...

Kokios spalvos yra palankiausios siekiant gerų derybų?

Verslas

2014.01.14

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Kokios spalvos yra palankiausios siekiant gerų derybų?

Kokios spalvos yra palankiausios siekiant gerų derybų? flickr.com nuotr.

„BZN Start“ pasiteiravo stilisto, dizainerio Seržo Gandžumiano, kokios aprangos spalvos padeda siekiant sėkmės per derybas ir kokios yra biuro mados tendencijos.

Ryškios spalvos uždraustos!

Verslo susitikimuose draudžiamos ryškios spalvos, neskoningi, ryškūs drabužiai. Yra tam tikri visuomenėje priimti kodai, kurių reikia laikytis, neeksperimentuoti. Juk tai, kaip atrodysite per verslo susitikimą, reprezentuos jus patį ir įmonę, kuriai atstovaujate.

Gal todėl Amerikoje, kitose šalyse aprangos stilius, kartais net gamintojas, drabužių prekių ženklas nurodomas net darbo sutartyje. Jo privaloma laikytis. Galima pastebėti tam tikras tendencijas pagal šalis. Pavyzdžiui, Paryžiuje biuro stilius yra itin elegantiškas, pastebėjo S. Gandžumianas.

Drabužių stilius ir mada – svarbiausia

„Sėkmė aplanko kur kas dažniau tuos, kurie rengiasi ne vien stilingai, bet ir madingai. Atlikti tyrimai parodė, kad aprangos stilius prideda 4 kartus daugiau sėkmės“, – teigė dizaineris.

Biuro mada keičiasi retai, kas keletą metų, tad prie jos prisiderinti nesunku, pasakojo pašnekovas.

Vyrams – pilka, moterims – mėlyna spalvos

Vyrams – pilka spalva. Tamsiose jos variacijose niekada nepasiklysite. Taip pat šįmet itin madinga pilka asfalto spalva. Prie jos geriausiai derinti baltus marškinius. Balta spalva simbolizuoja pasitikėjimą.

Prie šio derinio taip pat tiktų vienodos spalvos, šiuo atveju pilkos, liemenė. „Šioje situacijoje vertėtų kreiptis į gerą stilistą – profesionalą, o dar geriau siūtis kostiumą. Geras, individualiai jums sukurtas ir pasiūtas kostiumas – tai tikras statuso ir verslo sėkmės garantas“, – įsitikinęs žinomas dizaineris.

Verslo susitikimui taip pat puikiai tiks tamsiai mėlyna, net juoda spalvos. Pastaroji ypač pabrėžia verslo savininko autoritetą.

„Akcentą, emociją aprangai suteikti gali kaklaraištis, tačiau su juo taip pat reikėtų nepersistengti. Geriau pasirinkti subtilų raštą, o ne, pavyzdžiui, dabar neretai pastebimus kaklaraiščius su žaisliukais ir drakonais“, – sakė pašnekovas.

Moterims – mėlyna, ultramarino, indigo, violetinė (šįmet madinga), chameleoniškos spalvos.

Atkreipkite dėmesį į kostiumo kokybę

Geras kostiumas turi būti iš kokybiško, natūralaus vilnonio audinio. Spintoje tokių kostiumų turėtų būti ne vienas, o bent 3–4, kad per verslo susitikimą neatrodytų, jog tą patį kostiumą vilkite kasdien.

Privalu tinkamai prižiūrėti kostiumus, juos valyti. Taip pat nepamiršti kasdien, o ypač ruošiantis į svarbų susitikimą švariai nublizginti batus.

Skirkite dėmesio aksesuarams: laikrodžiui, batams, kaklaraiščiui

Svarbiausios vyro aprangos detalės – kaklaraištis, batai ir laikrodis. Todėl juos reikia rinktis kokybiškus, pabrėžiančius statusą.

„Vadovams pageidautina rinktis sąsagas, taip pat vietoj kaklaraiščio galima rinktis peteliškę. Būtina nepamiršti kokybiškų marškinių, ne iš prekybos centro“, – pastebėjo S. Gandžumianas.

Moterims vertėtų atkreipti dėmesį į rankinę. Ji galetų būti to paties tono, kaip ir kostiumėlis. Ji jokiu būdu negali būti ryškių spalvų, raudonos ar geltonos, reikėtų rinktis subtilias spalvas. Geriausiai, kad rankinė būtų odinė arba odos imitacijos.

Nevertėtų persistengti su žiedais, auskarais – jie turi būti santūrūs, be briliantų. Reikėtų atrodyti ne prabangiai, o stilingai, bet kokybiškai.

Dizainerio rekomenduojami drabužių deriniai vyrams ir moterims

„Moterims – mėlynos spalvos kostiumėlis, rožinė palaidinė, žydra kaklaskarė su itališkais raštais. Beje, su raštais per laisvai ir per daug neeksperimentuokite“, – perspėjo Seržas.

Vyrams jis rekomendavo gerai priglundantį ir pabrėžiantį taliją tamsiai pilką kostiumą, žydrus arba baltus marškinius, tamsiai vyšninį kaklaraištį su smulkiomis gėlytėmis, taip pat nosinaitę į krūtinės kišenę – mažą, bet svarbų akcentą.

Būkite gražūs, stilingi ir, žinoma, lydimi sėkmės!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.