...

12 žinomų verslininkų verslo pradžia: nuo ko viskas prasidėjo?

Verslas

2012.06.08

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

12 žinomų verslininkų verslo pradžia: nuo ko viskas prasidėjo?

Romanas Abramovičius flickr.com nuotr.

1. DONALDAS TRUMPAS (65 M.)

Vienas turtingiausių pasaulio verslininkų karjerą pradėjo tėvui priklausančioje nekilnojamojo turto paslaugas teikiančioje įmonėje. Koledžo studento pirmasis projektas buvo apartamentų komplekso „Swifton Village“ renovacija. Į už 5,7 mln. JAV dolerių įsigytą kompleksą investavus pusę milijono ir gerai padirbėjus per dvejus metus pavyko jį visą apgyvendinti (anksčiau buvo apgyvendinta 66 proc.). Apartamentų kompleksas buvo parduotas už 6,75 mln. JAV dolerių.

2. RICHARDAS BRANSONAS (61 M.)

Garsus magnatas verslo ėmėsi 1966 m. – augino ir pardavinėjo Kalėdų eglutes. Deja, šis verslas nebuvo pelningas. Netrukus R. Bransonas įsteigė leidybos įmonę ir reikalai ėmė gerėti. Jo įkurto žurnalo ,,Studentas‘‘ pirmasis numeris pasirodė 1968 m. sausio mėnesį.

3. ROMANAS ABRAMOVIČIUS (45 M.)

Vienas turtingiausių Rusijos ir pasaulio verslininkų bei didžiausios pasaulyje jachtos ,,Eclipse‘‘ savininkas vaikystėje patyrė daug nuoskaudų. Jis tapo našlaičiu būdamas vos dvejų su puse metukų. Dirbti Romanas pradėjo 1987 m. mechaniku statybų valdymo srityje. Pats šį darbą jis apibūdino taip: „Ryte atėjai, įjungei, vakare išjungei ir išėjai.“ Dar mokydamasis institute R. Abramovičius įkūrė savo pirmą verslo kooperatyvą „Ujut“ – žaislų iš polimero gamybos cechą. Tuomet jam buvo 25 metai.

4. BILLAS GATESAS (56 M.)

Amerikos verslo magnatas karjerą pradėjo būdamas vos 13 metų, kai 1968-aisiais buvo įkurta „Computer Cen- ter Corporation“, kurioje būsimas milijardierius su draugais ieškojo programinės įrangos klaidų, o kompanija leisdavo jiems naudotis savo kompiuteriais.

Pirma nuosava B. Gateso įmonė, 1972 m. įkurta su P. Allenu, vadinosi „Traf-O-Data“. Ji specializavosi programinės įrangos kūrimo vietos valdžiai srityje. Taip jaunuoliai uždirbo pirmuosius 20 tūkst. JAV dolerių, bet bendrovė greitai buvo uždaryta.

5. MARKAS ZUCKERBERGAS (27 M.)

Tai vienas jauniausių XXI amžiaus milijardierių. Socialinio tinklo „Facebook“ prezidentas, dar nebaigęs vidurinės mokyklos, gavo pirmuosius pasiūlymus dirbti kompanijose „Microsoft“ ir AOL. Šios bendrovės taip pat norėjo nusipirkti vieną iš M. Zuckerbergo programų „Synapse“ (skirtą klausyti muzikai), dabar žinomą kaip „Pandora“. Pirmasis jo full time (liet. viso etato) darbas ir pirmasis verslas studijuojant Harvarde buvo „Facebook“.

6. STEVE‘AS JOBSAS (1955–2011 M.)

JAV verslo magnatas ir išradėjas buvo vienas kompanijos „Apple“ įkūrėjų, vadovų ir direktorių tarybos narių. Pirmą darbą jis gavo dar mokydamasis Kupertino vidurinėje: dažnai vaikščiodavo į paskaitas kompanijoje „Hewlett-Packard“ ir 1968-aisiais būdamas 13 metų buvo pasamdytas dirbti kompanijoje vasaros laikotarpiu. 1976 m. balandžio pirmą dieną įkūrė pirmą savo verslo įmonę „Apple Computer Inc.“.

7. ROSALIA MERA (67 M.)

Prekybos tinklo „Zara“ įkūrėja ir viena turtingiausių pasaulio moterų verslininkių verslą pradėjo savo namuose su buvusiu vyru modeliuodama apatinį trikotažą. Sulaukusi 34 metų ji įkūrė korporaciją ,,Inditex‘‘ ir prekybos drabužiais tinklą „Zara“.

8. GIULIANA BENETTON (74 M.)

Prekybos tinklo „Benetton“ įkūrėja jaunystėje mezgė megztinius, kuriuos jos brolis pardavinėjo nuo dviračio bagažinės. Būdama 27 metų kartu su trimis broliais moteris ėmė plėtoti prekybos drabužiais verslą. Tai visus šios italų šeimos narius pavertė milijardieriais.

9. JELENA BATURINA (48 M.)

Viena turtingiausių Rusijos ir pasaulio verslininkių, pirmoji Rusijos moteris, patekusi į žurnalo „Forbes“ sąrašus, buvusio Maskvos mero žmona prieš tris dešimtmečius triūsė gamykloje „Frezer“. Pirmą verslo įmonę, t. y. investicijų ir statybos korporaciją „Inteko“, ji įkūrė 1991 metais.

10. OPRAH WINfREY (58 M.)

Pirmoji pasaulyje juodaodė milijardierė ir pirmoji juodaodė, sukūrusi savo pokalbių laidą televizijoje, savo pirmu darbu laiko patirtį, įgytą Tenesio valstijos juodaodžių radijuje. Vienos įtakingiausių pasaulio moterų pirmasis verslas – pokalbių laida „The Oprah Winfrey Show“. Nuo 1986-ųjų iki 2011-ųjų transliuota laida kas savaitę prie televizoriaus ekranų pritraukdavo apie 40 mln. amerikiečių.

11. ANTANAS BOSAS (56 M.)

Žinomas Lietuvos verslininkas pirmą atlygį už karvių ganymą nuo šeštos valandos ryto iki aštuntos valandos vakaro gavo būdamas 8 metų. Jam už visą dieną mokėdavo 5 rublius. Prieš 20 metų vyras įkūrė kooperatyvą – tiekė dobilų sėklas, o pelnas siekė beveik milijoną rublių. Deja, šį verslą teko nutraukti. Vėliau A. Bosas išbandė skirtingas verslo sritis: restoranų verslą, viščiukų broilerių auginimą, prekybą ryžiais, baldų gamybą ir kt.

12. NERIJUS NUMAVIČIUS ( 44 M.)

Turtingiausias Lietuvos žmogus, verslininkas, „Vilniaus prekybos“ grupės prezidentas, apdovanotas Komandoro kryžiaus ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, kartu su bendramoksliais būsimais medikais 1992 m. įsteigė pirmą bendrovę ir užsiėmė investicijomis į nekilnojamąjį turtą, gamybą bei vertybinius popierius. N. Numavičius savo verslo pradžią sieja su alkoholinių gėrimų parduotuvės Vilniaus Savanorių prospekte įsigijimu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.