...

Iš banko skyriaus vadovės į nekilnojamojo turto brokeres

Verslas

2022.11.22

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Iš banko skyriaus vadovės į nekilnojamojo turto brokeres

Jūratė Martišienė Asmeninio albumo nuotrauka

Po trijų dešimtmečių banke kaunietė Jūratė Martišienė (54) ryžosi keisti darbą ir jau daugiau nei pusantrų metų dirba nekilnojamojo turto brokere. Iš pradžių jai teko perprasti skirtumą tarp banko skyriaus vadovo ir NT brokerio darbo specifikos, kuri greitai pasimatė.

Martišienei NT brokerio verslo idėja gimė dar dirbant banke, kuriame veikė dukterinė NT brokerių įmonė, su kurios atstovais teko glaudžiai bendradarbiauti.

„Mačiau visą NT virtuvę iš arti, bendravau su NT plėtotojais, brokeriais, vertintojais, notarais, advokatais.

Veiklos pradžioje pabendravau su NT brokeriais, kurių veikla man imponavo, jų pagalba susipažinau su pagrindinėmis veiklos procedūromis, teisine baze, dokumentais. Supratau, kad turiu pakankamai žinių, patirties, noro ir nutariau dirbti savarankiškai“, – pasakoja moteris, po kurio laiko atidariusi savo įmonę simboliniu pavadinimu „NT bankas“.

Pradėjo nuo savo aplinkos žmonių

Apsisprendusi eiti nauju keliu J. Martišienė sulaukė padrąsinimo, palaikymo, begalės patarimų ir keletą pastebėjimų: nestabilios mėnesio pajamos, be banko klientai, jei jiems reikia paskolos, neapseis, o be brokerio gali apseiti. Kadangi brokerio veiklai nėra privalomos jokios licenzijos, sertifikatai, buvo perspėta, kad yra kolegų ir su abejotina kompetencija.

Savo NT brokerio veiklai klientų paiešką pradėjo nuo „šaltų“ skambučių, tačiau gretai suprato, kad tai neveikia. Viskas pasikeitė tuomet, kai moteris informavo savo aplinkos žmones apie tai, kad pasikeitė jos ilgametė veikla ir kuo gali būti jiems naudinga. Ne vienas pažįstamas kreipėsi tai vienokios, tai kitokios pagalbos ar patarimo.

Ji pajuto ir skirtumą tarp banko skyriaus vadovo ir NT brokerio darbo specifikos. Kai skambindavo klientams kaip banko vadovė, jie pakeldavo ragelį po pirmo telefono pyptelėjimo, o kai prisistatė kaip NT brokerė, buvo tokių, kurie daugiau ir nepakėlė ragelio.

Pradžioje „parduoda“ sau

NT įmonės savininkė sako, kad šiame darbe gerbia žmones ir jų kurtus namus plačiąja prasme. „Aš namus matau ne kaip sienas, bet kaip žmonių emocijas: jų įdėtą šilumą, sukurtą aplinką ir jaukumą. Pradžioje parduodu sau, tuomet žymiai lengviau perteikti klientui privalumus, vertę“, – savo veiklos principus paaiškina verslininkė. Patys svarbiausi klientai jai iki šiol yra pirmieji, „kurie, net nesuabejoję, kad tai man apynaujė sritis be jokių abejonių susisiekė ir patikėjo parduoti turtus. Kaip man tada reikėjo to pasitikėjimo! Po sklandžiai įvykdytų sandorių sekė rekomendacijos klientų draugų ratui. Man visuomet svarbu abiejų pusių susikalbėjimas, nes nuo to tiesiogiai priklauso sandorio sėkmė“.

Martišienė įvardija savo labiausiai mėgstamą posakį: „Ramiai, viskas bus gerai!”, nes jis atspindi darbo su klientais principą: nesvarbu, su kiek specialistų reikės pabendrauti, kiek tarnybų apskambinti, bet savo klientui suteiks aukščiausio lygio paslaugą.

Iššūkis – nuosavų finansų planavimas

Vienas iš iššūkių, kurį pamini nekilnojamojo turto specialistė, – nuosavų finansų planavimas, nes dirbant NT brokerio darbą pajamos nėra pastovios. „Nuolat keliu sau iššūkius ir mokausi veiklos, finansų, darbo dienos planavimo subtilybių, – apie savo kasdienius uždavinius kalba J. Martišenė ir pasidžiaugia savarankiškos veiklos teikiamais privalumais – tai nuosavo laiko planavimas, tuo pačiu ir atsakomybė. – Galiu planuotis savo darbo ir poilsio laiką taip kaip man patogu ir norisi, galiu dirbti su tais klientais, kurių požiūriai ir vertybės sutampa, galiu skirti laiko ir savo asmeniniam tobulėjimui. Pradėjau mokytis plaukti, lankyti dailės pamokas ir esu išsikėlusi sau ambicingą tikslą šioje srityje.“

Tenka būti daugiau nei NT brokere

NT veikloje, dalijasi savo patirtimi J. Martišienė, nepakanka būti tik brokere, nes perkant būstą reikia paskolos, imant paskolą reikia NT įvertinimo, sandoriui reikia patikimo notaro, po pardavimo reikia deklaruoti pajamas, nekalbant apie pačio pardavimo proceso organizavimą: tinkamos kainos nustatymo, profesionalios fotosesijos, patrauklaus skelbimo portaluose, klientų paieškos, derybų, preliminarios sutarties paruošimo, avanso gavimo…

„Kai manęs klausia, kas mano konkurentai, visuomet net nemirktelėjus atsakau: aš neturiu konkurentų! Jei klientas dirbs su kolega, nedirbs su manimi, jei dirbs su manimi, nedirbs su kitu NT brokeriu. NT brokerius vertinu kaip kolegas, su kuriais galiu pasitarti ar patarti jiems, pasidalinti nauja praktika, patirtimi“, – sako ji.

Bendravimas praturtina

Martišienė vertina bendravimą su kolegomis, mato prasmę dalyvauti ir verslo klubų veikloje. Būdama star4networking klubo ir Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmų nare, nuolat dalyvauja susitikimuose, susipažįstu su naujais nariais. Tai galimybė pristatyti savo veiklą ir susipažinti su kitais specialistais, mokytis ir konsultuotis su verslo profesionalais.

Besidomėdama, kaip būti matomai ir socialinėje erdvėje, kurti įdomų turinį, kad klientas pažintų ne tik kaip NT brokerę, bet kaip moterį, mamą, žmoną, kolegę, J. Martišienė sako, jog pradžioje buvo nedrąsu garsiai kalbėti apie save, nejauku buvo klausytis savęs, žiūrint tiesioginio pokalbio įrašą apie savo paslaugų, savo veiklos pristatymą. Tačiau laikui bėgant ji suprato, kad tai neišvengiama, tad kreipėsi į asmeninio veido kūrimo socialiniuose tinkluose specialistę, kuri pataria ir motyvuoja tai daryti. Ir šis savęs pristatymo būdas duoda naudos.

Martišienė kiekvienam linki atrasti savo mylimą veiklą, stengtis dėl jos ir siekti. Nepasisekti negali. „Ne kiekviena diena yra sėkminga, ne kiekvienas sutiktas klientas yra tavo svajonių klientas, ne kiekvienas sandoris yra lengvas ir paprastas, tačiau sėkmingai įgyvendinta viena ar kita kliento svajonė motyvuoja ir veda į priekį. Klientų padėkos, kai visai net nesitiki, suteikia pasitikėjimo ir noro eiti pirmyn“,– sako iš savo patirties.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.