...

Kokią verslo formą rinktis Latvijoje ir kokios steigimo išlaidos?

Verslas

2012.03.02

Autorius: bzn start

Temos: .

Kokią verslo formą rinktis Latvijoje ir kokios steigimo išlaidos?

Naudinga verslui informacija flickr.com nuotr.

Turime kelis greitojo maitinimo restoranėlius Lietuvoje, norime plėstis į Lat­viją. Ar ten teisinės formos yra tokios pačios kaip mūsų, kokio kapitalo reikėtų ir kokios įmonės steigimo išlaidos bei procedūros laukia? Lietuvoje mes esame įsteigę UAB. 

ATSAKYMAS: Jei Lietuvos bendrovė (greitojo maitinimo restoranų tinklas) planuotų plėstis į Latviją, teisiniu požiūriu siūlytinos tokios galimybės:1) Ribotos atsakomybės bendrovė (angl. Limited Liability Company),  100 proc. valdoma Lietuvos bendrovės. Įstatymais tokioms bendrovėms nustatytas 2 000 latų (apie 2 800 eurų)  minimalus akcinis kapitalas, jos valdymo organai – akcininkų susirinkimas (ar vienas savininkas lietuvis) ir valdyba (gali būti skiriamas vienas asmuo, lietuvis ar kitas ne Latvijos pilietis). Minimalūs steigimo mokesčiai – apie 180 eurų (skubos tvarka – apie 470 eurų).2) Uždaroji akcinė bendrovė (angl. Joint Stock Company), 100 proc. valdoma Lietuvos bendrovės. Įstatymais nustatytas minimalus akcinis kapitalas – 25 000 latų (apie 35 000 eurų). Bendrovę valdo akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba (mažiausiai 3 nariai) ir valdyba (kaip ir ribotos atsakomybės bendrovėse, gali būti vienas žmogus, nebūtinai Latvijos pilietis). Steigimo mokestis – 250 latų (apie 350 eurų).Pagrindiniai dokumentai steigiant bendrovę: sprendimas steigti bendrovę (pateikiama informacija dėl stebėtojų tarybos ir valdybos narių) ir įstatai (įstatymai numato minimalius reikalavimus įstatų turiniui, tačiau akcininkas turi teisę nustatyti savo sąlygas, kiek jos neprieštarauja įstatymams).  Latvijos bendrovių registrui  taip pat būtina pateikti lietuviškus dokumentus, patvirtinančius Lietuvos bendrovės įsteigimą ir jos atstovų įgaliojimus (būtina juos išversti į latvių kalbą).

Atkreiptinas dėmesys, kad čia pateikiami bendrieji principai, o priklausomai nuo to, kokią bendrovės formą pasirinksite, gali reikėti papildomų veiksmų ar leidimų.Atsakymą pateikė Gintautas Bartkus, advokatų profesinės bendrijos „Baltic Legal Solutions Lietuva“ partneris, advokatasJei turite daugiau klausimų, užduokite „bzn start“ ekspertams. Tai galite padaryti užėję į rubriką “KLAUSIMAI”

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.