...

Natūraliems produktams sunkiausia įveikti sintetinius gaminius

Verslas

2018.07.09

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Natūraliems produktams sunkiausia įveikti sintetinius gaminius

Martynas ir Greta Niciai. Asmeninio archyvo nuotr.

Antrąjį savo verslą prieš metus pradėję Greta (26) ir Martynas (34) Niciai iš maitinimo srities pasuko į kūrybišką – natūralių vaško žvakių gamybą. Prekių ženklo „Candle Lovers“ sumanytojai spėjo įsitikinti, kad gaminant natūralius produktus didžiausias sunkumas – įveikti sintetinių gaminių konkurenciją, tad sau klientų žvalgosi ir už Lietuvos ribų.

 

Išsuko iš maitinimo verslo

Šeimos ir verslo partneriai, svarstydami, kuo galėtų paįvairinti savo veiklą, nes dirbdami maitinimo srityje sako pavargę nuo nuolatinio inspekcijų tikrinimo ir apskritai sudėtingo bei daug jėgų atimančio darbo, netikėtai sumanė vieną idėją.

„Žinojome, kad žmonės vis labiau vertina natūralius produktus ir jais keičia sintetinius. Pradėjome domėtis ir supratome, kad 98 proc. pasaulinės žvakių rinkos sudaro iš naftos produkto parafino gaminamos žvakės. Pamatėme rinkoje naudojamą palmių vašką ir supratome, kad tai puiki medžiaga žvakių gamybai. Taip ir pradėjome verslą, o dabar gaminame ne tik palmių, bet ir sojų vaško žvakes, medinius padėklus žvakėms“, – sako sutuoktiniai, dėl verslo plėtros persikėlę gyventi į uostamiestį.

Klaipėdos verslo ir mokslų technologijų parke „Pilies dirbtuvės“ išsinuomoję patalpas, juodu pradėjo aktyvius produkto bandymus – atrinkinėjo būsimų gaminių spalvas, kvapus, dydžius, pakuotes ir pan. „Šis procesas nenutrūko ir kiekviena diena yra pilna kūrybinių iššūkių“, – sako dar tik vienus metus naujoje srityje besidarbuojantys „Candle Lovers“ įkūrėjai.

Skleidžia žvakių deginimo kultūrą

Žvakių mėgėjus buriantys gamintojai G. ir M. Niciai savo gaminiams pavadinimą ne veltui sugalvojo su perspektyva žvalgytis po užsienio rinkas. „Suprantame, kad Lietuvos rinka yra labai maža, o ir žvakių deginimo kultūroje dar labai atsiliekame nuo Skandinavijos šalių, tad, norint plėtoti verslą, teks rasti kelią į užsienio rinkas. Taigi ir pavadinimą iš karto parinkome anglų kalba. Pradėję gaminti ir pardavinėti produktus, supratome, kad dėl pavadinimo nesuklydome, mat mūsų didžiausia klientų dalis – žvakių mėgėjai, jie taip save ir įvardija, – palaikančiųjų dėmesiu patenkinti verslininkai, vertinantys ir kritikuojančiuosius, nes tai, pasak jų, nėra blogai, kritika padeda atidžiau vertinti pasirinktą veiklos kryptį ir išryškinti būsimos veiklos trūkumus. – Kadangi tai nebuvo mūsų pirmasis verslas, daugmaž supratome, kas mūsų laukia ir kad viską teks kurti nuo pradžių. Sunkiausia buvo tai, kad kitose savo veiklose jau turėjome įdirbio, žinių, o šį kartą visko teko mokytis iš naujo, sukurti naujus produktus ir surasti jiems klientų, suprasti, kaip seksis parduoti mūsų pagamintą produkciją.“

Nuolatinės geriausio sprendimo paieškos

 

„Gamindami savo produktus, siekiame juos kurti ne tik geros kokybės ir gražios išvaizdos, bet ir patraukliai pateikti, skleisti žinią, kad mūsų žvakės gaminamos iš natūralių medžiagų, nekenksmingos deginant.“

G. ir M. Niciai.

 

Pradėdami šią veiklą, natūralių žvakių „Candle Lovers“ gamintojai investavo į pakuotės, dizaino bei produktų apipavidalinimo sprendimus ir, kaip patys pripažįsta, galbūt ne visada aiškiai matydami savo gaminių viziją, nuolatos ją tobulindami, ieškodami geriausio sprendimo, tam skyrė nemažai laiko ir pinigų. „Dabar stengiamės prieš priimdami tam tikrus sprendimus labai gerai juos apgalvoti, o apsisprendę nebetaupyti pinigų ir iš karto rinktis geriausius paslaugų ir prekių tiekėjus“, – įgyta patirtimi dalijasi Niciai. Jie verslą stengiasi plėtoti nuosekliai, nebando forsuoti, mat siekia atsakingai įvertinti savo gaminių aukštos kokybės ir gamybos pajėgumus.

„Gamindami žvakes nuolat tobuliname, atrenkame naujas spalvas, kvapus, keičiame pakuotes, viskas vyksta atsižvelgiant į klientų išsakomas pastabas ar pagyrimus. Šiuo metu startuojame su trimis naujais produktais, kuriems reikia ne tik daug kūrybinių pastangų, bet ir investicijų. Gamindami savo produktus, siekiame juos kurti ne tik geros kokybės ir gražios išvaizdos, bet ir patraukliai pateikti, skleisti žinią, kad mūsų žvakės gaminamos iš natūralių medžiagų, nekenksmingos deginant, bet kartu jos ir šiek tiek daugiau kainuoja. Konkurencija, kaip ir visose srityse, yra, bet kurdamas savo produktą visada turi pranašumą, kad jį gali padaryti vis kitokį, išskirtinį rinkoje“, – nuosavo produkto pranašumus pabrėžia pašnekovai.

Laisvės pojūtis

Sumaniusiesiems panašų projektą „Candle Lovers“ autoriai jau galėtų pasakyti, kad jam prireiks nemažai lėšų. „Investicijų, nors ir nedidelėms gamybos apimtims, reikia gana daug. Žaliavų užpirkimas vyksta dideliais kiekiais: vaško – tonomis, kvapų – dešimtimis litrų ir pan. Viską tenka pirkti dideliais kiekiais norint, kad žaliavos nebūtų brangios ir produkto savikaina neišaugtų. Ateityje, plečiant verslą, teks dar daugiau investuoti į medžiagas ir pirkti dar didesniais kiekiais, taip galbūt pavyktų dar piginti produkto savikainą, – verslo niuansus atskleidžia G. Niciuvienė ir tikisi, kad jų šeimos investicijos atsipirks per trejus metus. – Suprantame, kad tai labai optimistiška prognozė, bet šiam verslui atiduodame labai daug savęs, tad tikimės geriausio rezultato.“

Pabrėždami, kad nuosavam verslui kurti reikia labai daug fizinių jėgų ir tenka patirti nervinės įtampos, kvapiųjų žvakių gamintojai sutinka, kad kartu jis ir labai daug duoda. „Turbūt geriausias dalykas, kurį suteikia savo verslas, tai laisvės pojūtis. Taip, dirbti tenka daug daugiau nei samdomame darbe, tačiau tu dirbi tada, kada nori, ir taip, kaip nori, sprendimus priimi pats, o ne tik juos vykdai, – sutartinai tvirtina pora ir visiems, pradedantiems savąjį verslą, linkėtų pirmiausia gerai įvertinti konkurencinę aplinką, pasverti savo galimybes: ar tikrai būsite geresni už kitus, ar būsimos veiklos pelno maržos panašiose įmonėse ir rinkoje yra pakankamos jums, kaip naujam rinkos žaidėjui. – Bet kuriuo atveju nepabandęs savęs versle, niekada nežinosi, ar buvo verta ir ar nepraradai savo gyvenimo progos.“

„Candle Lovers“

431-1531115401-248592.jpg 431-1531115401-232878.jpg 431-1531115401-843153.jpg 431-1531115401-607932.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.