...

Vieno iš jaunausių milijardieriaus žinutė: kurkite pasauliui, o ne Lietuvai

Verslas

2019.05.05

Autorius: BZN start

Temos: , , .

Vieno iš jaunausių milijardieriaus žinutė: kurkite pasauliui, o ne Lietuvai

Bhavin Turakhia Renginio organizatorių nuotr.

Lietuvoje sudarytos puikios galimybės vystyti produktus pasaulinei IT rinkai, todėl planuojantiems tai daryti vertėtų iškart galvoti kaip tapti sėkmingais pasaulio, o ne tik Lietuvos mastu. Tokią žinutę lietuviams penktadienį „Vilnius Tech Park” vykusiame susitikime su Lietuvos IT rinkos lyderiais perdavė vienas jauniausių pasaulio milijardierių Bhavin Turakhia.

„Hostinger” ir „Tesonet” kvietimu Lietuvoje viešintis iš Indijos kilęs B. Turakhia yra antrepreneris, kurio turtas vertinamas virš 1,5 mlrd. JAV dolerių.

„Norint sukurti sėkmingą globalų verslą, nebūtina turėti stipraus finansinio užnugario. Aš savo karjerą pradėjau su 350 JAV dolerių, kuriuos pasiskolinau iš tėvo”, – pasakojo B. Turakhia. „Neturint investuotojų pinigų, nėra ko iššvaistyti, o kūrybiškumas klesti. Pavyzdžiui, neturėdamas kelių milijonų reklamos kampanijai brangiausiuose kanaluose, gali panaudoti partizaninę rinkodarą”.

Sėkmę atneša globalumas

Anot jo, viena didžiausių klaidų, kurią daro startuoliai, yra susikoncentravimas į kompanijos vertę, užuot galvojus kokią vertę kompanija kuria savo klientams ir darbuotojams.

„Skaitydami naujienas dažnai matome – štai viena kompanija vertinama 100 mln. JAV dolerių, o kita pasiekė jau 200 mln.”, – susirinkusiems sakė B. Turakhia. „Tai sukuria įspūdį, kad startuolio verte galime matuoti jo sėkmę, nors iš tiesų sėkmė turėtų būti matuojama klientų skaičiumi ir kitais rodikliais, rodančiais verslo tvarumą. Mano patarimas būtų paprastas – susikoncentruoti į vertės klientams ir darbuotojams kūrimą, o su augančiu verslu augs ir jo vertė”.

Jo teigimu, kiekvienas startuolis, tarp jų ir lietuviški, turi kurti pirmiausiai globaliai rinkai. 

„Nuo pat pradžios visus verslus mes kūrėme pasaulinei, o ne vien Indijos rinkai. Nepaisant to, kad čia gyvena virš milijardo žmonių, mums jų nepakako. Visada galvokite globaliai. Lietuvoje yra puikų su visu pasauliu dirbančių IT verslų – pavyzdžiui „Hostinger”, „Tesonet” ar kiti. Turite puikią IT infrastruktūrą, daug gabių, išsilavinusių ir kelias kalbas mokančių žmonių. Kurkite produktus pasauliui, o ne vien tik Lietuvai, ir jūs jį užkariausite”, – komplimentų lietuviams negailėjo B. Turakhia.

Linki keisti pasaulį

Susitikimą su Lietuvos IT rinkos lyderiais jis užbaigė žodžiais, kad kiekvieno žmogaus pareiga yra pakeisti pasaulį į gerą tiek, kiek leidžia jo galimybės.


Per pastaruosius 22 metus, B. Turakhia sukūrė penkis sėkmingus globalius verslus. Būdamas 17, jis buvo vienas iš „Resellerclub”, „Logicboxes” ir „BigRock” įkūrėjų. 2014 m. jis pardavė šių kompanijų akcijas už 160 mln. JAV dolerių. 2010 m. jis buvo vienas iš media.net įkūrėjų, kuri 2016 m. buvo parduota už 900 mln. JAV dolerių. B. Turakhia šiuo metu yra „Radix”, „Flock” ir „Zeta” vadovas.Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.