...

Kokių verslumo įgūdžių galima įgyti Švedijoje?

Verslas

2013.10.04

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Kokių verslumo įgūdžių galima įgyti Švedijoje?

Gintautas Cinskis Asmeninio albumo nuotr.

Ūkininkas Gintautas Cinskis sutiko pasidalyti patirtimi dalyvaujant verslumo mokymuose Švedijoje. Su juo kalbamės apie verslumo programas ir apskritai verslo skirtumus užsienyje ir Lietuvoje.

Švedijoje stiprus aukštųjų mokyklų ir verslininkų bendradarbiavimas

„Švedijoje labiau akcentuojamas verslo ir aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas, studentai labiau įtraukiami į įmonių veiklą, kryptingiau nei Lietuvoje žiūrima į būsimą specialistą bei būsimą verslininką, nes su juo nuolat palaikomas ryšys, į jį investuojama daugiau nei pas mus“, – pasakojo G. Cinskis.

Be to, pasak pašnekovo, ne tik aukštųjų mokyklų, bet ir pačių verslininkų požiūris yra kitoks. Vokiečių ir švedų verslininkai bei ūkininkai atlaidžiau žiūri į tavo klaidas, kurių pasitaiko praktikos metu. Tai svarbus akcentas, nes klaidos ir mokymasis iš jų yra reikšminga sėkmingo verslo ir karjeros akcentas.

Programoje sėkmės lydimos Švedijos įmonės dalijosi patirtimi

Pietų Baltijos mokymų programos paskaitose buvo akcentuojamos socialinės medijos, projektų valdymo, kultūrinių ypatumų, verslumo reikšmės, praktinės užduotys bei vizitai į sėkmingas Švedijos verslo įmones (Roxtec). Programoje pašnekovas įgijo svarbių žinių ir jas sėkmingai taiko savo versle.

„Prieš vykdamas į SBTP mokymų programą turėjau užsibrėžęs konkrečių tikslų ir juos siekiau įgyvendinti. Trys praktikos savaitės Wolfgango Griegerio ūkyje viršijo mano lūkesčius – užsimezgė praktinis bendradarbiavimas tarp mūsų avių ūkių, su Wolgangu Griegeriu jau turime konkrečių planų ir vizitų“, – pasidžiaugė vyras.

Nuosavą verslą pradėjo įkvėptas Švedijos pavyzdžio

G. Cinskis yra baigęs politikos mokslus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute bei turizmo vadybą Žemaitijos kolegijos Telšių fakultete. Šiuo metu jis studijuoja Aleksandro Stulginskio universitete žemės ūkio verslo vadybos magistro studijų programoje.

„Jau dabar su šeima plėtojame avininkystės verslą Lietuvoje, prekiaujame avienos/ėrienos, vilnos, kailių produktais, tad šios žinios ir patirtis leidžia sparčiau veikti. Labiausiai įkvėpė Švedijos ir Vokietijos verslininkų atsidavimas savo verslui, tai persidavė ir man. O svarbiausia, kad leido į savo verslą pažiūrėti kitaip ir palyginti su Švedijos, Vokietijos verslininkų adekvačiomis įmonių situacijomis“, – sakė verslininkas.

Jauniems verslininkams pataria drąsiai vykti stažuotis į užsienį

„Patariu ir patarsiu kitiems naudotis suteiktomis galimybėmis, vykti į stažuotes, mokymus bei pažinti kitas šalis, jų kultūrą, vertybes. Ši mokymų programa suteikė puikių galimybių išreikšti ir atrasti save bei įgyti žinių, patirties ir susirasti kontaktų. Tai labai svarbi patirtis, kurią gali pritaikyti ir panaudoti savo versle, karjeroje ir tapti plačiau mąstančia asmenybe“, – patirtimi dalijosi G. Cinskis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.