...

Laisvadarbius sukvietė po vienu stogu

Verslas

2017.03.09

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Laisvadarbius sukvietė po vienu stogu

Projekto „Laisvadarbiai.lt“ įkūrėjas - Šarūnas Norkus. Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, sparčiai populiarėja laisvai samdomų darbuotojų (angl. freelancers) veikla. Jie netruko įsitvirtinti, siūlydami įvairaus pobūdžio paslaugas ir taip papildomai ne tik patys uždirbdami, bet ir sumažindami išlaidų juos samdančioms įmonėms. Vilniuje jau beveik dešimtmetį gyvenantis klaipėdietis Šarūnas Norkus (32) nusprendė palengvinti darbą užsakovams ir paslaugų teikėjams, tad sukūrė projektą „Laisvadarbiai.lt“.

Asmeninis tikslas

Š. Norkaus profesija – programuotojas, todėl laisvalaikiu jis praktikuojasi, mėgina kurti projektus, kad įgytų daugiau patirties ir žinių. Vienas tokių projektų buvo ir „Laisvadarbiai.lt“, vėliau išaugęs į rimtą sistemą, vienijančią laisvai samdomus darbuotojus.

„Laisvu laiku norisi išbandyti naujas technologijas ar sistemas ir taip tobulinti savo įgūdžius. Nusprendžiau, kad reikėtų pabandyti sukurti ne šiaip projektėlį apie nieką, o ką nors naudinga kitiems. Taip pat praktikuojantis bene svarbiausias dalykas yra pabaigti projektą, nes bandytojų yra daug, o finišuoti pasiseka ne visiems. Manau, pradedantiesiems programuotojams, norintiems įgyti patirties, reikėtų orientuotis į tai kad jų kuriamas projektas būtų užbaigtas. Tai parodo žmogaus gebėjimą atlikti darbą iki galo, kas yra labai svarbu“, – įsitikinęs projekto kūrėjas.

Sudominantis pavadinimas

 

„Teko domėtis internete apie laisvai samdomų specialistų nišą ir mačiau gana geras prognozes jai.“

Š. Norkus.

 

Projekto idėja, anot autoriaus, gimė daugiau nei prieš penkerius metus, tačiau vis pritrūkdavo laiko rimtiems jos plėtojimo darbams. Užsitęsus puslapio kūrimo procesui, į viešumą „Laisvadarbiai.lt“ iškilo vos prieš metus, tačiau jau sėkmingai skinasi kelią ir sulaukia vis didesnio paslaugų teikėjų bei užsakovų susidomėjimo. Prie idėjos sėkmės prisideda ir sulietuvintas pavadinimas, patraukiantis lankytojų dėmesį.

„Teko domėtis internete apie laisvai samdomų specialistų nišą ir mačiau gana geras prognozes jai. Taip pat jau turėjau šiek tiek patirties ir auditoriją, tad nusprendžiau sukurti tokį projektą. Vieną dieną svarsčiau, koks lietuviškas atitikmuo galėtų būti žodžiui freelancers, ir į galvą šovė mintis „laisvadarbiai“. Pradėjau ieškoti internete ir pamačiau, kad labai pataikiau, nes lietuvių kalbos naujažodžių svetainėje būtent šį žodį radau kaip priimtą naujadarą“, – pavadinimo paieškas prisimena pašnekovas.

Atviras pasiūlymams

Š. Norkus kukliai pripažįsta, kad, nors susidomėjimas auga, jo sulaukia ne tiek daug, kiek norėtų, o pats, būdamas techninės dalies atstovas, ieško kolegų, galinčių prisidėti prie naudingos veiklos.

„Nors startuoti sunku nebuvo, manau, sunkiausia yra dabar. Projektas paleistas, bet reikalinga nemaža rinkodaros darbo dalis, kad jis taptų sėkmingas. Labiausiai mane domina projekto techninė pusė, kaip minėjau, čia laisvai galiu realizuoti ir bandyti naujas idėjas bei technologijas, todėl matau, kad be rimto partnerio kažko daugiau pasiekti bus sunku. Tad kol kas tiesiog tobulinu projektą savo jėgomis ir stengiuosi toliau tobulėti profesinėje srityje. Esu atviras pasiūlymams, kas norėtų prisijungti prie projekto vystymo“, – prisijungti prie „Laisvadarbiai.lt“ skatina pašnekovas.

Linki ryžto

Š. Norkus, pats pradėjęs projektą nuo nulio, tikina, kad neverta bijoti, o sėkmei reikalingas tik ryžtas. „Visiems, kurie svajoja pradėti įgyvendinti savo idėjas, norėčiau palinkėti ryžtingumo ir optimistiškumo. Neverta nusiminti, jei projektas nepateisins lūkesčių, vis tiek įgysite vertingos patirties, tobulėsite, o tai yra daug geriau, nei nedaryti nieko“, – įsitikinęs laisvai samdomus darbuotojus vienijančios sistemos kūrėjas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.