...

Pusryčiai su drambliu ir blusa – savęs išbandymas versle!

Verslas

2012.07.03

Autorius: bzn start

Temos: .

Pusryčiai su drambliu ir blusa – savęs išbandymas versle!

Drambliai ir blusos – tai metafora – drambliai mėgstantys saugią užtikrintą aplinką organizacijoje, tuo tarpu rizikingą ir daugiau galimybių teikiančią prioritetu renkasi  blusos. bzn start fotomontažas

2012 metų paskutinę birželio savaitę daugiau nei trisdešimt studentų iš Italijos, Ispanijos, Slovėnijos, Čekijos, Lenkijos ir Lietuvos dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „Pusryčiai su drambliu ir blusa“.

Mokymų metu dalyviams tai buvo tiesiog neįtikėtina galimybė iš šono įsivertinti savo vietą versle.

Mokymai leido sužinoti, kad daugiausiai naujų darbo vietų sukuriama atsinaujinančios energetikos sektoriuje Italijoje (šalyje, kuri importuoja didžiausią kiekį elektros energijos pasaulyje), kad Čekijoje veikianti Škodos gamykla gamina ne tik kokybiškus automobilius, tačiau siūlo naujiems darbuotojams galimybę atlikti praktiką, išmokti naudotis naujausia automobilių gamybos įranga.

30 mokymų dalyvių simuliacinio žaidimo „PROFAT SIM“ valdė mažas ventiliacinių sistemų montavimo gamybines įmones ir stengėsi uždirbti kuo didesnį pelną. Dalyviai pritaikė Forum teatro metodą analizuodami konfliktines situacijas atsirandančias kiekvienoje darbo vietoje. Kamandos vaidino ir ieškojo sprendimų, kaip išvengti nereikalingų barnių tarp viešbučio darbuotojų ir vadovo, neįtraukti į nepatogias situacijas svečių.

Atskiras dėmesys buvo skiriamas žinioms ir įgūdžiams būtiniems jaunimui norinčiam pradėti verslą. Mokymų metu verslumo ugdymo ekspertas Rokas Tamošiūnas pristatė didžiausią Baltijos šalyse organizuojamą verslo akseleratorių „Highway accelerator“. Studentai susipažino su pagrindiniais principais užtikrinančiais verslo idėjų pristatymo investuotojams sėkmę, išbandė verslo idėjų pristatymo (pitchingo) sesiją.

Viena diena mokymų buvo skirta sukurti video reportažą ir pranešimą spaudai pristatantį mokymų idėją, tikslą, užduotis, veiklas bei atmosferą.

Mokymų „Pusryčiai su drambliu ir blusa“ pavadinimas kilęs nuo Čarlio Handy knygos „Dramblys ir blusa“, kurioje aprašyti pokyčiai vykstantys verslo pasaulyje. Drambliai ir blusos – tai metafora – drambliai mėgstantys saugią užtikrintą aplinką organizacijoje, tuo tarpu rizikingą ir daugiau galimybių teikiančią prioritetu renkasi blusos.

Ekspertai

Rokas Tamošiūnas

Rokas Tamošiūnas

Partneris / Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.