...

Vunderkindai iš Lietuvos – geriausi pasaulyje

Verslas

2015.03.27

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

Vunderkindai iš Lietuvos – geriausi pasaulyje

„CodeVita“ pirmosios vietos laimėtojai - Marijonas Petrauskas ir Karolis Greblikas. Asmeninio archyvo nuotr.

Edinburgo universitete (Jungtinė Karalystė) studijuojantys kaunietis Marijonas Petrauskas (21) ir vilnietis Karolis Greblikas (21) savo pavyzdžiu įrodė: kai talentą sujungi su valingu noru nuolat tobulėti, viskas įmanoma. Bendromis jėgomis lietuvių informatikų duetas paliko užnugaryje daugiau nei 50 tūkst. varžovų iš viso pasaulio ir pelnė pirmąją vietą Mumbajuje vykusiame prestižiniame programavimo konkurse „CodeVita“.

Maksimaliai įtempta kova

Chaotiškas Indijos didmiestis Mumbajus, kuriame knibžda apie 20 mln. gyventojų, nesutrikdė į vienos didžiausių pasaulyje IT bendrovių „Tata Consulting Services“ (TCS) organizuoto programavimo konkurso finalą atkeliavusių lietuvių susikaupimo.

Po šešias valandas trukusio sudėtingų užduočių sprendimo programuotojų varžybose teisėjavę arbitrai paskelbė džiugią žinią – Edinburgo universiteto informatikos ir elektronikos specialybės ketvirtakursis M. Petrauskas ir informatikos specialybės antro kurso studentas K. Greblikas aplenkė likusias 13 finalo porų ir išplėšė pirmąją vietą. Lietuviai išsprendė vienu uždaviniu mažiau nei antroje ir trečioje vietoje likusios poros, tačiau rinkosi sudėtingesnes programavimo užduotis, todėl pelnė daugiausia taškų.

Studijuojant Edinburge įgytos žinios ir universiteto bendruomenės pagalba labai padėjo, siekiant pergalės konkurse „CodeVita“.

M. Petrauskas

Lietuvių duetas kartu pelnė 10 tūkst. JAV dolerių prizą ir galimybę atlikti praktiką arba pasirašyti darbo sutartį su TCS bendrove, kurios veiklos apimtys iš tiesų įspūdingos – po visą pasaulį išsibarsčiusiuose jos padaliniuose darbuojasi daugiau nei 300 tūkst. darbuotojų.

„Svarstau įvairias galimybes, tačiau greičiausiai TCS kvietimu nepasinaudosiu. Taip pat jau turiu pasiūlymų dirbti „Google“ padaliniuose Ciuriche bei Londone, tačiau kol kas labiausiai tikėtina, kad bent keleriems metams, šiemet baigęs studijas, grįšiu dirbti į Lietuvą. Esu nusižiūrėjęs keletą Vilniuje įsikūrusių startuolių, kuriuose būtų įdomu išbandyti savo jėgas. Kol kas siekiu kuo daugiau naujo išmokti, o tobulėti geriausios sąlygos yra nedidelėse startuolių įmonėse. Įsidarbinus didžiosiose bendrovėse, dažniausiai teks dirbti vienoje labai konkrečioje srityje – tai šiek tiek atbaido“, – svarsto M. Petrauskas.

Įdirbis yra viskas

Jo bendražygis, antrame kurse mokslus kremtantis K. Greblikas taip pat neatmeta galimybės, kad po studijų grįš tobulėti į kurią nors iš šūsnies Lietuvoje pastaraisiais metais susikūrusių perspektyvių IT bendrovių. Tačiau kol kas visas jėgas tenka skirti toli gražu ne patiems lengviausiems studijų programos dalykams. Juolab kad aukštų rezultatų iš studentų Edinburgo universitete tikimasi ne tik iš pagrindinių specialybės dalykų, bet ir kelių pasirenkamųjų, pavyzdžiui, Karolis be IT paskaitų, taip pat mokosi prancūzų kalbos ir finansų.

„Vienas pagrindinių studijų Škotijoje pranašumų – studijos tiek patiems škotams, tiek ir kitų ES šalių piliečiams yra nemokamos. Vienintelė išlyga taikoma anglams, kurie, norėdami studijuoti Škotijoje, turėtų mokėti už studijas. IT ir kitose inžinerinėse specialybėse iš Lietuvos atvykusių studentų gausu. Kiekvienoje grupėje yra bent po kelis lietuvius, todėl čia nesijauti toli nuo namų“, – pabrėžia K. Greblikas.

Edinburgo universitetas Jungtinės Karalystės universitetų IT programų reitinguose – visuomet tarp lyderių, studijų kokybe tradiciškai nusileidžia tik garsiausiems Oksfordo ir Kembridžo universitetams. Todėl be mokyklos metais olimpiadose iškovotų nuopelnų čia patekti sunku. KTU gimnaziją baigęs M. Petrauskas ir Vilniaus licėjuje mokęsis K. Greblikas anksčiau ne kartą yra skynę laurus pasaulinėse informatikų olimpiadose.

IT kalba – viena

Kur panaudos konkurso prizą (abiem po 5 tūkst. JAV dolerių skirtas premijas), laimėtojai dar neapsisprendė. M. Petrauskui iki sėkmingo studijų baigimo liko keli mėnesiai. Tuomet ir nuspręs, ar priims „Google“ pasiūlymą. K. Greblikas, baigęs antrąjį kursą, šią vasarą taip pat ketina gilinti informatikos žinias „Google“ atstovybėje Londone. Vaikinai neatmeta galimybės, kad Mumbajuje pelnytas piniginis prizas gali tapti pradine investicija į kurią nors iš daugelio galvoje besisukančių su IT susijusių verslo idėjų.

„Studijuojant Edinburge įgytos žinios ir universiteto bendruomenės pagalba labai padėjo, siekiant pergalės konkurse „CodeVita“. Įdomia patirtimi tapo ir pati kelionė. Po dešimties valandų skrydžio iš Londono į Mumbajų kultūriškai jautiesi atsidūręs visai kitame pasaulyje. Tačiau IT ir žavi tuo, kad savo žinias, neatsižvelgdamas į geografinę vietą, gali pritaikyti visame pasaulyje“, – puikiu rezultatu ir kelione džiaugiasi M. Petrauskas.

„CodeVita“

166-1427405998-573271.jpg 166-1427405998-481359.jpg 166-1427405998-232173.jpg 166-1427405998-453130.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.