Sėkmė verslininkų lūpomis

Verslas

2015.01.02

Autorius: Gražina Vincel

Temos: .

Sėkmė verslininkų lūpomis

„Jeigu asmuo gali daryti verslą iš to, kas jį patį žavi, tai turbūt yra didžiausias įmanomas pasiekimas verslininkui kaip žmogui.“ Š. Ledas flickr.com nuotr.

Kas yra sėkmė? Atsivertus verslo žodyną, galima rasti keletą šio žodžio paaiškinimų. Pavyzdžiui, žodyne nurodoma, kad tai yra tam tikro veiksmo pasiekimas per apibrėžtą laiko periodą arba pagal nustatytus kriterijus. Kitas, ne toks mokslinis paaiškinimas skelbia, kad sėkmę galima priskirti asmeniui, pasiekusiam savo asmeninius, finansinius ar karjeros tikslus. Į šį klausimą atsakymo taip pat ieško įvairūs verslininkai: nuo startuolių iki didelių globalių įmonių kūrėjų. Taigi kas jiems yra sėkmė?

Gruodžio mėnesį surengęs klausimų ir atsakymų sesiją Markas Zuckerbergas, socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas, pasidalino savo mintimis, kas jam yra sėkmė. Jo teigimu, žmonės, kuriems sekasi, ne tik mokosi iš savo klaidų, bet ir praleidžia didelę dalį savo laiko darydami tas klaidas. Taigi sėkmė aplanko tik tada, kai prieš tai padarai daug klaidų.

„Jei tau sekasi, vadinasi, dauguma padarytų dalykų buvo klaidingi. Bet pabaigoje priimtus sprendimus įgyvendinai teisingai. Jei atlikai kelis didelius sprendimus tinkamai, vadinasi, sugebėjai padaryti kelis svarbius pokyčius pasaulyje“, – paaiškina socialinio tinklo kūrėjas.

Verslo idėjų konkursą kasmet rengiančio „Verslauk“ projekto vadovas Mindaugas Busila sako, kad verslininkui sėkmė yra tai, kaip jis sugeba įgyvendinti išsikeltus tikslus. „Man atrodo, kad verslininkui sėkmė yra labai paprasta: kokį jis nustato savo galutinį tikslą ir rezultatą. Jeigu verslininkas užsibrėžia aiškų, pamatuojamą tikslą ir jį pasiekia, tai jam yra sėkmė. Bet jeigu savo tikslo nepasiekia, tada jau tai yra nesėkmė“, – svarsto jis.

M. Busilos teigimu, kad verslininkui sektųsi, reikia ne tik gebėti išsikelti tikslus, bet ir mokėti planuoti savo ir kitų laiką bei nepamiršti būti „alkanam“ – nepasitenkinti tik dabartine situacija.

Jei manęs paklaustų, kur geriausia investuoti dešimt tūkstančių, rekomenduočiau investuoti į save. Atsipirks dešimteriopai – tikrai verta stiprinti savo stipriąsias savybes.

J. Clavas

Jam pritaria Donatas Benaitis, startuolio „Degudegu.lt“ įkūrėjas, „BZN start“ 2014 m. startuolių apdovanojimuose pelnęs išradingiausio technologinio startuolio titulą. Jis taip pat sako, kad, jeigu sugebi išsikelti reikiamus tikslus ir tinkamu metu juos pasiekti, gali vadinti save žmogumi, kuriam sekasi. Svarbiausia yra noras tobulėti, nes, turint šią savybę, visos kitos naudingos savybės išlavinamos proceso metu.

„Manau, dauguma žmonių man pritars, kad sėkmė kaip atsitiktinumas versle neegzistuoja. Momentas, kurio metu tu gauni išskirtinę progą ar pasiūlymą, – sukuriamas tik dėl daugybės valandų darbo ir įdedamų pastangų. Galimybė susikurti šias progas yra tikroji verslo sėkmė“, – įsitikinęs startuolio kūrėjas.

Pasiteiravus, kokia yra verslininko sėkmės formulė, D. Benaitis teigia, kad tokia, kur vienoje lygties pusėje yra tobulėjimas ir domėjimasis naujovėmis bei aplinka, o kitoje pusėje – pastovumas, valia ir ryžtas. „Sėkmė atsiranda kažkur ties pusiausvyra“, – sako jis.

Šarūnas Ledas, išradingiausio finansuoto startuolio titulą „BZN start“ 2014 m. apdovanojimuose pelniusio „Monster Buster“ vienas įkūrėjų, teigia, kad sėkmės neįmanoma apibrėžti vienareikšmiškai, nes skirtingiems verslams ar verslininkams ji turi kitokią prasmę: „Iš verslo pusės, sakyčiau, pirmoji sėkmė pasiekiama tuomet, kai verslas pradeda atsipirkti arba netgi duoti pelną. Tokį verslą jau galima laikyti visaverčiu, savarankišku, galima pradėti galvoti ir apie plėtrą. Tolesnė, didesnė sėkmė yra tuomet, kai pavyksta išauginti pajamas tiek, kad kompanija gali dar lengviau augti, spartinti produktų vystymą arba didinti jų kiekį, pasiūlyti konkurencingas darbo sąlygas, atlyginimus, netgi lyginant su didesnėmis kompanijomis.“

Jo manymu, verslininkui svarbu nuolat domėtis savo sritimi, bendrauti su kitais tos ar gretimų sričių atstovais. Be to, reikia nepamiršti, kad verslo sėkmė beveik tiesiogiai priklauso nuo žmonių, dirbančių kompanijoje. Tad apie juos reikia nuolat galvoti, juos gerbti ir vertinti.

„Žvelgdamas iš žmogiškosios perspektyvos, manau, labai svarbu dirbti srityje, skatinančioje nuolat tobulėti. Jeigu asmuo gali daryti verslą iš to, kas jį patį žavi, tai turbūt yra didžiausias įmanomas pasiekimas verslininkui kaip žmogui“, – sako Š. Ledas.

Ugdomojo vadovavimo specialistas Jurijus Clavas tvirtina, kad sėkmės formulė yra asmenybė plius įgūdžiai, padauginta iš veiksmų. Norint kas sektųsi, reikia investuoti į save, tobulinti savo įgūdžius ir nesustoti vietoje: „Jei manęs paklaustų, kur geriausia investuoti dešimt tūkstančių, rekomenduočiau investuoti į save. Atsipirks dešimteriopai – tikrai verta stiprinti savo stipriąsias savybes.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.