...

10 populiariausių pasiteisinimų, kodėl žmonės nepradeda savo verslo

Verslas

2016.11.09

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

10 populiariausių pasiteisinimų, kodėl žmonės nepradeda savo verslo

Dažniausiai mums tiesiog pritrūksta drąsos rizikuoti. flickr.com nuotr.

Pasiteisinimų kūrimas – tai savotiškas menas. Teisintis reikia mokėti. Teisinamės savo draugams, savo artimiesiems, savo bendradarbiams. Tačiau labiausiai mėgstame teisintis sau patiems. Kodėl nedarome to, ką norime daryti? Dažniausiai mums tiesiog pritrūksta drąsos rizikuoti. O po to sugalvojame šimtą priežasčių, kad tik pateisintume savo neryžtingumą. Žinoma, tai visiškai žmogiška. Baimė ir nerimas – natūralūs jausmai. Tačiau jokiu būdu negalime leisti jiems mūsų užvaldyti, nes antraip taip ir įstrigsime mūsų netenkinančioje, bet saugioje situacijoje. Tad kokie yra populiariausi pasiteisinimai, dėl kurių žmonės nepradeda savo verslo? Ir kaip galime juos paneigti bei įgauti šiek tiek daugiau drąsos?

Aš laukiu genialios idėjos.

Tokiu atveju gali tekti laukti metų metus. O ir sulaukus tos idėjos nėra garantijos, kad ji jums sukraus turtus. Verslo sėkmę lemia ne idėjos naujumas ir genialumas, o tai, kaip ji įgyvendinta. Yra daugybė mokslininkų ir išradėjų, kurių revoliuciniai išradimai sukrovė turtus kitiems… Jum visai nereikia sukelti revoliucijos. Geriau būkite evoliucionieriumi. Patobulinkite kokį nors daiktą ar paslaugą, padėkite žmonėms ir sėkmė netruks ateiti.

Aš neturiu užtektinai pinigų.

Pinigai žmogaus gyvenime labai svarbūs. Gražiomis mintimis ir norais nei sąskaitų už šildymą ar elektrą apmokėsi, nei maisto nusipirksi. Todėl nieko keista, kad verslo nepradedate tiesiog bijodami prarasti savo pajamų šaltinį. Tačiau pažvelkite į turtingiausius verslininkus, kurių kompanijos turi milžinišką įtaką visame pasaulyje. Daugelio jų gyvenimuose būta labai sunkių metų, kai jiems buvo itin striuka su pinigais. Tačiau jie labai tikėjo savimi ir galiausiai sėkmė atėjo. Žinoma, į kraštutinumus pulti tikrai nėra reikalo. Pradėkite po truputį. Imkitės mažos veiklos ir ją vis plėskite. Taip sumažinsite rizikos laipsnį ir pradėsite judėti savo svajonės link.

Aš APSKRITAI neturiu pinigų.

Jus ištiko asmeninis bankrotas? Koks gi gali būti verslas, kai negalite nieko į jį investuoti… Kita vertus, neturite ir ko prarasti! Pats metas veikti. Pasinaudokite tais įgūdžiais, kuriuos turite, ir bandykite pajudėti iš mirties taško. Kurkite ir pardavinėkite atvirukus, užsiimkite mezgimu, drožinėkite… Pasaulis pilnas galimybių. Tiesiog atraskite savo pašaukimą, parodykite žmonėms, ką sugebate, ir labai greitai pamiršite piniginius rūpesčius.

Aš neturiu laiko.

Yra žmonių, kurie niekada niekam neturi laiko. Net sau. Jų laiką suryja darbas, šeima, draugai, kompiuteriniai žaidimai… Tačiau tiesa yra tokia: sėkmė neateis, jeigu nieko dėl jos nepaaukosite. Galbūt teks penktadienio vakarais atsisakyti pasisėdėjimo bare, o sekmadieniais – poilsio ant sofos, bet labai norint laiko tikrai atsiras. Jeigu svajojate apie savo verslą, net ir įtempčiausioje dienotvarkėje rasite valandų, kurias galėsite skirti jam.

O kas, jeigu man nepasiseks?

Abejoti – žmogiška, tačiau jeigu nepabandysite ir pasitenkinsite tuo, ką turite, gali būti, kad visą likusį gyvenimą svajosite apie tai, kas galėjo būti. Ar tikrai to norite? Gal geriau tiesiog pabandyti. Net jeigu ir nepasiseks, bent žinosite, kad padarėte viską, ką galėjote, bei turėsite neįkainojamą gyvenimo pamoką.

Neturiu įgūdžių ir patirties.

Niekas negimsta viską mokėdamas. Geriausieji tiesiog bando ir mokosi iš klaidų. Geriausieji rizikuoja, drįsta imtis avantiūrų. Richardas Bransonas aštuntajame dešimtmetyje įkūrė įrašų parduotuvę. Vėliau leidybos kompaniją, kuri nebijojo leisti alternatyviosios muzikos albumų. Dabar tai milijardinė kompanija. Kodėl? Todėl, kad jos savininkas buvo ryžtingas, drąsus, norintis mokytis.

Žmonės sako, kad man nepavyks.

Na ir kas? Net ir taip vadinamieji ekspertai kartais prišneka nesąmonių. Štai keliolika įvairiausių Jungtinės Karalystės leidėjų vis pasakydavo moteriai, vardu J. K. Rowling, „ne“, kol galiausiai atsirado vienas drąsus žmogus… Daug kas gali jumis abejoti, bet svarbiausia, kad nepradėtumėte to daryti pats.

Aš per jaunas/senas.

Dar vienas barjeras, kurį mėgstame pastatyti prieš save. Pasaulyje, kuriame daugėja paauglių milijonierių, dėl jaunumo jaudintis nevertėtų. Jeigu jūsų produktas reikalingas ir naudingas, tai koks skirtumas, kiek metų jo išradėjui? Lygiai tas pats galioja ir manantiems, jog jiems jau per vėlu.

Aš nežinau, nuo ko pradėti.

O ar kas nors kada nors žinojo? Pačioje pradžioje mes visi tarsi akli šunyčiai, bet ilgainiui išmokstame ko nors nauja, atsiranda patirties ir žinių. Svarbiausia būti kaip kempinei – gerkite informaciją ir drąsiai ją naudokite.

Man dar reikia susirinkti daugiau informacijos.

Žinoma, informacija yra labai gerai ir jos niekada nebus per daug. Tačiau tiesiog sėdint ir kaupiant žinias bei vis nesiryžtant jų panaudoti galima pražiopsoti savo akimirką. Kartais besaikis informacijos rinkimas yra tik savotiškas savęs apgaudinėjimas. Tarytum šį tą darote, bet iš tikrųjų… Galbūt metas pajudėti iš komforto zonos ir pritaikyti sukauptas žinias.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.