...

Ilgametę profesinę patirtį iškeitė į širdžiai artimą veiklą

Verslas

2022.08.09

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: .

Ilgametę profesinę patirtį iškeitė į širdžiai artimą veiklą

Darija Tonkich Asmeninio albumo nuotrauka

Darija Tonkich (44) draudimo srityje aktyviai dirbo net 20 m., bet išsiskyrus vertybėms dėl kitokio požiūrio į klientus, aptarnavimą ir visą supančią aplinką, pradėjo ieškoti atsakymų, gilindama žinias psichologijos bei verslo vadybos srityse. Visiškai pakeitusi profesinę kryptį, prieš 2 m. iGrow identiteto institute baigė psichologijos bei koučingo studijas, tapo sertifikuota šių sričių specialiste, o prieš 1,5 m. pradėjo vykdyti koučingo konsultantės veiklą. Šiandien ji padeda vadovams bei versliems žmonėms savyje auginti  lyderystės įgūdžius, įveikti kasdienius iššūkius ir gyvenime siekti ilgalaikių pokyčių, o pagrindiniu savo privalumu įvardina sukauptą ilgametę patirtį ir žinias.

Pradėjusi dirbti pandemijos metu, koučingo specialistė daugelį konsultacijų ligi šiol vykdo nuotoliniu būdu, todėl sugeba išsiversti tik su minimaliomis investicijomis, kurių didžiąją dalį skiria saviugdai: mokymai, seminarai ir kt. Ji žavisi T. Misiukonio veikla – vieno pirmųjų Lietuvos koučingo specialistų bei vieninteliu autoriumi, išleidusiu šia tema knygas lietuvių k. Daugelį dalykų, kuriais dalinasi su savo klientais, Darija išgyveno pati, todėl sesijų metu stengiasi dalintis sukauptomis žiniomis, taikyti savo patirtį, kartu su pozityviosios psichologijos elementais ir neuromokslu paremtais teiginiais. Sąmoningos partnerystės veiklos tikslas – padėti žmonėms surasti sprendimą: „Kartais mes tarsi nerandame vietos, „kankinamės” dėl vieno ar kito klausimo, piktinamės kitų veiksmais, o atsakymas būna šalia, tik reikia tam skirti laiko ir kartais tai padaryti su pagalba. Koučeriai reikalingi tam, kad jūs išgirstumėte save, į situaciją pažiūrėtumėte kitu kampu ir suprastumėte, kad vienos tiesos nėra, kaip ir nėra gero ar blogo sprendimo. Svarbu žengti pirmąjį žingsnį, nes nieko nedarant – niekas ir nepasikeis“.

Trūko pasitikėjimo savimi

Darija teigia, kad dėl naujos veiklos neabejojo ir mokėsi su didžiuliu susidomėjimu, tačiau stigo pasitikėjimo savimi: „Kadangi per ilgus darbo metus žinias buvau sukaupusi visai kitoje srityje, viską pradėti nuo nulio buvo tikrai sunku. Posakis, kad „Save reikia lyginti ne su kitais, o su savimi“, buvo mano didžiausia ribojanti nuostata. Lyginau save, turinčia 20 m. patirtį, su kita savimi, kuri patirties beveik neturi. Šis momentas buvo sunkiausias ir keliantis daugiausiai dvejonių“.

Moteris sulaukė komentarų, kad ugdomojo konsultavimo veikla nėra perspektyvi, tačiau jau buvo išsigryninusi vertybes, tad  skeptikams „išmušti iš ritmo” nepavyko. „Vertybės yra būtent tai, ką mėgstu akcentuoti koučingo sesijų metu ir visada siūlau pasidaryti vertybių sesiją. Jos yra tarsi kelrodė žvaigždė atsakymams, kas žmogui svarbu ir ką turi pasirinkti vienoje ar kitoje situacijoje“, – darbo metodikas atskleidžia specialistė ir prasitaria, kad konsultacijų metu klientai nė neįtaria, kad šioje veikloje ji yra naujokė, o ilgametė darbo patirtis su verslo iššūkiais ir sukauptų žinių bagažas pritraukia ne tik verslo naujokus, bet ir patyrusius verslininkus.

Svarbu turėti kokybišką palaikymą

Koučingo konsultantė sako, kad siekiant tikslų, kone kiekvienam reikia kokybiško palaikymo: „Atkreipčiau dėmesį į psichologinį momentą, kai neretai mylimo žmogaus ar gero draugo pritarimo neužtenka. Daugiausia stiprybės suteikia bendraminčiai, kurie jau praėjo tą pirminį prieštaringų emocijų etapą ir lengviau supras, ką išgyvenate. Pilnavertį palaikymą gali suteikti tik autoritetas – žmogus, kuris patyrė tą patį, kas neramina jus“. Darija atvirauja, kad palaikymas jos naujoje veikloje yra vienas svarbiausių akcentų, o be jo net nebūtų nieko pradėjusi. Stipriai remiama aplinkinių, ji nepertraukiamai dirba su savimi, tobulėja, ieško unikalumo. Nors jokių stabilių pajamų dar negauna, atradusi savo stipriąsias puses, tvirtai tiki sėkme ir mėgaujasi tuo, ką daro. Didžiausias iššūkis šiuo metu – įsitvirtinti, nes kaip ir bet kurioje konsultacinėje veikloje, čia labai svarbu žinomumas, kuriam susikurti reikia laiko. Moters manymu, geriausiai čia gelbėja rekomendacijos iš lūpų į lūpas.

Verslo pradžios mokymai Mastermind metodu

Anot pašnekovės, kertinis ugdomojo konsultavimo akcentas yra laisvumas ir smalsumas:Mano veikla nėra statiška. Turiu ieškoti įvairių sprendimų, nuolat plėsti žinias. Kartu bandau pajusti, kas man patinka, kas sekasi ir tai pritaikyti kitų žmonių poreikiams“. Moteris dalinasi naujiena, kad kartu su partnere V.Ivaškevičiūte vysto naują, iš esamos koučingo veiklos natūraliai gimusią, verslo idėją. „Nežiūrint visų turimų e-sprendimų, verslo naujokams informaciją rasti gan sunku, trūksta sistemos, aiškumo. Matydamos didelį verslo konsultacijų poreikį, startuosime su verslo pradžios mokymais, palaikymo grupe bei įvairiais seminarais. Šioje platformoje pradedantys arba jau pradėję verslą, gaus patarimus ne tik verslo formų, mokesčių ir savikainos klausimais, tačiau ir mastermind metodu moderuojamas verslo palaikymo, verslumo ugdymo konsultacijas. „Mastermind – savotiškas grupinis koučingas apie tai, kad mes daug ką žinome ir galime, reikia tik tinkamos aplinkos. Tai sistema, leidžianti keisti veikimo įpročius ir elgesį, o jiems kintant pasikeičia ir požiūris, emocijos. Gaunamo palaikymo ir moderavimo rezultatas – suteikta atskaitomybė ir disciplina: įkvėptas žmogus imasi veiksmų, išsigrynina idėjas, formuoja naujus įpročius. Dauguma esamų mokymų yra tęstiniai, patyriminiai, nes kitų asmenų įžvalgos ir patirtys suteikia galimybę gauti tarsi daug mentorių vienu metu. Visi šie aspektai duoda nepaprastą rezultatą – pati tai patyriau“, – verslo pradžios mokymų privalumus dėsto koučingo specialistė.

Darija atkreipia dėmesį, kad verslai dažnai neišnaudoja Linkedin galimybių: „Lietuvoje jis yra profesionaliausias ir patikimiausias, todėl siūlau ir Linkedin mokymus“.

Pašnekovė pataria susidaryti verslo planą su aiškia vizija: kas bus tikslinis klientas, kokia prekės savikaina ir pan. Ieškokite palaikymo, o jei reikia, pasinaudokite verslo konsultantų paslaugomis. „Tenka pastebėti, kad daug gabių žmonių, dėl turimų ribojančių įsitikimų, palaikymo nebuvimo ar nesėkmės baimės visai nepradeda jokio verslo. Linkiu daugiau smalsauti, pasitikėti savo jėgomis, nebijoti klysti ir tikslo siekti drauge su kitais“.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.