...

Kur palikti augintinį išvykus į kelionę? Išeitis yra!

Verslas

2022.03.16

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Kur palikti augintinį išvykus į kelionę? Išeitis yra!

Jelena Liaudinienė Asmeninio albumo nuotrauka

Vilnietė Jelena Liaudinienė (42), praėjusių metų gegužę įkūrusi platformą „Petsy“, į ją investavo asmenines santaupas, kurios, sako, jau gali siekti ir penkliaženklę sumą: „Kai sulaukiu klausimų, kada gi tai atsipirks, visada atsakau: jeigu atlygio ir nebūtų arba jo sulaukčiau tik po tam tikro laiko, aš vis tiek tai daryčiau!“ Moteris sumanė išeitį, kur palikti augintinį išvykus.

Galimybės rūpintis augintiniu

Liaudinienė yra įgijusi net keturis skirtingus išsilavinimus. Pagal savo pirmąją specialybę ji yra muzikos edukologė, vėliau tapo grimo dailininke, psichologe, kaučere ir mados psichologe. „Tai buvo tos sferos, kuriomis papildžiau savo įgūdžių aplanką, – šypsodamasi pasakoja pašnekovė ir prideda, kad pirmasis jos darbas buvo prieš beveik 20 metų grožio srityje. – Esu nemažai pasiekusi ir tarptautiniu lygmeniu.“

Su augintinių priežiūra susijusios veiklos idėja gimė pamažu.

„Šeimoje turime augintinį ir dažnai kildavo klausimų, kaip saugiai ir patikimai jį palikti namie, jei patys esame išvažiavę į komandiruotes. Iš pradžių į pagalbą ateidavo draugai, pažįstami, bet kelionių vis daugėjo, o draugų galimybės mažėjo“, – prisimena pašnekovė situacijas, kurios ir tapo būsimo verslo užuomina.

Turi ir šeimininkės, ir auklės patirties

„Taip kilo idėja sukurti savotišką uberį augintiniams“, – šypsodamasi savo idėją pristato verslininkė. Jos augintinis ir tapo pirmuoju iš gausybės užsakymų, todėl moteris drąsiai gali teigti, kad išbandė savo kuriamą „Petsy“ platformą visapusiškai – ir kaip šeimininkė, ir kaip auklė.

Nuo pat pradžių, turėdama viziją sukurti ir išauginti stiprią platformą, kuria bus paprasta naudotis vartotojui, „Petsy“ sumanytoja sako žinojusi, kad kelyje bus nemažai klaidų, neatitikimų, pokyčių ir keitimų. Todėl net džiaugiasi, kad juda lėtais žingsniukais, bet spėja keistis ir gerinti paslaugų kokybę.

Net jei ir neatsipirktų į verslą įdėtos lėšos, vis tiek tai tęstų: „Man tai tarsi lakmuso popierėlis savo vizijai patikrinti – ar iš tikrųjų degi ta idėja, ar nori tik greičiau praturtėti?“

Verslo savininkei J. Liaudinienei kasdien tenka apdoroti nemažai naujų auklių anketų iš skirtingų miestų. „Tai labai atsakingas darbas, nes turime būti šimtu procentų įsitikinę, kad auklė, kuriai bus patikėtas augintinis, išmano savo darbą, yra atsakinga, mylinti gyvūnus ir gebanti su jais užsiimti. Mūsų auklių duomenų bazėje yra nemažai veterinarijos studentų, žmonių, kurie gyvena nuosavuose namuose, bet dėl tam tikrų priežasčių negali laikyti augintinių, nors norėtų, tad šis darbas yra puikus išsigelbėjimas, kai galima sujungti keletą savo svajonių“, – sako pašnekovė, kuriai kiekvieną kartą rimtu iššūkiu tampa kuo sklandžiau ir aiškiau paaiškinti vartotojui apie „Petsy“ platformą: kaip užpildyti anketą, kaip sumokėti, kas ir su kuo turi susisiekti, kaip atsiskaityti, ką ir kur nuvežti ir t. t.

Kad jaustųsi kaip namuose

Augintinių priežiūros paslaugas teikianti J. Liaudinienė džiaugiasi savo suburta komanda – puiki rinkodaros specialistė jai padeda tose sferose, kuriose pristinga jos pačios gebėjimų, kūrybiškumo ir racionalumo.

Vis dėlto, kalbėdama apie nuosavo verslo sunkumus, pripažįsta, kad jų yra, bet jie labiau susiję su savotiška žmonių moraline dilema: „Kaip galiu pasitikėti svetima aukle, kurios nepažįstu?“ Klientai turi nemažai lūkesčių: nori, kad jų augintinis jaustųsi lyg namuose ir būtų mylimas. Šeimininkams jų augintinis yra tarsi šeimos narys, kurį jie emociškai sunkiai gali patikėti kitam žmogui. O auklytės ieško, kaip gerai praleisti laiką ir aiškios užsakymų struktūros.

Pirmais metais, sako Jelena, jai teko pačiai atsakyti į maždaug pusšimtį skambučių per dieną, aiškinant, kaip veikia „Petsy“ platforma, ir raminant bandyti įtikinti, kad viskas bus gerai. Ji šypsosi ir pripažįsta, kad reikėjo pasinaudoti savo psichologinio išsilavinimo žiniomis ir teikti pagalbą augintinių šeimininkams.

Tikisi, kad paklausa augs

Remdamasi žinoma patarle, kad yra laikas mesti akmenis, o yra laikas juos rinkti, J. Liaudinienė kantriai ir atkakliai laukia. Būtent kantrybės ir atkaklumo, anot jos, labai dažnai ir pritrūksta jauniems startuolių įkūrėjams.

„Keliaudama esu pastebėjusi, kad tokia paslauga itin populiari užsienyje. Teko matyti Komo (Italija) miestelio skelbimų lentoje net keletą pasiūlymų pavedžioti, pabūti su augintiniu ar net jį dresuoti. Tikriausiai esate pastebėję filmuose, kad žygiuoja žmogus, vesdamas keletą skirtingų šunų pasivaikščioti. Taip, šitos paslaugos labai populiarios už Lietuvos ribų ir tai leidžia mums tikėtis, kad „Petsy“ platformos paklausa tik didės!“ – įsitikinusi moteris. Prisiminusi dar papasakoja vieną atvejį, kai šeimininkė, palikdama savo vidutinio dydžio šuniuką prižiūrėti „Petsy“ platformos nuostabiai auklei, pati užsipildė auklės registracijos anketą – panoro globoti augintinius. J. Liaudinienę labai džiugina, kad žmonės pasitiki ir tampa nuolatiniais klientais.

Atviras žvilgsnis į ateitį

Prisimindama savo verslo kūrimo pradžią, „Petsy“ platformos autorė sako, kad idėjos įgyvendinimas nebuvo sudėtingas: „Tereikėjo laiko ir išlukštenti pačią idėją, detalaus plano ir vizijos kruopščios analizės.“ Pasak jos, svarbu sau užduoti tokius klausimus: kokią žinutę noriu skleisti vartotojui? Kokiam klientų segmentui šis verslas bus įdomus? Kokį rezultatą noriu pasiekti po pusės metų? Po metų? Ir būtinai apgalvoti savo galutinį tikslą – koks tavo verslas turėtų būti praėjus 2–4 metams? Ar pakito jo modelis, kiek žmonių dirba, ar pasikeitė vartotojų skaičius ir paslaugų kokybė? „Būtina gebėti matyti savo verslo viziją atviromis akimis. Taip pat išgryninti jo išskirtinumą. Norintiesiems pradėti panašią veiklą patarčiau pasvarstyti: jei metus ar dvejus gyventumėte be atlygio iš savo verslo, ar tęstumėte darbą toliau tokiomis pat degančiomis akimis? Linkiu, kad vidinio kuro nepritrūktų niekam, o kantrybė ir atkaklumas leistų mėgautis puikiu verslu!“ – šypsosi J. Liaudinienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.