...

VERSLO ISTORIJA. V.Rumba: čia dirbama paromis, 365 dienas per metus

Verslas

2012.11.03

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

VERSLO ISTORIJA. V.Rumba: čia dirbama paromis, 365 dienas per metus

V. Rumba prieš dvidešimt metų prie Trakų įkūrė pirmą Lietuvoje privatų medelyną Soltros archyvo nuotr.

Pagrindinė „bzn start“ VERSLO ISTORIJOS lapkričio mėnesio tema apie Vytautą Rumbą, kuris šiandien puoselėja didžiausią Lietuvos medelyną. V. Rumba sako augalais domėtis pradėjęs labai seniai. Sovietmečiu jis daugiausia augino gėles. Tai buvo ne tik pomėgis, bet ir papildomas pajamų šaltinis. Fiziko išsilavinimą įgijęs vyras dirbo mokytoju, o sode kapstydavosi laisvalaikiu. Tačiau po kelionės į Vokietiją augalai jį visiškai užvaldė.

Verslininkas atsimena netgi konkrečią datą, kada nusprendė įkurti medelyną. „Sovietmečiu auginau viską, kas auga: tulpes, rožes. 1989 metais teko nuvažiuoti į Vokietiją, Augsburgą. Ten pirmą kartą pamačiau tikrą medelyną. Europoje apskritai dekoratyviniai medelynai yra išskirtinai privatus verslas. Nusprendžiau, kad ir mums tokio reikia. Buvo 1989 metų spalio 28 diena. Devyniasdešimtaisiais iš ten parsivežiau pirmą augalą – tujų rūšį. Po truputį viskas ir prasidėjo.

Domėjimąsi augalais V.Rumba ne kartą palygino su liga, nuo kurios neįmanoma pagyti. Verslininkas sako, kad ja nesergant medelyno turėti net neverta.

„Aš žinau, kur stovi kiekvienas augalas. Jeigu klientas paklausia, ar turim tą ir tą, pasakau: eisi į kairę, po to į dešinę… Mano žmona jaučia, kur kas yra, ir kartais sako: čia trūksta augalo. Aš neįsivaizduoju, kaip verslu galima užsiimti nuo aštuonių iki penkių. Čia dirbama paromis, 365 dienas per metus.

Naujame „bzn start“ lapkričio mėnesio žurnale rasite visą straipsnį, kuriame verslininkas dalinasi savo sėkmės istorija!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.