Kokia verslo sėkmės formulė?

Verslas

2013.03.15

Autorius: bzn start

Temos: .

Kokia verslo sėkmės formulė?

Margarita Narvydaitė Asmeninio albumo nuotr.

Sėkmingas verslas, sėkmingas žmogus… Šie žodžiai tikrai patraukia dėmesį, nes norisi mokintis iš jų ir žinoma tą sėkmę susikurti pačiam. Visgi kokia yra sėkmės formulė?, – kalbiname Margaritą Narvydaitę, žurnalistę, projekto vieną iš tiesa.com įkūrėjų.

– Universalios formulės ar recepto, kaip sėkmingai plėtoti verslą, nebuvo, nėra ir nebus. Net ir brangiausios studijos, konsultacijos ar šimtai knygų su instrukcijomis (ir formulėmis!), kaip užsidirbti milijoną, negarantuoja sėkmės. Žinoma, nenoriu pasakyti, kad tai nereikalinga, anaiptol!

Nuosavas verslas – tai universitetas, kuriame laikysime egzaminą po egzamino, o galiausiai kiekvienas galėsime užrašyti savo skirtingą sėkmės formulę. Juk ir patį verslą, jo sėkmę visi suvokiame skirtingai.

Galbūt nustebsite išgirdę, kad sėkmingai plėtojamu verslu niekada nepavadinčiau tokio, kurio apyvarta septynženklė, savininkas į kišenę susižeria gražaus pelno, tačiau tūkstančiai už grašius dirbančių samdinių yra priversti nerimauti dėl rytojaus.

Man labiau imponuoja nedidelio, pavyzdžiui, šeimos verslo modelis, kai žmonės kasdien dirba tikėdami tuo, ką daro, ir sąžiningai dalydamiesi ne patį didžiausią, tačiau asmeninius poreikius tenkinantį uždarbį.

Jeigu iš prasmingos, širdžiai mielos veiklos gali gyventi ir su tavimi dirbantys žmonės jaučiasi gerai, toks verslas, mano nuomone, plėtojamas sėkmingai. Jei tokia veikla išauga į milžinišką verslą, lenkiu galvą ir meldžiu dar didesnės sėkmės, bet tokių pavyzdžių neturime daug.

Nesu didi verslininkė, tačiau kartą jau pavyko įgyvendinti žiniasklaidos projektą. Iš jo teko pasitraukti geriausiai laikais, o dabar stebėdama jo liūdną saulėlydį iš šalies nepraradau drąsos, noro ir ambicijų visko imtis iš pradžių. Kažkuri verslo megažvaigždė yra pasakiusi: „Tris kartus nebankrutavęs milijono neužsidirbsi.“ Esu įsitikinusi, kad mintyje turimos milijono vertos gyvenimiškos pamokos, išmokstamos per asmeninę patirtį. Todėl, be to, kad reikia tikėti tuo, ką darai, nuolat stiprinti žinias, ieškoti geriausių įmanomų sprendimų ir nebijoti klysti, pridurčiau iš patirties: jei neišgali dirbti vienas, apgalvotai pasirink verslo partnerį, nes neapgalvotas sprendimas pradedant kurti verslą vėliau gali kainuoti labai brangiai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.