...

Mokinių bendrovės kuria ir stebina verslo „ryklius“

Verslas

2015.02.11

Autorius: BZN start

Temos: .

Mokinių bendrovės kuria ir stebina verslo „ryklius“

Geriausia mokinių mokomoji bendrovė - „Kippers“ Asmeninio archyvo nuotr.

Parodoje „Studijos 2015“ vykusioje Litexpo mokinių bendrovių mugėje jaunieji verslininkai pristatė savo produktus, drąsias bendroves ir įspūdingus verslo įgūdžius.

Net 25 moksleivių mokomosios bendrovės iš visos Lietuvos šeštadienį konkuravo tarpusavyje ir parodos „Studijos“ dalyvius stebino produktų bei paslaugų gausa.

„Jūs viską jau padarėte, dabar belieka įrodyti, kad sugebate savo produktą sėkmingai parduoti. Nieko nebijokite, būkite drąsus, nes jūs darote tai, kas jums patinka, o tai ir yra gyvenimas.“, – atidarymo metu dalyvius sveikino Šarūnas Skyrius, „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) valdybos narys, komisijos pirmininkas.

 

Lietuvos Junior Achievement mokinių bendrovių programa labai prisidėjo prie „GoHisto“ atsiradimo. Abejoju, ar be tokios praktikos būčiau pasukęs verslo kūrimo keliu.

J. Pauliukevičius.

 

Bendrovių veiklos vertinimo komisiją sudarė Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos, TOPO grupės, UPS Lietuva, Verslo Žinios, LJA alumni klubo, LJA valdybos ir kolektyvo atstovai ir Litexpo lankytojai.

Buvo apdovanotos „LEDon“, „HangLoop“, „Past Inventors“, „Gražu(☺)lių duona“, „Dray&Cozy“, „FRUIT2GO“ ir „BLACK AND RED“ bendrovės. Geriausia mokinių mokomąja bendrove tapo „Kippers“ iš Kauno „Saulės“ gimnazijos. Mugėje pristatyti mobiliųjų telefonų laikikliai, drėgmę sugeriantys ekologiški produktai, medinais drožiniais apipavidalintos USB jungtys – tai mokinių sugalvoti ir realizuoti inovatyvūs sprendimai.

„Džiugu matyti, kad per bendrovės veiklą jie išbando save, kartu mokydamiesi dirbti komandoje“ – dalinosi Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja, 8 mokomųjų bendrovių kuratorė Laima Girdauskienė.

Europoje atlikto tyrimo duomenimis mokinių bendrovių veikloje dalyvavę vaikai vidutiniškai yra 3 kartus dažniau linkę kurti savo verslą. Tarptautinį pripažinimą pelnęs „GoHisto“ projektas yra vienas iš mokomųjų bendrovių indėlio į verslumo skatinimą Lietuvoje pavyzdžių. Į prieš pusę metų startavusią „GoHisto“ istorijos korepetitoriaus internete programą jau užsiregistravo daugiau nei 5500 mokinių iš 241 mokyklos.

Dar besimokydamas mokykloje, GoHisto bendraįkūrėjas Julius Pauliukevičius buvo įkūręs net tris mokinių bendroves. “Lietuvos Junior Achievement mokinių bendrovių programa labai prisidėjo prie „GoHisto“ atsiradimo. Abejoju, ar be tokios praktikos būčiau pasukęs verslo kūrimo keliu.” – teigia J. Pauliukevičius.

Mokinių bendrovių mugė

149-1423608684-850556.jpg 149-1423608684-884357.jpg 149-1423608684-497762.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.