...

Lietuva pasirodė puiki vieta verslui auginti

Verslas

2014.07.08

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Lietuva pasirodė puiki vieta verslui auginti

„Planner 5D“ įkūrėjai Sergejus Nosyrevas (kairėje) ir Aleksejus Šeremetjevas (dešinėje). Asmeninio albumo nuotr.

Jau ne vienus metus kalbame apie lietuvių emigraciją, protų nutekėjimą. Kartais net sutirštiname spalvas. Situacija tikrai nėra tokia bloga, kaip kažkam atrodo. Daugybė kadaise emigravusių lietuvių sugrįžta namo ir iš naujo kuria gyvenimą čia. Maža to, pati Lietuva tampa šalimi, į kurią persikeliama. Kartais ir su visu verslu. Puikus pavyzdys – rusų komanda, kurianti įrankį patogiam pastatų ir interjero dizainui „Planner 5D“. Sergejus Nosyrevas ir Aleksejus Šeremetjevas savo verslą nusprendė perkelti būtent į Vilnių. Su S. Nosyrevu susitikome ir, padedami „Planner 5D“ rinkodaros srityje dirbančio Jono Gavelio, pasikalbėjome apie įrankio sukūrimą, Lietuvą ir komandos ambicijas.

Įrankį kūrė sau

Kaip ir daugelis geriausių įrankių, iš pradžių „Planner 5D“ buvo sukurtas savo reikmėms. „Su šeima norėjome nusipirkti namą. Pradėjome planuoti, kaip reikės įrengti miegamąjį, kur gyvens vaikai ir pan. Partneris Aleksejus tuo metu irgi ieškojo panašaus įrankio, nes planavo remontą savo bute. Nusprendėme patys sukurti tokį įrankį. Per porą dienų sukūrėme įrankį, kuris leido nupiešti sienas. Supratome, kad reikia ir baldų, todėl pridėjome kvadratėlių, kuriuos būtų galima stumdyti. Tai buvo versija, kuri veikė planšetiniame kompiuteryje ir interneto naršyklėje. Išsprendėme problemas ir apie tai visai pamiršome“, – pasakoja S. Nosyrevas.

Kurį laiką apie verslą vyrai net nemąstė, bet atsirado galimybė tai pakeisti. „Pamatėme, kad investuotojas Igoris Maceniukas savo projektui „Farminers“ ieško komandų. Per porą valandų Aleksejus sukūrė ir išsiuntė prezentaciją. Mus pakvietė į pokalbį, pristatėme projektą ir tą pačią dieną gavome 150 tūkst. dolerių investiciją. Per savaitę susitvarkėme ir pradėjome dirbti. Per pusę metų sukūrėme beta versiją ir pradėjome ją rodyti, gauti atsiliepimus. Bendravome su potencialiais klientais. Patys pirmieji buvo baldų fabrikai“, – sako pašnekovas.

Tarptautinė sėkmė

„Planner 5D“ išsiskiria savo paprastumu ir praktiškumu. Su įrankiu galima ne tik dėlioti baldus ar stumdyti sienas, bet ir gauti labai tikrovišką vizualizaciją. „Kadangi projektą kūrėme dėl savęs, nuo pat pradžių naudojimosi principas iš esmės nepasikeitė. Be abejo, įtakos turi ir naudotojų pastabos. Kartais klausome jų. Žinoma, jei klausysi visada, sukursi produktą, tinkantį visiems, bet netinkantį niekam konkrečiai. Per dieną gauname apie 500 patarimų trisdešimčia kalbų. Tam skirtas vienas žmogus, kuris dirba vien tik su atsiliepimais“, – atskleidžia įrankio kūrėjas.

Su lietuviais geriau dirbti todėl, kad jie labiau mėgsta darbą. Maskvoje gali suplanuoti kelis susitikimus per dieną, o čia gali planuoti ir dešimt. Įdomu tai, kad niekas čia į juos nevėluoja.

S. Nosyrevas

Įdomu tai, kad viena pirmųjų šalių, kurioje produktas išpopuliarėjo, buvo Brazilija. Tai tik įrodo, kad „Planner 5D“ yra labai universalus įrankis. „Tai tikrai labai nustebino. Iš pat pradžių pamatėme, kad daug naudotojų ateina iš Brazilijos, ir pradėjome žiūrėti, iš kur. Pamatėme, kad tai didžiulis IT naujienų Brazilijos portalas. Jame net vienu metu pirmoji naujiena buvo apie mūsų projektavimo įrankį, o antroji apie „Windows 8“ pasirodymą. Tikrai neplanavome, kad išpopuliarėsime būtent Brazilijoje, bet iš karto įrankį padarėme aštuoniomis kalbomis. Tai leidžia pritraukti naudotojų iš viso pasaulio. Be to, įrankį įkėlėme į „Google Chrome“ parduotuvę. Šios parduotuvės komanda labai mėgsta produktus, sukurtus naudojant HTML5. Galbūt todėl „Google“ savo „Twitter“ paskyroje pareklamavo mūsų įrankį. Tai nulėmė dar vieną šuolį. Iš „Chrome Store“ pas mus ateina apie milijoną naudotojų“, – teigia S. Nosyrevas.

Planuoja įsikurti Lietuvoje

Verslininkas Lietuvoje gyvena jau kiek ilgiau nei mėnesį. Kol kas jam čia viskas labai patinka ir sprendimas perkelti verslą į Lietuvą kasdien atrodo tik geresnis. „Persikelti į Lietuvą mums pasiūlė I. Maceniukas. Ir taip jau galvojome, kaip plėstis į Europą, taigi pasiūlymas buvo pačiu laiku. Labai patiko tai, kad čia galima susikalbėti rusiškai. Esu čia jau kokį mėnesį, jaučiuosi labai laisvai, beveik visur galiu susikalbėti. Aleksejus dabar Londone, bet kai jis sugrįš čia, planuojame priimti dar kelis žmones į komandą, tikriausiai lietuvius. Jau pateikiau prašymą dėl leidimo gyventi Lietuvoje. Planuoju jau kitą savaitę atsivežti ir savo šeimą. Čia labai ekologiška, švaru, graži gamta. Neįsivaizduoju geresnės vietos vaikams augti“, – patikina S. Nosyrevas.

Jam labai patinka ir lietuvių startuolių darbo kultūra. Bendrauti ir bendradarbiauti su jais labai paprasta. „Susipažinti su Lietuvos startuoliais dar neturėjau galimybės, bet matau, kad jų čia tikrai nemažai. Dalis jų yra rusai. Susitinku juos net parduotuvėje. Labai gerai, kad Lietuvoje jauni žmonės puikiai kalba angliškai. Tai labai padeda. Su lietuviais geriau dirbti todėl, kad jie labiau mėgsta darbą. Maskvoje gali suplanuoti kelis susitikimus per dieną, o čia gali planuoti ir dešimt. Įdomu tai, kad niekas čia į juos nevėluoja. Lietuvių kalba labai skiriasi nuo rusų. Nieko nesuprantu, bet iš skambesio viskas labai gražu“, – juokiasi verslininkas.

Pasaulinės ambicijos

„Planner 5D“ jau dabar gana populiarus, bet jo kūrėjai net nesiruošia sustoti ir jau artimiausiems metams turi ambicingų planų. „Pradžiai norisi uždirbti šimtą milijonų dolerių. O jeigu rimčiau, artimiausiu metu norėtųsi savo naudotojų skaičių pakelti nuo dabartinių trijų milijonų iki šešių ar septynių. Jau bandome naujus reklamos kanalus ir suprantame, kad užduotis rimta, bet galimybė tikrai yra, tad reikia ja pasinaudoti“, – sako S. Nosyrevas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.