...

Kaip sukurti jaunam verslui naudingą kontaktų tinklą?

Verslas

2017.08.30

Autorius: Eglė Jurevičiūtė

Temos: , .

Kaip sukurti jaunam verslui naudingą kontaktų tinklą?

Ilja Laurs. Asmeninio albumo nuotr.

Ne paslaptis, kad verslo įkūrimas ir plėtojimas – itin sudėtingas procesas, kuriam reikia didžiulių pastangų. Kuriant verslą, nepakanka vien pradinio kapitalo, drąsos ir idėjos. Kelyje į pasisekimą svarbų vaidmenį atlieka verslui naudingų pažinčių bei kontaktų užmezgimas. Apie tai, kaip sukurti naudingą verslo kontaktų tinklą, bus diskutuojama 2017 m. rugsėjo 7 d. didžiausiame jauno verslo pažinčių dienai skirtame renginyje „Network Day“. Renginio metu dalyvių lauks išskirtinės diskusijos su žinomais verslininkais ir vyks pažinčių „pitchai“.

 

Vien tik pažintis sėkmės neatneš

Žinomo verslininko ir investuotojo, pirmosios mobiliųjų programėlių bendrovės „GetJar“ ir investicinio fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjo Iljos Laurso nuomone, kontaktų užmezgimas su žmonėmis yra svarbus ne tik gyvenime, bet ir versle.

„Žmogus yra sociali būtybė, dažnai linkusi vadovautis ne racionaliu protu, o emocijomis. Net 90 proc. mūsų sprendimų yra pagrįsti emocijomis. Natūralu, kad, bendraudami su pažįstamais žmonėmis, jaučiamės saugesni ir esame linkę labiau jais pasitikėti. Versle galioja panašus kontaktų mezgimo principas. Tačiau sąvoką „pažintis su verslininku“ jaunimas dažnai linkęs suprasti tiesiogiai – susipažinau, vadinasi, man ims sektis. Visgi svarbiausia suvokti, kad, norint sulaukti pasisekimo, vien užmegzti platų kontaktų tinklą nepakanka“, – teigia I. Laursas.

Pažinties nauda turi būti abipusė

Verslininkas ir visuomenininkas, vienas iš UPS – skubių siuntų verslo – Lietuvoje įkūrėjų, technikos daktaras Vladas Lašas (nuotr. kairėje) mano, kad pažintys turėtų būti užmezgamos ne vien siekiant asmeninės naudos, bet ir dalijantis savo sukaupta patirtimi su kitais.

„Bendraudamas, susipažindamas su kitais žmonėmis, išgirsdamas jų nuomonę, jų poreikius ir norus, jų ateities viziją, gali ir pats geriau suprasti, kaip greičiau vystyti ir sėkmingiau kurti savo verslą. Daugiausia galima išmokti bendraujant su kitais žmonėmis, turinčiais kitokią patirtį, galinčiais atverti platesnes perspektyvas, supažindinti su kitais žmonėmis, galinčiais padėti. Turi būti ne tik siekiantis gauti, bet ir galintis duoti – būti naudingas kitiems“, – pasakoja verslininkas.

Norintiesiems užmegzti naudingas verslo pažintis V. Lašas pataria ne vien aklai vaikytis pažinčių, bet ir domėtis savo veikla, įgyti naudingų žinių, kad jos būtų įdomios ir kitiems. Nuoširdžiai gilinantis į savo veiklos sritį, pažintys atsiranda natūraliai. Pats verslininkas mielai bendrauja su jaunaisiais verslininkais ir stengiasi juos nukreipti tinkama linkme.

Verslo pažintys užsimezga virtualioje erdvėje ir realiame gyvenime

Pasak „Swedbank“, AB, Finansų instituto vadovės, verslininkės Jūratės Cvilikienės (nuotr. dešinėje), verslo pažintys suteikia galimybę įgyti naudingų žinių, užduoti rūpimus klausimus, daugiau laiko praleisti šalia sėkmės lydimų ar patinkančių žmonių, stebėti, klausytis ir įgytas žinias pritaikyti savo versle. Šių pažinčių ieškoti galima ir realiame gyvenime, ir virtualioje erdvėje.

„Kaip ir dauguma dalykų mūsų gyvenime, taip ir šios pažintys, manau, yra dviejų tipų: virtualios, t. y. įvairios bendraminčių platformos socialinėje erdvėje ir realios, t. y. susitikimai teminiuose renginiuose, parodose. Tikiu, kad reikia drąsiai ieškoti būdų bendrauti su mums įdomiais, įkvepiančiais žmonėmis, išdrįsti užduoti rūpimus klausimus“, – teigia pašnekovė.

Sėkmingą karjerą sukūrusios „Swedbank“, AB, Finansų instituto vadovės gyvenime pažinčių su žinomais žmonėmis netrūksta, tačiau labiausiai ją įkvepia pažintys su drąsiomis ir savo tikslo siekiančiomis asmenybėmis.

Viešumas – puikus įrankis pažintims užmegzti

 

„Pažinčių ir kontaktų mezgimas versle yra priemonė, kuria reikia mokėti tinkamai pasinaudoti.“

I. Laursas.

 

Pasak verslininko I. Laurso, siekiant užmegzti naudingas pažintis, savo gebėjimus ir profesinę veiklą vertėtų rodyti viešumoje, dalyvauti profesiniuose renginiuose, gebėti pasinaudoti profesinio socialinio tinklo „LinkedIn“ teikiamomis galimybėmis. Tik rodant savo gebėjimus ir profesionalumą, galima tikėtis būti pastebėtam kitų profesionalų.

Pats verslininkas yra užmezgęs ne vieną pažintį su didžiausią pasisekimą pelniusiais pasaulio verslininkais, įskaitant socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą, „Microsoft“ korporacijos valdybos pirmininką Billą Gatesą, programos „Skype“ įkūrėją Niklasą Zennströmą ir kitus žinomus verslininkus. Labiausiai I. Laursas linkęs vertinti ilgalaikes pažintis.

„Daugiausia naudingų žinių ir patirties galima įgyti dirbant ir mokantis drauge su savo srities profesionalais. Norint sakyti, kad gerai pažįsti žmogų, nepakanka su juo pasisveikinti ar trumpai pabendrauti. Taip teigti galima tada, kai drauge esi atlikęs ne vieną darbą. Pažinčių ir kontaktų mezgimas versle yra priemonė, kuria reikia mokėti tinkamai pasinaudoti. Manau, kad ko nors pasimokyti galima iš kiekvieno žmogaus. Kartais geriausi mokytojai gali būti ir vaikai“, – mintimis apie pažinčių naudą versle ir gyvenime dalijasi I. Laursas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.