...

Peržengus 100 mln. ribą „Profitus“ planuose – pusė milijardo

Verslas

2023.04.11

Autorius: bzn start

Temos: , .

Peržengus 100 mln. ribą „Profitus“ planuose – pusė milijardo

Kovo pradžioje lietuviško kapitalo sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ bendra sutelkta suma viršijo 100 mln. eurų. Pasak „Profitus“ įkūrėjos ir vadovės Viktorijos Čijunskytės, ši riba tampa labai aiškiu galimybių įvertinimu Europoje. „Tapome dar labiau matomi ir su aiškiu „parašu“, rodančiu, ką mes gebame“,- sako V. Čijunskytė. 

Stabilus augimas

Pirmą milijoną „Profitus“ sutelkė 2018 m. pabaigoje, praėjus keliems mėnesiams po SFP starto. 50 milijonų riba pasiekta baigiantis 2021 m., geriems rezultatams nesutrukdė nei pandemija, nei kiti rinkų išbandymai. 2022 metų iššūkiai taip pat nesulėtino SFP augimo, netgi priešingai – tapo ryškiausiais „Profitus“ istorijoje. Per praėjusios metus sutelkus daugiau kaip 43 milijonus eurų „Profitus“ ne tik tapo rinkos lyderiais Lietuvoje, padidinta ir rinkos dalis nuo 27 iki 40 proc. 

V. Čijunskytės teigimu, pradedant veiklą prieš 5 metus, 100 mln. riba atrodė lyg Everestas, nors tai nebuvo tikslas savaime. „Kurti sutelktinio finansavimo platformą (SFP) ėmėmės pamatę, kad Lietuvoje dar trūksta efektyvių investavimo galimybių. Pirmais veiklos metais sutelkėme 5 mln. ir šis rezultatas atrodė puikus. Pastaraisiais metais investuotojai ne kartą tiek sutelkė per vieną mėnesį. 95 proc. mūsų  investuotojų yra žmonės, turintis daugiau ar mažiau santaupų, likusi dalis – vadinama instituciniai investuotojai. Taigi, esame vieni iš nedaugelio išlaikančių sutelktinio finansavimo esmę“,- pasakoja Viktorija.  

Jau – tarp stipriausių Europoje

Anot jos, pasiekta 100 mln. riba turi simbolinę prasmę, nes SFP tampa ne tik pastebima užsienio rinkose, pasitikėjimas taip pat kitas. „Ši riba yra aiškus gebėjimų įrodymas, ne kiekviena SFP tiek pasiekia net ir dirbdama didesnėse rinkose nei Lietuva. 100 mln. riba yra ir bilietas į tarptautinį SFP klubą, kitų valstybių NT vystytojams tai yra vienas iš patikimumo ir efektyvumo rodiklių. Mes jau patekome tarp TOP 6 visos Europos SFP. Turime ambicijų greitai pasiekti ir geriausių trejetuką ar net dar daugiau“,- šypsodamasi planais dalijasi  finansų ir investavimo ekspertė.  

Tokie tikslai turi aiškų pagrindą. Šiuo metu „Profitus“ dirba Lietuvoje ir Latvijoje, šiemet startuoja Ispanijoje, pirmieji projektai šioje šalyje, į kuriuos gali investuoti šios SFP klientai, jau yra. Planuose – dar 4 plėtros kryptis, plečiantis „savame“, Šiaurės ir Rytų Europos regione. Tai realizuoti planuojama 2024 m. 

Lojalūs ir investuotojai, ir verslo klientai

„Nuolat plečiama ir mūsų produktų pasiūla. Pernai išmėginome obligacijų finansavimą, obligacijų platintojams parodėme, kokia patogi ir efektyvi yra mūsų sukurta sistema. Ši kryptis vienareikšmiai plėsis. Šiemet investuotojais pasiūlysime dar patogesnių automatinių investavimų opcijų, taip pat ir patogesnį investavimą į antrinę rinką. Kinta ir mūsų techninės galimybės, platforma kasmet tampa vis patogesne ir su vis daugiau paslaugų. Taip pat nuolat naujoves siūlome ir verslui, kuris taip pat kaip ir investuotojai yra neatskiriama mūsų sėkmės dalis“,- pasakoja V. Čijunskytė. 

Investicijų ekspertė atkreipia dėmesį, kad pavyko suburti ne tik lojalią investuotojų bendruomenę, kurios apie 70 proc. narių yra investavę į 3 ir daugiau projektų, ne mažiau lojalus ir verslo klientų ratas. „Taip pat beveik du trečdaliai mūsų verslo klientų grįžta pas mus ir per metus pasirašo po tris ir daugiau finansavimo sutarčių“,- sako „Profitus“ vadovė.  Anot jos, pagrindinės to priežastys – sprendimai per 2 dienas ir galimybė gauti finansavimą iki 5 milijonų eurų. 

„Mes pasiekėme tikslą tapti verslo finansiniais partneriais, o ne paskolų dalintojais“,- akcentuoja V. Čijunskytė. 

Daug dėmesio finansiniam raštingumui gerinti 

Pradėjus dirbti su žmonių investicijomis, visus šiuos metus „Profitus“ labai daug dėmesio skyrė ne tik plėtrai, bet ir būsimų investuotojų edukacijai. „Mums startavus 2018 m. renginių, skirtų finansiniam raštingumui, buvo palyginti nedaug. Dabar jau kita situacija, džiaugiamės ne tik prisidedantys, bet ir tapę vieni iš pirmųjų, skatinusių žmonių edukavimą“,- teigia „Profitus“ vadovė. 

Nuo 2018 m. rugpjūčio „Profitus“ finansavo 795 NT projektus, investuotojams išmokėta daugiau kaip 5 mln. eurų palūkanų, platforma vienija beveik 30 tūkst. registruotų vartotojų.  Per 2022 m. sutelkę 43 mln. eurų „Profitus“ tapo sutelktinio finansavimo lyderiais Lietuvoje. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.