...

Verslo startas suole!

Verslas

2012.03.29

Autorius: bzn start

Temos: , .

Verslo startas suole!

Moksleiviai labai noriai sėmėsi žinių iš versluomenės "Kam to reikia ?" archyvas

Profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!” pirmieji rezultatai rodo, kad moksleivius labiausiai domina ekonominės praktikų žinios. Įmonės teigia, jog savanoriauti į mokyklas eina ir dėl asmeninių tikslų.

Populiariausi – socialiniai mokslai

„Populiariausios projekte yra ekonominės pamokų temos, kadangi verslo savanoriai jose gali geriausiai pritaikyti savo žinias, pateikti pavyzdžių iš darbo patirties. Tačiau kiekvienoje disciplinoje galima atrasti įdomių temų. Pavyzdžiui, anglų kalbos pamokoje galima mokytis derybų meno, o lietuvių kalbos pamokoje – ruošti gyvenimo būdo aprašymą“, – pasakojo Mokyklų tobulinimo centro (MTC) direktorė Eglė Pranckūnienė. Iš verslo pusės į projektą aktyviausiai įsitraukė finansų, ekonomikos, vadybos ir pardavimų specialistai – jie ne tik noriai ėjo į kviečiamas pamokas, bet ir patys siūlė temas.

Savo aktyvumu nedaug nuo jų atsiliko komunikacijos specialistai, kurie dažniausiai vyko į lietuvių ir anglų kalbos pamokas. Moksleivius jie supažindino su tekstų analize, pranešimo spaudai rengimo ir viešo kalbėjimo pagrindais.

Savanoriai nespėja vykti į regionus

Šiuo metu projekte yra 130 verslo savanorių, atstovaujančių 34 įmones: 29 iš Vilniaus, po dvi iš Kauno bei Klaipėdos ir vieną iš Šakių rajono. Daugiausiai tai informacinių technologijų, dizaino, bankininkystės, telekomunikacijų, draudimo, prekybos ir gamybos sričių kompanijos.

Užsiregistravusių mokyklų skaičius siekia 180. Didžioji dalis, apie 70 proc., yra iš mažesnių Lietuvos miestų, kur mokyklos ypač aktyviai įsitraukusios į projektą.

„Regionų mokyklos entuziastingai palaiko projekto idėją ir prašo tokių pamokų kuo daugiau, tačiau dauguma savanorių yra iš Vilniaus, kurie neturi galimybės aplankyti visų miestų. Labai svarbu, kad įsitrauktų vietinės įmonės, nes nuo jų priklausys tolimesnė projekto sėkmė kiekviename mieste“, – teigė projekto „Kam to reikia?!” vadovas Arūnas Matačius.

Daugiau informacijos:

www.kamtoreikia.lt

Video reportažas iš projekto „Kam to reikia?!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.