...

Kokios sporto taisyklės tinka verslui?

Verslas

2016.11.07

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Kokios sporto taisyklės tinka verslui?

Vieni yra itin greiti ir sėkmingai atlieka nesudėtingas užduotis, kiti gali įveikti itin didelius iššūkius, tačiau jiems reikia daugiau laiko. wallpapers.com nuotr.

Verslas yra kaip sportas: tikslo siekiama bendrai, dalyvaujama konkurencinėje kovoje, o į pergales veda lyderis (treneris). Norint, kad verslas sektųsi, kartais pakanka atkreipti dėmesį į keletą taisyklių, principų, kuriais naudojamasi treniruojant sporto komandą ir ją vedant į pergalę.

Plaukimas

Geras plaukimo treneris visuomet pastebės, jog vienas jo mokinių geriau plaukia laisvuoju stiliumi, kitas – peteliške. Būtent šiuos jų įgūdžius jis lavins labiausiai, kad būtų pasiekti aukščiausi rezultatai. Geras verslo lyderis taip pat turi pastebėti kiekvieno komandos nario darbo stilių. Vieni yra itin greiti ir sėkmingai atlieka nesudėtingas užduotis, kiti gali įveikti itin didelius iššūkius, tačiau jiems reikia daugiau laiko. Būtina identifikuoti darbuotojų darbo stilių ir pasitelkti tai dėl darbo drauge bei verslo sėkmės.

Futbolas

Jeigu saugo pozicijoje paprastai žaidžiantį futbolininką pastatysite į puolėjo poziciją, greičiausiai vis tiek liksite apsaugotas nuo smūgių į vartus, tačiau pats įvarčių nepelnysite. Tai galioja ir versle: tik atradę stipriąsias savo darbuotojo puses, išsiaiškinę silpnybes ir paskyrę jį į tinkamą vietą bei davę tinkamas užduotis, pasieksite maksimalų rezultatą.

Boksas

Kartais gavus smūgį į veidą nebesinori atsukti kitos pusės. Po sudėtingos, pralaimėtos kovos kartais norisi nuleisti rankas. Kiekvienas bokso treneris žino, kaip motyvuoti savo globotinį, pakelti kovotojo dvasią. Tai turi sugebėti ir verslo lyderis. Priimkite nesėkmę (ir darbuotojo) kaip pamoką, o ne kaip bausmę. Ir nepaverskite tolesnio elgesio su darbuotoju bausme. Paskatinkite ir motyvuokite. Nepamirškite padėkoti ir pasidžiaugti tada, kai darbuotojui pasiseka.

Orientavimosi sportas

Puiku, kai orientavimosi sporto komanda žino, koks yra galutinis tikslas, tačiau jei ji turės daugiau žinių apie galimas kliūtis, vietovės ypatybes, bus informuota, kas gali pagelbėti judant tikslo link, turės kitų naudingų trenerio patarimų, jai seksis kur kas labiau. Vadovas turi nuolatos ir kuo aiškiau komunikuoti su savo komanda, išsakyti lūkesčius, nusakyti galimybes, suteikti kuo daugiau informacijos. Jei reikia, pamokyti papildomai. Taip, tai pareikalaus šiek tiek laiko, bet juk tie žmonės yra jūsų komanda ir tikslų visi siekiate tų pačių.

Automobilių sportas

Kuris lenktynininkas finišą pasieks greičiau: vairuojantis „Ferrari“ ar žigulį? Jūsų buhalterė greičiau pateiks ataskaitas, jei skaičiuos viską pagaliukais ar skaičiuotuvu? Komiškos situacijos diktuoja viena: aprūpinkite savo komandą reikiamais tikslo siekimo įrankiais. Visos komandos susodinti į kompanijos automobilius ir įteikti po naujutėlaitį „Apple“ kompiuterį galbūt neprireiks, tačiau užtikrinkite, kad darbuotai turėtų būtiniausius darbo įrankius.

Stebėkite krepšinio, futbolo, šachmatų sporto varžybas, ten atrasite dar ne vieną pamoką savo verslui.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.