...

Patikimas meistrų portalas didina vartotojų skaičių

Verslas

2017.10.18

Autorius: Janis Muchks

Temos: .

Patikimas meistrų portalas didina vartotojų skaičių

„Profy.lt“ komanda. Asmeninio albumo nuotr.

Vilnietis Mantas Lynikas (30) drauge su bičiuliu Arnoldu Žviniu (29) suprato, kad, dirbdami kitiems priklausančioje įmonėje, neturės pakankamai laisvės daryti tai, kas jiems patinka, todėl kartu nutarė sukurti savo verslą. Paskyrus nemažai laiko apmąstymams, vienam jų gimė idėja sukurti meistrų paslaugų platformą „Profy.lt“, prie kurios vystymo ilgainiui prisijungė dabartiniai jų kolegos – meistrų koordinatorius Darius Vosylius (45) ir technikos vadovas Lucas Lopezas (36).

Daugiau nereikės gaišti laiko skambinant meistrams – platforma „Profy.lt“ padės žmonėms rasti patikimą ir patikrintą darbininką. Puslapyje užsiregistravę meistrai susikuria profilius, aprašo savo patirtį ir įdeda darbų, įrankių ar sertifikatų nuotraukas, po kiekvieno atlikto darbo atsiranda kliento atsiliepimas.

„Manau, kad, sukurdami bendruomenę, kurioje meistrai ir klientai yra registruoti, matomi apsikeitimai kontaktais, susitarimai, žengiame žingsnį, padėsiantį užtikrinti pasitikėjimą tarp užsakovo ir meistro“, – teigia M. Lynikas.

Meistras per pažįstamus

Lietuvoje meistrai dažnai randami su draugų pagalba. „Jei meistras yra patvirtinęs savo tapatybę, jei turi rekomendacijų, juo galima pasitikėti labiau“, – apie užsakovų požiūrį pasakoja jauno verslo bendraįkūrėjis.

Vienas iš „Profy.lt“ komandos narių D. Vosylius yra meistras, dirbantis su statybų projektais. Jis, kaip ir dauguma specialistų, geba atlikti ne visus darbus, reikalingus jo projektuose, todėl per platformą yra skelbęs paiešką ir susiradęs pagalbininkų.

Projektą vadina pomėgiu

Komandos nariai pirmuosius meistrus bei vartotojus pritraukė patys. Viskas prasidėjo nuo pasiūlymų pažįstamiems meistrams užsiregistruoti ir pasiūlyti savo paslaugas bei draugų, kurių namuose tuo metu vyko remontas ar kas nors buvo sugedę.

„Dar nepavadinčiau to verslu. Dabar tai yra hobis, projektas šalia kitų veiklų bei darbų. Gal vieną dieną tai išaugs į verslą, bet šiandien tai darome dėl to, kad tikime, jog ši rinka turi kur patobulėti“, – atvirauja pašnekovas.

Pritraukę šiek tiek meistrų ir vartotojų savarankiškai, „Profy.lt“ veiklą tęsė tinklalapyje „Facebook“ – kūrė reklamas ir paryškindavo kai kuriuos skelbimus. Taip draugai pasiekė didesnę auditoriją ir šiuo metu turi 370 meistrų bei 130 registruotų vartotojų.

Rinkoje trūksta pasitikėjimo

„Kelionių į užsienį metu esu ne kartą apsistojęs pas nepažįstamus žmones, taip pat ne vienas užsienietis lankėsi ir mano namuose. Naudojomės platforma „CouchSurfing“, – pasakoja M. Lynikas.

Pašnekovas žavėjosi tuo, kad visiškai nepažįstami žmonės pakankamai pasitiki savo svečiais ir palieka jiems savo buto raktus bei patiki savo turtą. Tokį pasitikėjimą sukuria patvirtintas profilis sistemoje ir kitų vartotojų atsiliepimai.

„Lietuvoje, suradus statybininką per skelbimus, dažnai reikia jį stebėti, negali juo pasitikėti. Kartais paliekamas šiukšlynas, darbas, už kurį sumokame pinigus, ne visada atliekamas kokybiškai. Turėtume galėti pasitikėti tais meistrais, kurie ateina į mūsų namus, kuriems patikime savo turtą bei mokame pinigus už atliekamą darbą“, – tęsia pašnekovas.

Kuria vertę visuomenei

 

„Supratimas, kad projektas yra naudingas visuomenei yra tai, dėl ko ši idėja veža ir kodėl mes tai darome.“

M. Lynikas.

 

„Norėtųsi tikėtis, kad tokia platforma kaip „Profy.lt“ galėtų automatizuoti tarpininkų darbą ir pakelti jį į kitą lygį. Jeigu mes surinksime meistrų ir klientų bendruomenę, užtikrinsime skaidresnius sandorius, fiksuosime visą istoriją. Jei nutiktų kažkas blogo, matytume, kas dalyvavo, kas buvo sutarta ir t. t.“, – dalijasi lūkesčiais pašnekovas.

Meistrams „Profy.lt“ patrauklus, nes jiems nereikia reklamuotis, publikuoti skelbimų. Jie gauna užklausą, kai atsiranda klientas, kuriam reikia jų paslaugos. Jau žinoma, ką ir kada reikia padaryti, apskaičiuojama, kiek apytiksliai tai turėtų kainuoti. Dingsta kliento ir meistro laiko gaišimas.

„Supratimas, kad projektas yra naudingas visuomenei yra tai, dėl ko ši idėja veža ir kodėl mes tai darome“, – atvirauja M. Lynikas.

Svarbu tikėti savo idėja

„Kadangi tai kaip hobis, viskas padaryta mūsų laisvalaikiu, mūsų pačių sąskaita, todėl investicijos nėra didelės. Nesame peržengę penkiaženklės sumos, kad turėtume tai, ką dabar turime. Mūsų ėjimas buvo iš intuicijos“, – atskleidžia M. Lynikas.

Pasak „Profy.lt“ bendraįkūrėjo, reikia tikėti savo idėja, rasti nišą, kurioje galima sukurti vertę. „Nebijokite eiti ir daryti. Žmonės retai mėgsta svetimas idėjas. Pasiekti gerų rezultatų ir uždirbti daug pinigų lengviau tada, kai kuri savo verslą ir tiki savo idėja“, – pokalbį patarimu baigia pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.