...

Joga visuomet buvo mano aistra

Verslas

2012.03.12

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: , .

Joga visuomet buvo mano aistra

"Visas jėgas skyriau savarankiškam keliui", – teigia Aidas Blėda Asmeninio albumo nuotr.

Verslininkas Aidas Blėda daugiau kaip dvidešimt metų užsiiminėja joga. Šiuo metu jis turi nuosavą studiją, kurią jau spėjo pamėgti sostinės gyventojai. Vyras nenori savęs vadinti nei mokytoju, nei guru, nei treneriu – tiesiog prisistato noriai žiniomis su kitais besidalijančiu žmogumi. Aidas, nors šiam užsiėmimui skiria begalę laiko, iš to visiškai neuždirba. Netgi priešingai – nesiekia uždirbti. Tačiau paklaustas, kam visa tai daro, ramiai atsako, kad kiekvienam žmogui šalia kasdienės veiklos būtina užsiimti ir kita, gyvenimo suvokimą plečiančia.

Keturiasdešimt šešerių metų jogas Aidas pagal profesiją yra tapytojas, o duoną valgo iš dar visai kitos, regis, meno žmogui labai tolimos srities – lobizmo.

„Kurį laiką dirbau samdomu darbuotoju įmonėje, ėjau vadovaujamas pareigas ir buvau atsakingas už įvairius teisinius, procedūrinius bei organizacinius klausimus. Tačiau netrukus pradėjau gauti nemažai individualių užsakymų, todėl viską gerai apsvarstęs atsisveikinau su darbdaviu. Visas jėgas skyriau savarankiškam keliui“, – pasakoja jau beveik penkerius metus nuosavą konsultavimo bendrovę turintis verslininkas.

Įdomu tai, kad nemažai pažįstančių Aidą žmonių net negalėtų įsivaizduoti, jog jis yra įmonės savininkas ir atestuotas lobistas. Daugelis mano, kad pagrindinė šio vyro veikla yra joga. Jis šiuo mokslu užsiiminėja kasdien jau beveik dvidešimt metų: praktikuoja, tobulinasi, o dabar ir moko kitus. Sostinės priemiestyje verslininkas turi nuosavą studiją „Joga Loka“, kurioje porą kartų per savaitę veda užsiėmimus šia veikla besidomintiems žmonėms.

„Joga visuomet buvo mano aistra, tačiau iš to neketinu daryti verslo. Pirmiausia todėl, kad ji labai veikia žmogų. Bet koks pilietis, kurį laiką užsiiminėjęs joga, jaučia tam tikrus organizmo pokyčius – arba gerus, arba blogus. Blogi pojūčiai apima, jeigu ką nors darai ne taip. Kadangi galiu atsakyti tik už save, o į kito žmogaus vidų įlįsti ir patikrinti jo žinių nepavyks, pasikliauju tik savimi. Toks yra mano apsisprendimas“, – pabrėžia Aidas.

Verslininkas prisipažino visuomet norėjęs sukauptomis žiniomis dalytis su kitais, be to, pamąstydavo, kad būtų neblogai pasiūlyti alternatyvą šiuo metu populiariai komercializuotai jogai.

„Aš tai darau altruistiškai. Noriu, kad žmonės pradėtų kitaip žiūrėti į gyvenimą ir sveikatą. Šiuo metu yra daugybė studijų, kuriose mokytojai mojuoja Rusijoje ar Indijoje gautais pažymėjimais, tačiau, mano manymu, kai kurie jų išties peržengia savo realius sugebėjimus“, – teigia Aidas.

Vyras daugybę metų skyrė šiam indų filosofijos mokslui – pradžioje studijavo knygas, vėliau patirties sėmėsi iš, jo žodžiais tariant, Dievo dovana tapusio draugo Rusijos karininko, o dabar nuolat mokosi iš savęs.

Verslininkas džiaugiasi, kad ši veikla, kuriai skiria tiek daug dėmesio ir brangaus laiko, yra išties prasminga. „Užsiiminėti joga ir vakarais mokyti to kitus yra šimtą kartų geriau nei sėdėti prie televizoriaus, vaikščioti po kokį prekybos centrą ar šnekant tuščiai gerti bare alų. Tai tiesiog geriausia alternatyva, ką galiu veikti laisvu nuo darbo laiku“, – šypsosi Aidas.

Vyras nesiūlo kiekvienam žmogui išmėginti jogos. Mes pasirenkame tai, kas mums priimtina ir malonu. Tačiau pašnekovas pabrėžia, kad šiandieniame pasaulyje tiek aktyviam verslininkui, tiek bet kokiam kitam žmogui būtina šalia įprastos veiklos turėti gyvenimo suvokimą plečiantį užsiėmimą.

„Galima rinktis jogą, užsiimti bet kokia kita širdžiai miela veikla, tačiau ji turi žmogų gaivinti, savotiškai auginti ir teikti gyvenimo pilnatvę. Tik tuomet jausimės laimingi, energingi ir kupini jėgų judėti į priekį“, – nuoširdžiai pataria verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.