikrodžio krumpliaračių, o jo pristatytas projektas „Nestre“, skirtas Valentino dienai, minios finansavimo platformoje „Kickstarter“ sulaukė susidomėjimo ir pritraukė užsibrėžtą finansavimą.

Netikėtas atradimas

„Maždaug prieš penkerius metus užsiėmiau radijo bangomis valdomais modeliais, konstruodavau lėktuvus ir dronus. Jų remontui naudodavau dervą. Kartą liko šiek tiek dervos ir ją tiesiog supyliau į mažą indą, kuriame buvo priberta visokiausių krumpliaračių, sraigtų ir kitokių detalių. Nuo to viskas ir prasidėjo“, – savo kūrybos pradžią prisimena E. Pocius.

Pašnekovas džiaugiasi, kad atkalbinėtojų nuo sumanymo imtis šio verslo jo kelyje iki šiol dar nepasitaikė. „Tik pačioje veiklos pradžioje niekas netikėjo, visi galvojo, kad juokauju arba visa tai darau ne aš pats“, – sako „Nestre“ sumanytojas. Tačiau po kurio laiko aplinkiniai apsiprato ir pamatė, kad tai visai ne juokai. Visus besidominčiuosius E. Pocius mielai supažindina su savo darbo įrankiais, medžiagomis ir naudojamomis žaliavomis. „Visą laiką sulaukiu tik gerų žodžių ir paskatinimo tęsti veiklą toliau“, – tikina jis.

Norėjo finansuoti savo pomėgį

„Papuošalų kūrimas yra mano hobis, papildomas užsiėmimas, todėl stengiuosi kuo mažiau lėšų skirti iš pagrindinės veiklos papildomai veiklai“, – teigia pašnekovas. Tad tokie buvo „Nestre“ sumanytojo lūkesčiai dalyvaujant minios finansavimo platformoje „Kickstarter“ – surinkti lėšų įgyvendinti savo naujoms idėjoms ir naujiems projektams, pristatant sumanymą viešai. Pasak E. Pociaus, svarbiausia išmokta pamoka dalyvaujant platformoje „Kickstarter“, buvo ta, kad visų svarbiausia yra idėjos pristatymas – jos pateikimas ir potencialaus pirkėjo sudominimas. „Nestre“ sumanytojas prisipažįsta, kad, siekdamas finansavimo „Kickstarter“ platformoje antrą kartą, daugiau išteklių skirtų projektui populiarinti ir reklamuoti, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šią jo veiklą.

Didžiausia investicija – skirtas laikas

 

„Konkurencija yra, tačiau aš dėl jos visiškai nesijaudinu.“

E. Pocius.

 

Pašnekovo teigimu, jo verslas įdomus tuo, kad kiekvienas papuošalas yra rankų darbo ir unikalus. „Konkurencija yra, tačiau aš dėl jos visiškai nesijaudinu. Man tai tik mėgstamas užsiėmimas, be to, kiekvienas kūrėjas turi savitą stilių“, – sako jis. „Nestre“ sumanytojas atskleidžia, kad didžiausia jo investicija – tai šiai veiklai skiriamas laikas, kurį užima senų laikrodžių ieškojimas, jų ardymas ir pačių papuošalų gaminimas.

E. Pocius projekto žinomumą didino skelbdamas savo kūrinius įvairiose socialinės erdvės platformose, tokiose kaip „Facebook“, „Instagram“, „Tumblr“, „Twitter“, „Deviantart“, „Pinterest“ ir internetinėje parduotuvėje „Etsy“. Jaunasis verslininkas džiaugiasi, kad lietuvių internetiniame portale „Boredpanda.com“ paskelbtas straipsnis apie „Nestre“ gaminius sulaukė 50 tūkst. peržiūrų ir 27 tūkst. pasidalinimų socialiniame tinkle „Facebook“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.