...

Neformalaus bendravimo nauda verslo plėtrai: sutaupytas laikas ir pinigai

Verslas

2019.12.09

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Neformalaus bendravimo nauda verslo plėtrai: sutaupytas laikas ir pinigai

I. Matilionis, A. Rutkauskienė, M. Mališauskas Organizatorių nuotr.

Jau šią savaitę, gruodžio 12 d., į Vilniaus širdyje įsikūrusį barą „Amadeus“ megzti neformalių pažinčių ir aptarti savo verslo idėjų sukvies kasmetinis didžiausio jauno verslo portalo „bzn start“ organizuojamas naudingiausias verslo vakarėlis „Network Party“

Renginyje savo patirtimi dalinsis daugiau nei 20 skirtingų sričių ekspertų, tačiau, kaip sako vakarėlio organizatoriai, niekas nebus įpareigotas klausytis pranešimų ar ilgų kalbų. Kiekvienas dalyvis galės nuspręsti, kas jam aktualu, ir, susiradęs tinkamą ekspertą, pakalbinti jį savo norima tema. Tarp gausaus ekspertų būrio dalyviai galės dalintis patirtimi tarpusavyje, plėsti akiratį, pasitikrinti idėjas, o galbūt rasti ir būsimų verslo partnerių.

Abipusė nauda 

Vienas iš renginio ekspertų, didžiausio naujienų portalo „Delfi“ rinkodaros vadovas Irmantas Matilionis pastebi, kad dažniausiai neformalaus bendravimo metu galima sužinoti daugiau reikiamos informacijos, mat bendraujančiųjų nevaržo įsipareigojimai.

„Čia gimsta pokalbiai ir diskusijos, kuriose gali išsakyti savo nuomonę, gauti atsakymus į rūpimus klausimus ir netgi patarimų, kaip susidoroti su turimais iššūkiais. Didžiausias pranašumas, kad patirties ir žinių gali pasisemti ne iš vieno profesionalo, kurie neformalioje aplinkoje būna atviresni, nei įprastai“, – savo nuomonę atskleidžia I. Matilionis.

Jam pritaria ir kita renginio ekspertė Aušra Rutkauskienė. Logistikos bendrovės „DHL Lietuva“ pardavimų skyriaus vadovė pabrėžia naudą, kurią gauna ne tik dalyviai, bet ir ekspertai: „Šių dienų verslo žmonės turi galimybę rinktis iš gausybės bendrų seminarų ir konferencijų, kur ne visi randa koncentruotą, jiems aktualią informaciją. Tokio pobūdžio renginys – tai abipusė nauda: ieškantieji čia turi galimybę gauti vertingus, tik jiems aktualius atsakymus, turintieji patirties – pasidalinti neįkainojamais patarimais. Vieniems tai gali būti motyvacija pradėti savo idėjos realizaciją, kitiems – smagi galimybė prisidėti prie to.“

Svarbūs klausimai

Nors gali pasirodyti, kad neformalaus renginio metu tematika taip pat yra kiek laisvesnio pobūdžio, vis dėlto „Network Party“ tikslas, kad dalyviai galėtų gauti atsakymus į įvairaus tipo klausimus. Tam surinkti plataus profilio ekspertai, siekiant atsakyti į kiekvieno verslo dilemas.

Paklaustas, kas dažniausiai kelia nerimą verslams mokesčių tematika, „Rödl & Partner“ Vidaus mokesčių skyriaus vadovas Mantas Mališauskas, kuris taip pat bus ir „Network Party“ vakarėlio ekspertas, patikina, kad mokestinė sistema gali būti paini, todėl turėti galimybę pasitarti neformalioje aplinkoje apie geriausius sprendimus ar artėjančius pokyčius yra pranašumas, nes visi klausimai gali būti išaiškinami paprastai ir suprantamai, be varžančių formalumų.

„Dažniausiai pradedantiesiems jauniems verslininkams nerimą kelia tai, kokią veiklos formą (t. y. MB, UAB ar net individualią veiklą) rinktis, siekiant palankaus mokestinio rezultato, kokius mokesčius ir kada reikės mokėti, kaip struktūrizuoti veiklą plečiantis į kitas šalis. Po 2019 m. mokesčių reformos buvo didelis susidomėjimas darbo jėgos apmokestinimu ir galimybėmis optimizuoti darbo jėgos išlaidas, pavyzdžiui, vietoj samdomo darbuotojo, kurio beveik 40 proc. atlyginimo sudaro mokesčiai, naudotis laisvai samdomo darbuotojo paslaugomis. Jaunieji verslininkai taip pat domisi, kokie yra palankiausi (pigiausi) būdai iš įmonės išsiimti pinigus ar juos įnešti“, – vardija pašnekovas ir priduria, kad šiuos klausimus taip pat bus galima aptarti renginio metu.

M. Mališausko teigimu, stipri bendruomenė yra verslo jėga, tad atėjus į tokį renginį bendruomeniškumas auga, o verslo galimybės plečiasi: „Į tokio pobūdžio renginį ekspertai ateina vienu tikslu – kuo daugiau duoti, dalintis ir pagelbėti, taip padedant augti verslo bendruomenei. Verslininkams toks susitikimas su ekspertais, taip pat ir su kitais verslininkais, gali atverti galimybes plėtoti savo verslą greičiau, racionaliau ir pakreipti jį palankiausiu kursu, padėti rasti partnerius bei atsakymus į kylančius klausimus.“

Įpročiai keičiasi

Renginyje dalyvausianti ekspertė, „Workland“ valdomų centrų vadovė Lietuvoje Laura Panovienė pastebi, jog verslininkų poreikiai nuolat kinta, o neformalūs renginiai padeda susipažinti ir pastebėti poreikių tendencijas.

„Stipriai keičiasi pradedančiųjų verslą įpročiai, dabar norisi visko „čia ir dabar“ be ilgalaikių įsipareigojimų ir be jokių pradinių investicijų biurui/darbo vietai. Žmonės nebeapsikrauna bereikalingais daiktais, stengiasi biuruose mažiau kaupti popierinės dokumentacijos – būti kiek įmanoma mobilesni. Šiandien dirbu Lietuvoje, rytoj Estijoje, po to išvykstu visam mėnesiui. Norisi ne tik patogios, bet ir stilingos aplinkos, bet jos kūrimas tiek brangus, tiek ir reikalaujantis laiko sąnaudų. Naudojantis jau paruošti biuru, yra kur kas paprasčiau“,- pasakoja pašnekovė.

Anot jos, bendradarbystės centre, kaip ir organizuojamame neformaliame verslo vakarėlyje, siekiama sukurti stiprią bendruomenę, dalintis naudingais kontaktais ir megzti kokybiškas pažintis.

Daug partnerių

Tradiciniu tapęs verslo vakarėlis „Network Party“ siekia, kad neformalus bendravimas padėtų rasti tiesiausius kelius į sėkmę, sutaupant laiko bei pinigų ir išvengiant klaidų. Tam, kad renginys įvyktų nepriekaištingai, didžiausias jauno verslo portalas „bzn start“ dėkoja savo partneriams: advokatų kontorai GLIMSTEDT, skaitmeninės rinkodaros agentūrai RAIBECSaulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkui, bendradarbystės erdvei „Workland“, barui „Amadeus“, didžiausiam naujienų portalui „Delfi“, spaudos profesionalams „Spaudos departamentas“, logistikos ekspertams UAB „DHL Lietuva” ir „Rödl & Partner“, padedantiems, kad „Network Party“ taptų sėkmingiausiu metų renginiu. Bilietai į renginį sparčiai tirpsta, tad organizatoriai skatina suskubti.

Ekspertai

Aušra Rutkauskienė

Aušra Rutkauskienė

Pardavimo skyriaus vadovė / UAB “DHL Lietuva”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.