...

Žymiausi verslininkai, gimę Gyvatės metais

Verslas

2012.12.28

Autorius: bzn start

Temos: .

Žymiausi verslininkai, gimę Gyvatės metais

Žymiausi verslininkai bzn start fotomontažas

Panašu, kad pasaulio pabaiga taip ir neatėjo. O jeigu visgi atėjo, tai pomirtinis pasaulis labai jau panašus į gyvųjų… Taigi galime šiek tiek nusiraminti ir vėl žvelgti į priekį. Juk ant nosies – 2013-ieji. Pagal senąją kinų Zodiako sistemą – tai Juodosios Gyvatės metai. Gyvatė daugybėje kultūrų yra išminties simbolis. Kita vertus, ji reprezentuoja ir gyvybės jėgą (reikia tik atidžiau pažvelgti į šio žodžio etimologiją). Gyvatė juk tarsi niekada nemiršta. Kiekvienais metais ji išsineria iš senosios odos ir taip atsinaujina. Štai kodėl ir senovės kinai žmones, gimusius po Gyvatės ženklu, vadino pačiais išmintingiausiais ir paslaptingiausiais. Gyvatės nemėgsta tuščiažodžiavimo, yra mąstytojai, tačiau mėgsta gyventi gerai ir patogiai. Nenuostabu, kad nemažai gyvačių dėl to pasirenka verslo kelią. Siūlome susipažinti su keliais verslininkais, gimusiais būtent Gyvatės metais.

Gediminas Žiemelis (1977-04-04) – lietuvių verslininkas, AB „flyLAL Group“ valdybos pirmininkas, nuo 2008 m. – AB „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas. Nuo 2007 m. – finansų maklerio įmonės UAB „Finhill“ generalinis direktorius. Nuo 2007 m. – pagrindinis UAB „ŽIA valda“ akcininkas, kelių bendrovės valdomų įmonių valdybų narys, UAB „ŽIA VALDA“ Plėtros departamento direktorius bei partneris, UAB „ŽIA VALDA Development“ direktorius, UAB „LAL Development“ direktorius. Manoma, kad G. Žiemelis yra didžiausias žemvaldys Lietuvoje.

Joe Kiani (1965-02-22) – amerikiečių kompanijos „Masimo“, gaminančios medicinos techniką, įkūrėjas ir vadovas. J. Kiani puikiai atitinka vieną iš gyvatiškų bruožų – išmintį. Verslininkas gimė Irane ir į Jungtines Valstijas kartu su tėvais atsikėlė tik būdamas devynerių metų. Nors tuo metu jis visiškai nekalbėjo angliškai, tai nesutrukdė mokyklą baigti penkiolikos, o magistro diplomą gauti dvidešimt dvejų. Pagal išsilavinimą elektros inžinierius, savo kompaniją J. Kiani įkūrė 1989-aisiais. „Masimo“ daugiausia gamina širdies darbą stebinčius monitorius ir panašius medicinos prietaisus. Verslininkas remia inovacijas medicinos srityje. Nuolat skiria pinigų įvairiems tyrimams.

Johnas Mackey (1953-08-15) – amerikiečių maisto parduotuvių tinklo „Whole Foods Market“ vienas įkūrėjų ir vadovų. Jis labai gerai žinomas dėl liberalių politinių pažiūrių, nuolat pasisako už vyriausybės įtakos mažinimą ir laisvių žmonėms bei verslui išplėtimą. Jo parduotuvių tinklas skirtas daugiausia vegetarams. Pats verslininkas yra veganas ir visomis išgalėmis stengiasi pabrėžti organiško maisto vertę. 2006-aisiais jis pagarsėjo tuo, kad atsisakė savo algos. Dabar jis dirba už vieno dolerio atlyginimą. Kaip kad rašė atvirame laiške savo kompanijos darbuotojams, jis pasiekė tokį amžių, kai norisi dirbti vien tik dėl malonumo. J. Mackey garsėja ir filantropine veikla. Įvairioms gyvūnų teises ginančioms organizacijoms jis kasmet paaukoja milijoną dolerių.

Richardas Benjaminas Harrisonas jaunesn. (1941-03-04) – amerikiečių kompanijos „World Famous Gold and Silver Pawn Shop“ vienas įkūrėjų ir vadovų. Kas ta „Pawn Shop“?Iš tikrųjų tai yra tas pats lombardas. Šį verslą R. Harrisonas pradėjo 1988-aisiais kartu su savo sūnumi. Verslininkas itin išgarsėjo 2009-aisiais, kai „History Channel“ pradėjo rodyti dokumentinį serialą „Pawn Stars“, kurio pagrindinės žvaigždės ir yra R. Harrisonas bei jo šeima. Serialas tapo pačia populiariausia kanalo laida. Jame galime stebėti šio verslo virtuvę iš vidaus.

Irvingas Shwartzas (1929-08-29) – kanadiečių verslininkas. Būdamas dvidešimt šešerių I. Shwartzas tapo įmonės „Shwartz and Company“ vadovu. Ji išsivystė nuo nedidelio šeimos verslo – mažos drabužių krautuvėlės. Naująją kompaniją verslininkas vėliau naudojo kaip savotišką bazę, iš kurios einama į kitas verslo sritis. Per ilgą verslininko karjerą jis veikė daugybėje sričių – nuo slaugos namų iki kabelinės televizijos. I. Shwartzas itin pasižymėjo filantropine veikla. Pavyzdžiui, didelę gyvenimo dalį paskyrė vienam tikslui: apvalyti pasaulį nuo žemėje paslėptų minų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.