Susidūrę su sunkumais sukūrė darbuotojų apmokymo sistemą

Verslas

2019.11.26

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Susidūrę su sunkumais sukūrė darbuotojų apmokymo sistemą

Europoje sparčiai augančios IT specialistų rengimo kompanijos SDA („Software Development Academy“) įkūrėjas Piotras Mazuras su kolega Michalu Mysiaku savo verslą pradėjo supratę, kad kur kas naudingiau paruošti darbuotoją nuo nulio nei bandyti jo žinias pritaikyti prie savo verslo poreikių, o IT specialistų stoka pasirodė esanti išties didelė. Programa pasiteisino, o ilgainiui ja ėmė domėtis ir kitos bendrovės, todėl dviem jaunuoliams startuolio idėją pavyko sėkmingai įgyvendinti ne tik savo šalyje, bet ir išplėsti verslą į kitas šalis – tarp jų ir Baltijos valstybes.

„Startavome Gdanske, kur nusprendėme darbo rinkai paruošti 15 darbo neturinčių žmonių. Pasisekimas buvo didžiulis, nes 13 iš 15 studentų buvo įdarbinti per mėnesį nuo kursų baigimo. Tuomet telefonas netilo nuo skambučių: įvairios institucijos, įmonės ir pavieniai asmenys ėmė klausinėti apie mūsų suteikiamas galimybes. Nebeišsitekdami vietinėje rinkoje ėmėme galvoti ir apie plėtrą“, – pasakoja P. Mazuras.

Treji metai iki užsienio rinkų

Sėkmingai startavę Lenkijos rinkoje bei matydami augantį programos potencialą, SDA įkūrėjai nusprendė, kad trejų metų patirties užtenka, norint plėsti savo veiklą užsienio rinkose. Išsityrę jas P. Mazuras ir M. Mysiakas suprato, kad IT specialistų trūkumas ne ką mažiau jaučiamas, o intensyvūs IT specialistų rengimo kursai yra paklausūs.

„Kaip pirmąją rinką užsienyje pasirinkome Rumuniją. Užtruko maždaug pusę metų, kol įkūrėme ten kompaniją, pasisamdėme reikiamus žmones, perpratome vietinę sistemą ir galėjome pasiūlyti kokybiškus kursus Bukarešte. Vėliau, pasekę Rumunijos pavyzdžiu, žengėme ir į Baltijos rinkas: Lietuvą, Latviją, Estiją. Dar kiek vėliau savo paslaugas pasiūlėme Didžiajai Britanijai, Airijai ir Suomijai. Šiuo metu esame didžiausi regione ir galime vadintis lyderiais“, – teigia P. Mazuras.

Pašnekovas pastebi, kad koordinuoti Europoje išsibarsčiusius verslus nėra labai paprasta, tačiau viskam padeda išdirbta sistema.

„Mes koordinuojame savo veiklą dviem būdais: yra vietinės komandos, tačiau visą pagalbą ir žinias jos gauna iš pagrindinės būstinės Lenkijoje, siekiant užtikrinti vienodą kokybę ir procesus visose šalyse. Taip pat yra paskirti valstybių vadybininkai, kurie prižiūri veiklą ir kuruoja vietos komandas. Didžiausia jų kol kas vis dar yra Rumunijoje“, – sako P. Mazuras.

Baltijos rinkose pokyčių siekis

Paklaustas, kokius skirtumus pastebi atėję dirbti į Lietuvą ir kitas Baltijos regiono šalis, P. Mazuras tikina, kad stipriai juntamas troškimas mokytis ir siekti daugiau savo pamėgtoje srityje.

„Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse šios rinkos išskirtinumas toks, kad žmonės dažniausiai siekia persikvalifikuoti arba kilstelėti kvalifikaciją į aukštesnį lygį. Kitose šalyse mes daugiausia padedame žmonėms keisti karjeros kryptį ir tapti programuotojais. Baltijos šalyse mūsų paslaugomis naudojasi specialistai, kurie nenori keisti karjeros, bet nori kilti karjeros laiptais IT srityje ir kelti savo kvalifikaciją. Šiomis galimybėmis labai domisi korporacijose dirbantys specialistai, kurie norėtų siekti aukštesnės ir geriau mokamos darbo pozicijos“, – pastebi pašnekovas.

Be to, jis pabrėžia, kad SDA siūlomi kursai neturi nei amžiaus, nei išsilavinimo limitų, todėl yra palankūs kiekvienam savirealizacijos galimybių ieškančiam žmogui.

„Kalbant bendrai apie mūsų mokinius, daugiausia tai žmonės, norintys keisti savo karjeros kryptį. Tie, kurie nėra patenkinti savo turimu darbu, sritimi, kurioje dirba ir kurie nori visa tai pakeisti. Mūsų kursai suteikia tokiems žmonėms naujų galimybių. Amžius ar turimas išsilavinimas nėra kliūtis, visi baigusieji kursus įgyja naujų žinių, kurios suteikia naujų galimybių“, – įsitikinęs P. Mazuras.

Sulaukė finansavimo

Pradėtą veiklą komandos nariai finansavo savomis lėšomis. Pašnekovas džiaugiasi, kad buvo jaučiamas spartus organiškas augimas visus ketverius metus, tačiau tuomet SDA užaugo ir subrendo išorinėms investicijoms.

„Šių metų sausį pritraukėme pirmąją investiciją iš Lenkijos fondo „Aria“, kuris specializuojasi investuoti į technologines kompanijas. Ieškojome partnerio, kuris pragmatiškai pažvelgtų į mūsų industriją ir matytų galimybę Lenkijos kompanijai tapti lyderiaujančia šiame dinamiškai augančiame Europos regione“, – pasakoja P. Mazuras.

Ateities galimybės

Pašnekovas pastebi Europoje vyraujančią darbo rinkos tendenciją – keičiantis paklausai, vis mažiau žmonių dirba pagal specialybes, kurias įgijo universitetuose, o ir pasitenkinimas įgytomis žiniomis dažnai yra mažokas. SDA padeda ne tik persikvalifikuoti, bet kartu pagilinti žinias tiems, kurie studijavo IT srityje, tačiau supranta, kad specifinių įgūdžių vis dar trūksta.

„Vienareikšmiškai galime teigti, kad matome suaugusiųjų persikvalifikavimo tendenciją. Galimybės pakeisti savo išsilavinimą visu 180 laipsnių iš tiesų priklauso tik nuo motyvacijos, nes galimybių visada yra. Žinoma, ne visiems lemta tapti programuotojais ir taip galvoti būtų labai klaidinga, tačiau tiems, kuriems ši sritis artima, sukuriamos visos galimybės mokytis. Per septynis intensyvaus darbo mėnesius mes neparuošiame programavimo profesionalo, tačiau suteikiame stiprius pamatus tam, kad būtų galima dėti pirmuosius žingsnius realioje darbo rinkoje. Kiek žinios bus išnaudojamos ir kiek studentas po to norės tobulėti, priklauso tik nuo jo paties. Mes suteikiame kuprinę šiam nuotykiui ir praktinių IT žinių bagažą, su kuriuo jie pasirengę leistis į kelionę, bet kas nutiks paskui, priklauso nuo jų“, – sako P. Mazuras.

Linki pažinti

Išplėtę savo verslą Lietuvoje, SDA įkūrėjai turi ką patarti kitiems verslininkams, dedantiems pirmuosius žingsnius mūsų šalyje. Ypač tiems, kuriems Lietuva nėra gimtasis kraštas.

„Pradedantiems verslą Lietuvoje ir ypač nevietiniams verslininkams patarčiau daugiausia dėmesio skirti vietinių klientų poreikiams bei lūkesčiams ir būtinai atlikite rinkos tyrimus. Dirbkite su vietiniais ir samdykite vietos gyventojus. Tai efektyviausias būdas įžengti į rinką ir būti pasirengusiems patenkinti jos poreikius, – įsitikinęs P. Mazuras. – Na, o tiems, kurie yra nepatenkinti savo karjera arba nori atrasti pašaukimą IT srityje, linkiu nesustoti kryžkelėje. Žinios naujoje srityje atvers naujų galimybių ir, kas žino, galbūt suteiks lemtingą postūmį gyvenime, karjeroje ar savo versle. Be to, atskleisiu mažą paslaptį: „juodasis penktadienis“ labai tinkama diena priimti geriems sprendimams. Iki gruodžio 1 d. mūsų akademija programavimo kursams turi specialių pasiūlymų, kurie motyvuoja tuos, kas svajoja apie darbą IT srityje.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.