Robertas T. Kiyosaki: „Norite būti turtingi? Nedirbkite dėl pinigų“
2014.09.19
Temos: Vadyba.
„Nesvarbu, ar dirbi kam nors kitam, ar sau, jeigu nori tapti turtingas, privalai rūpintis savais reikalais“, – įsitikinęs Robertas T. Kiyosaki, bestselerio „Du tėčiai – turtingas ir vargšas“ autorius. Teigiama, jog ši finansinių pagrindų knyga visame pasaulyje pakeitė milijonų žmonių suvokimą apie pinigus.
R. T. Kiyosaki yra ketvirtos kartos Amerikos japonas, kilęs iš garsios pedagogų šeimos. 1977 m. jis įsteigė įmonę, kuri pirmoji rinkai pasiūlė nailonines bei veliūrines pinigines, užsegamas lipdukais. Paplitusios visame pasaulyje jos atnešė milijardinį pelną. Tačiau 1985 m. jis pasitraukė iš verslo pasaulio ir įsteigė tarptautinę švietimo įstaigą, kurioje moko verslo ir investavimo.
„BZN start“ skaitytojams pateikiame svarbiausias autoriaus mintis iš populiariosios knygos.
Kelkite klausimus ir ieškokite sprendimų
Aš turėjau du tėčius – savo ir savo geriausio draugo. Tuo metu vienas jų dar nebuvo turtingas, o kitas – vargšas. Abu jie kopė karjeros laiptais, kovodami su finansiniais ir šeimyniniais sunkumais, tačiau jų požiūris į pinigus jau tada visiškai skyrėsi. Vienas sakydavo: „Aistra pinigams yra visų blogybių šaltinis“, o kitas kartodavo: „Pinigų trūkumas yra visų blogybių priežastis.“ Stebėdamas juos supratau, kokią didžiulę įtaką gyvenime daro žmonių mintys. Atsimenu, kaip vienas tėtis nuolat kartodavo „man tai per brangu“, o kitas griežtai uždraudė taip sakyti ir skatino nuolat klausti savęs, kaip galėčiau tai įsigyti. Ne, jis neskatino manęs nusipirkti visko, ko tik užsigeidžiu. Iš tiesų jis mane mokė labai svarbios pamokos: nepasiduodamas, o keldamas klausimus, verti smegenis dirbti ir ieškoti galimybių. Jeigu tinkami fiziniai pratimai gerina sveikatą, gera smegenų mankšta – materialinę padėtį.
Norite būti turtingesni? Nustokite daryti tai, ką darote dabar. Pailsėkite ir įvertinkite, kas yra vertinga, o kas neturi jokios vertės. Būtų naivu darant tą patį veiksmą tikėtis skirtingų rezultatų.
Robertas T. Kiyosaki
Nešvaistykite santaupų
Turtuoliai žino, jog santaupos naudojamos tik pinigams uždirbti, o ne sąskaitoms ir skoloms apmokėti. Taigi, jeigu pritrūksite pinigų, nenaudokite santaupų ar investuotų pinigų. Verčiau ieškokite naujų būdų užsidirbti daugiau, tai padės tapti finansiškai sumanesniems.
Turite atskirti turtus (aktyvą) nuo skolų (pasyvų) ir pirkti tik pirmuosius. Daugelį finansiniai sunkumai užklumpa dėl to, kad jie neskiria turto nuo skolos. Turtuoliai perka aktyvus, vargšai ir vidutiniokai – pasyvus, manydami, jog tai yra turtas. Paprastai paaiškinus – aktyvai yra tai, kas kišenę papildo pinigais, pasyvai – kas juos iš ten ištraukia.
Turtingieji nedirba dėl pinigų
Augant pinigų srautui, galite sau leisti šiek tiek prabangos. Turtuoliai išsiskiria tuo, kad prabangius daiktus jie įsigyja paskiausiai. O vargšai ir vidutiniokai perka didelius namus, brangakmenius, kailinius, juvelyrinius dirbinius norėdami atrodyti turtingi. Žinoma, jie tokie ir atrodo, tačiau taip jie kasdien klimpsta vis giliau į skolas. Bėda ta, kad jums augant žaislai taps vis brangesni. Nauja mašina, jachta ir didelis namas tik tam, kad sužavėtumėte savo draugus. Tai yra itin pavojingi jus nuskurdinantys spąstai.
Laimi tas, kas nebijo pralaimėti
Man labai patinka teksasiečių posakis: „Jeigu jau bankrutuoji, daryk tai iškėlęs galvą.“ O jeigu nenori pripažinti, kad subankrutavai, pralaimėjai dvigubai. Per daugelį metų nesutikau nė vieno turtuolio, kuris nė karto nebūtų praradęs pinigų. Kita vertus, pažįstu daug neturtingų žmonių, kurie neprarado nė cento, nes niekada neinvestavo.
Jeigu nenorite prarasti nė cento arba jeigu praradimai jus silpnina, gyvenkite saugiai. Jeigu jums daugiau nei dvidešimt penkeri ir bijote rizikuoti, nemėginkite keistis, geriau anksti pradėkite gyventi pagal saugias taisykles ir kaupti kapitalą kuo anksčiau, nes tam reikės daug laiko.
Elkitės kitaip, nei esate įpratę
Yra penkios pagrindinės priežastys, dėl kurių net ir finansiškai išprusę žmonės kelyje į finansinę nepriklausomybę gali susidurti su kliūtimis. Tai baimė, negatyvizmas, tinginystė, tam tikri įpročiai, pasipūtimas. Jeigu siekiate tapti turtingi, įveikite visa tai.
Norite būti turtingesni? Nustokite daryti tai, ką darote dabar. Pailsėkite ir įvertinkite, kas yra vertinga, o kas neturi jokios vertės. Būtų naivu darant tą patį veiksmą tikėtis skirtingų rezultatų. Norite kitokio gyvenimo? Jau nuo šios akimirkos elkitės kitaip, nei esate įpratę, nei yra patogu.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.