...

Koks lyderis yra geras? Būdo savybė, kurią pamirštame!

Verslas

2012.10.31

Autorius: Evelina Zenkutė

Temos: .

Koks lyderis yra geras? Būdo savybė, kurią pamirštame!

Kuo labiau žmonės nuoširdžiai jus gerbia ir vertina, tuo „didesnį svorį“ jūs turite, kai priimate svarbius sprendimus. johnbradleyillustrator.com

Ar kada nors pagalvojote, kas gerą lyderį daro geru? Kokios savybės būtinos, jog aplinkiniai tave išskirtų, kaip įkvepiantį vadovą? Charizma, pasitikėjimas savimi? O gal tiesiog platus požiūris į dalykinius reikalus ir pasaulį apskritai?

Jeigu manai, kad ši tema tavęs neliečia, nes neatlieki vadovaujančio darbo, klysti. Tavo gyvenime vis tiek būna ar bus toks laikas, kai tenka ar teks (gal ir netiesiogiai) priimti sprendimus ir būti šiek tiek viršesniu už kitus. Tokia situacija nebūtinai turi nutikti darbe, ji visai įmanoma šeimoje ar draugų rate.

Pavyzdžiui, buvimas tėvais jau savaime reiškia nuolatinį buvimą lyderių pozicijoje, kai vaikai iš mamo ir tėčio tikisi sulaukti palaikymo, įkvėpimo ir tiesiog gyvenimiško pavyzdžio. Be to, niekada nežinosi, kada teks keisti darbą, pradėti savo verslą ar tapti autoritetu kažkurioje srityje: gyvenime viskas greitai keičiasi ir nė nemirktelėjęs gali tapti ne tik lyderiu, bet tiesiog žmogumi, kurį kiti laiko pavyzdžiu.

Ar nebūtų nuostabu, jei žmonės tiesiog pasitikėtų jumis, su įtarimu neklausinėtų, kodėl priimtas vienas ar kitas sprendimas, ar neliktų nepatenkinti, kai liepiama įvykdyti užduotis. Galbūt tu jau dabar esi puikus lyderis ar tokiu tapsi ateityje, tačiau dėl visa ko, nepraleisk progos sužinoti, kokia svarbiausia savybė būtina žmogui, paskui save vedančiam kitus.

Taigi, tiesa apie tai, kas žmogų daro puikiu lyderiu.

Kuklumas!

Paklausite, kodėl? Apskritai, kaip paprastumas ir nuolankumas gali kažką paversti geresniu lyderiu? Turbūt ne vienas suabejojo šiuo teiginiu, nes daugumai kuklumas asocijuojasi su silpnumu ir nepasitikėjimu savimi. Tačiau, jei pabandytum prisiminti nors vieną šaunų lyderį, kuris daug ko išmokė tave (kad ir tavo tėtis), pamatysi, kad jis buvo pakankamai kuklus žmogus. Ir būtent šis charekterio bruožas tau nesąmoningai patiko pirmiausia, o vėliau įkvėpė ir motyvavo. Tai nėra tik saujelės žmonių nuomonė, prie tokių išvadų yra priėję daugybė rimtų mokslininkų visame pasaulyje.

Jei esi kuklus ir paprastas lyderis, tu būtinai:

Rodysi pavyzdį

Pripažinsi klydęs

Pastebėsi stipriąsias pavaldinių puses ir skatinsi jas tobulinti

Puikus lyderis – tai pirmiausia ne valdžia, bet gebėjimas daryti įtaką, paskatinti, įkvėpti ir motyvuoti. Kuo labiau žmonės nuoširdžiai jus gerbia ir vertina, tuo „didesnį svorį“ jūs turite, kai priimate svarbius sprendimus. Neretai lyderių bandymai pasirodyti genijumi ir žmogumi visa galva esančiu aukščiau už kitus baigiasi sugadinta reputacija pavaldinių akyse. Tiesiog lyderiu nepasitikima, jis pradedamas laikyti pretenzingu ir mėgstančiu apsimetinėti. Deja, labai daug vadovaujančių žmonių, kurie turi kitų puikių savybių, pamiršta apie kuklumą ir tiesiog žmogiškumą. Neveltui, kas 38 sekundes pasaulyje pavartojamas terminas „mano šefas yra nepakenčiamas“. Taigi, rodos, ši problema universali.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.