...

Verslas, gimęs iš noro laimėti

Verslas

2016.06.16

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Verslas, gimęs iš noro laimėti

„DataLinker“ idėjos autorius - Ričardas Novošinskas. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietis Ričardas Novošinskas (40) visą gyvenimą dirbo programuotoju, o didžiąją laisvalaikio dalį praleisdavo buriuodamas. Būtent pomėgis paskatino vyriškį sukurti inovatyvų prietaisą, palengvinantį buriavimo procesą. Taip gimė naujas projektas „DataLinker“, kuris sėkmingai pristatytas buriuotojų auditorijai.

 

„Kai buriuoji, gerai naudoti GPS duomenis, tačiau to neužtenka.“

R. Novošinskas

 

Pašnekovas pasakoja, kad kurį laiką dirbo su kitu sėkmingu projektu „SailRacer“, kuris taip pat susijęs su buriavimu ir skirtas vairininko ar taktiko priimamiems sprendimams palengvinti. Daugybę metų buriuojantis R. Novošinskas pastebėjo, jog neužtenka matyti vien GPS duomenų, kad varžybose sėkmingai pasiektum finišą. Būtent dėl savo poreikių jis pradėjo kurti inovaciją „DataLinker“.

„Kai buriuoji, gerai naudoti GPS duomenis, tačiau to neužtenka. Dar geriau susikurti galimybę prijungti aparatą prie laivo jutiklių ir gauti visą informaciją apie vėjo greitį, kryptį, esamą padėtį, matyti kompiuterio apskaičiavimus ir žinoti, kaip geriau plaukti. Šį tikslą įgyvendinti leido sukurtas prietaisas „DataLinker“, – dėsto pašnekovas.

Skatina noras laimėti

R. Novošinskas atskleidžia, kad didžiausia motyvacija kurti naują prietaisą yra siekis laimėti varžybas. Šiuo metu „SailRacer“ skaičiuoja jau maždaug penktus metus ir yra buriuotojų pamėgtas prietaisas.

„Per penkerius metus mes turime apie 30 tūkst. vartotojų, todėl tai išties pasiteisinęs projektas. Pradžioje buvo sudėtinga įtikinti buriuotojus, kad kažkokia programėlė gali apskaičiuoti geriau nei įprasti aparatai“, – sako jis.

Idėjos autorius tikina, kad buriuotojų bendruomenė nėra itin atvira naujovėms, todėl įnešti „SailRacer“ ir „DataLinker“ į šią rinką buvo gana sudėtinga, bet rezultatas matomas. Anot pašnekovo, tai geriausiai demonstruoja varžybų rezultatai, kai tie, kas naudojasi senais skaičiavimo metodais, dažniausiai nepatenka į prizininkų dešimtuką. Tiesa, R. Novošinskas prasitaria, kad ir dabar dar tenka susidurti su skeptišku požiūriu į inovatyvų prietaisą, tačiau su juo pasiekiami rezultatai yra labai iškalbingi.

Išsprendė buriuotojų problemą

Pašnekovas prisimena, kad iki „DataLinker“ taip pat buvo įvairių prietaisų, kuriais galima perduoti laivo parametrus į mobiliuosius prietaisus. Tačiau visi ankstesni prietaisai turėjo vieną trūkumą – jie buvo prijungiami prie laivo duomenų sistemos pasitelkiant belaidžio ryšio (WiFi) jungtis. Buriavimo varžybose internetas yra reikalingas, norint atnaujinti maršruto duomenis, stebėti orų prognozės permainas, naudoti laivų sekimo (tracking) sistemas, o prijungtas įrenginys belaidžio interneto srautą blokuoja, todėl apsunkina komandos dalyvavimą varžybose. „DataLinker“ buvo kuriamas kaip inovacija prijungimo prasme.

„Idėjos novatoriškumas atsiskleidžia galimybe įrenginį prijungti per „Bluetooth“ sąsają ir duomenis gauti naudojantis mobiliąja programėle. Ankstesni įrenginiai buvo jungiami naudojant belaidžio interneto ryšį ir taip jį prarandant. Belaidis internetas yra svarbus dalyvaujant varžybose, nes tik taip gali matyti visus atnaujinimus. Įrangos jungimas per „Bluetooth“ yra veiksmingesnė priemonė, lengviau pritaikoma varžybų metu“, – idėjos esmę atskleidžia R. Novošinskas.

Linki neklausyti prastų patarimų

Pašnekovas juokauja, kad jo įkurtame versle didžiausia varomoji jėga yra noras laimėti. Jeigu verslas bus ištobulintas, o sukurtas prietaisas naudingas, buriuotojas žinos, kaip protingai naudoti gaunamus duomenis ir turės gerokai daugiau galimybių užimti prizines vietas. Prietaiso sukuriama pridėtinė vertė vartotojui skatins ir paties verslo plėtrą bei laimėjimus.

DataLinker“ gimė iš noro laimėti ir siekio įgyvendinti savo svajones. Būtent svajonių įgyvendinimo pašnekovas linki ir kitiems pradedantiesiems. R. Novošinsko teigimu, jeigu yra pomėgis ir iš jo kylantis tikslas, būtina eiti tikslo link ir jį pasiekti.

„Jeigu svajoji, reikia ir įgyvendinti. Visai nesvarbu, kad pradėdamas verslą sulauksi galbūt patogesnių, galbūt pelningesnių ar geresnių pasiūlymų. Reikia tikėti savo svajone, neklausyti prastų patarimų ir įgyvendinti viską, ką esi užsibrėžęs“, – sėkmingo kelio iki svajonių linki „DataLinker“ idėjos autorius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.