...

Noras padėti kitiems virto prasminga veikla didinant sąmoningumą ir kūrybiškumą

Verslas

2022.07.29

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , .

Noras padėti kitiems virto prasminga veikla didinant sąmoningumą ir kūrybiškumą

Kristina Kripaitienė Asmeninio albumo nuotrauka

Paskutiniais metais daugelio žmonių gyvenimas vertėsi aukštyn kojomis: pandemijos akivaizdoje teko persidėlioti prioritetus, o prasidėjusio karo fone užklupusi nežinomybė ir baimė dėl rytojaus  gerokai išbalansavo ramų būvį. Šiuo sudėtingu laikotarpiu Kristina Kripaitienė (30) pajautė nenumaldomą norą padėti kitiems jų asmeninio augimo, santykio su savimi ir pokyčių kelyje, todėl širdies balso vedina prieš pusę metų pradėjo vystyti „Koučingo filosofijos” veiklą.

Metodas atrasti save iš naujo

Koučingo sąvoką Kristina apibūdina kaip kūrybinį procesą, kurio metu asmuo skatinamas pilnai išnaudoti savo asmeninį bei profesinį potencialą. Koučingo sesijų metu nagrinėjamų klausimų spektras gali būti labai platus: nuo santykių, veiksmų planavimo, asmeninių tikslų išgryninimo, jų siekimo, iššūkių įveikimo, motyvacijos ir produktyvumo didinimo iki asmeninio pokyčio valdymo, ryšio ir santykio su aplinkiniais pagerinimo. Gilios vidinės analizės ir dialogo su savuoju „aš“ procese, rasite atsakymus į kylančius klausimus, kas ateityje leis priimti tinkamiausius sprendimus. Koučingas – tai glaudi kliento ir šios srities žinovo partnerystė, žmogiški, nuoširdūs pokalbiai, kurių dėka žmogui atveriamos galimybės augti kaip asmenybei, nebijoti eksperimentuoti, tobulėti bei drąsiai, užtikrintai ir ramiai žengti pasirinkta kryptimi. Šios srities specialistai padeda žmonėms gyventi sąmoningą, kokybišką, komfortišką ir efektyvų gyvenimą.

Vidinis šauksmas padėti žmonėms

Empatijos nestokojanti moteris prisipažįsta, kad kelionė link koučingo truko gan ilgą laiką. Ieškant būdo apjungti savo stipriąsias puses, o silpnybes paversti galimybėmis, buvo įkurta „Koučingo filosofija“. Ji gimė iš pačios Kristinos gyvenimo filosofijos bei prasmingiausių momentų jame. „Šiandien jau galiu drąsiai teigti, kad mano pašaukimas ir svarbiausias tikslas – padėti žmonėms padaryti pokytį: asmeniniame gyvenime, santykio su savimi ir kitais stiprinime, verslo ir asmeninių tikslų siekime, ugdant lyderystę ir vadovavimo kompetencijas. Jei po sesijos klientas galės žengti bent vieną žingsnį, palypėti bent vienu laipteliu pirmyn – tai jau yra labai daug. Dirbant su žmonėmis, man svarbiausia vertybinis pagrindas, kuris atsispindi per santykį, bendradarbiavimą, pagarbą, paprastumą, laisvę. Nes tai yra apie mane, apie mano filosofiją“, – išsamiai paaiškina koučingo specialistė.

Palaikymas – labai svarbus

Kiekvienai idėjai išsipildyti reikia ne tik didelio noro, motyvacijos, žinių, tačiau ir žmonių, kurie būtų šalia jūsų, padrąsintų. Kristina džiaugiasi nuostabiu vyru, kuris yra jos ištikimiausias sekėjas, tvirtai tikintis partnerės sėkme: kasdien domisi, pataria, dalinasi įžvalgomis. Ją palaiko ir šeima, mokytojai, mentorystės procese sutikti žmonės. Kristina yra ICF – vienos didžiausių tarptautinių koučingo specialistus vienijančių federacijų Lietuvoje – narė bei priklauso iDialogue ir Versli Lietuva mentorių bendruomenėms. Kartu su kolegomis dalyvauja koučingo palaikymo grupėse, švietėjiškoje veikloje, organizuoja nemokamas sesijas. Įkvėpimo savo veikloje moteris semiasi iš buvusios mentorės, dabartinės ICF Lietuva prezidentės Evelinos Dumašinės bei koučingo lektorės Ledos Turai. Kristina yra susipažinusi ir su mentoryste. Ji pasakoja, ten sutikusi daug įdomių žmonių, su kuriais dalinosi savo patirtimi, nueitu keliu. Įgavusi žinių taiko Facet5 (metodą, skirtą asmenybės pažinimui ir vertinimui), kurio dėka turėjo galimybę susipažinti su Facet5 atstove Lietuvoje, Jūrate Verikaite. Savasties paieškos, žinių bagažo apie naują veiklą kaupimas bei tam reikiamų kompetencijų ugdymas, potencialių klientų ir jų poreikių analizė, savanoriška mentorystės veikla bei kelyje link sąmoningumo vedę žmonės – visa tai sukūrė tvirtus pamatus po kojomis ir leido sukaupti reikiamą patirtį.

„Visi šie žmonės mane įkvepia, skatina jaustis reikalingai, judėti į priekį, nesustoti. Turiu didelį palaikymą iš aplinkinių. Dirbdama su klientais, aš nuoširdžiai atiduodu visą save“, – apibendrina pašnekovė.

Klientų paieškos glumina

Moteris atvirauja, kad koučingo srityje konkurencija didelė, o klientams išsirinkti specialistą iš jų gausos nėra lengva užduotis. „Savo klientams visuomet siūlau įvadines nemokamas sesijas, kurių metu galima pasižiūrėti ir įsivertinti, ar koučingo specialistas tinka, nes tai tikrai labai svarbu tolimesniam sėkmingam procesui. Norint surasti besidominčiųjų ir turėti pastovų jų srautą, reikia įdėti nemažai pastangų ir daug darbo komunikuojant, kuriant turinį soc. tinkluose, skiriant dėmesio reklamai. Svarbu atrasti savo auditoriją ir atliepti jos lūkesčius. Sakyčiau, turi būti geras ir įdomus influenceris. Kartais tai padaryti būna nelengva. Vis dar pažindinuosi su savo klientais ir bandau suprasti, kas labiausiai atliepia, kodėl kreipiasi būtent į mane. Stengiuosi tobulėti, bandau atrasti naujų komunikacijos būdų ir papildomų galimybių bendradarbiauti“.

Kaip geriausią informacinės sklaidos priemonę apskritai, Kristina vienareikšmiškai įvardija socialinius tinklus, o būtent koučingo versle pataria naudoti networking principą: bendradarbiavimas, narystė įvairiose asociacijose, bendruomenėse. Specialistė pastebi, kad koučingo paslaugos įgauna populiarumą, o sąmoningumo keliu pasirenka eiti vis daugiau žmonių. „Manau, kad savo klientus suranda tie produktai ar paslaugos, kurie kažkuo išsiskiria rinkoje. Todėl man norisi būti kitokiai, unikaliai, turėti įvairius darbo įrankius ir nekopijuoti kitų specialistų, o plėsti savo žinomumą taip, kaip norisi pačiai. Bandyti, mokytis ir klysti – toks mano kelias”, – mintimis dalinasi pašnekovė.

Motyvuoja klientų pokyčiai ir padėkos

Kristinai patinka sutikti naujus žmones: unikalius, įdomius, kaskart su ta viena išskirtine gyvenimo istorija. Remdamasi savo turimomis žiniomis ir kompetencijomis, kūrybiškai, atvirai, nuoširdžiai dirba su klientu: „Keičiamės, dėliojamės, siekiame tikslų, atrandame, tyrinėjame. Ir kai pasimato realūs pokyčiai, teigiami rezultatai, kai klientai grįžta, dėkoja – jaučiu didžiulį pasitenkinimą, kad esu čia, šioje veikloje. Teigiamas pokytis žmonių gyvenimuose beprotiškai motyvuoja. Tokie dalykai ir įprasmina koučingo filosofijos esmę“.

Koučingo specialistė apgailestauja, kad daugelį jaunų asmenų nuo verslo kūrimo sustabdo ne visai aiški mokestinė sistema ir laiko sąnaudos, nes tikrai ilgai užtrunkama aiškinantis visas subtilybes. Moteris pataria tiksliai įsivardinti ko norite, ko siekiate, kaip matote perspektyvą – tuomet viskas bus paprasčiau. Nebijokite, išdrįskite, klausykite savo širdies, ryžtingai siekite savo svajonių, o svarbiausia – būkite savimi. Šiandienos pasirinkimai yra jūsų rytojus.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.