...

Kaip pasiekti verslo aukštumas?

Verslas

2013.06.04

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Kaip pasiekti verslo aukštumas?

Kaip pasiekti verslo aukštumas? Flickr.com/Lathaw nuotr.

Renginio „Forum One“ pranešėjas vadovas ugdytojas Josephas McClendonas III įsitikinęs, kad įkvėpimas gali nuvesti pačios didžiausios sėkmės link. Įkvėptas knygos „Think and grow rich“ Josephas nutarė užsiimti verslo, politikos, pramogų pasaulio atstovų lyderystės mokymais ir tapo vienu žinomiausių šio amato specialistų.

Galingiausias bruožas – vizija

„Vizija yra pats galingiausias lyderio bruožas. Jei pats nežinote, kokia yra jūsų vizija, kaip jus gali sekti kiti žmonės?“ – klausė J. McClendonas III.

Anot jo, sąmonėje reikėtų atskirti, kas yra svajonė, o kas – vizija. Svajonė būna laikina ir kintanti, o vizija yra specifinė, detalizuota, kryptinga. „Reikia tvarios vizijos, kad pasiektum sėkmę“, – sakė Josephas.

Pasak J. McClendono III, svarbu ne tik turėti viziją, bet ir ja dalytis su kitais. Bet kuriai veiklai reikia palaikančių, drauge tikslo siekiančių žmonių – komandos. „Jūsų vizija turėtų būti tokia, kad įkvėptų kitus žmones“, – įsitikinęs J. McClendonas III.

Dar labai svarbu išsiaiškinti, ko nori kiti žmonės, sužinoti, kodėl jie to nori. „Tada žmonės veiks su jumis, nes supras, kad veikiate su jais, jiems ir dėl jų, ne tik dėl savęs. Daugelis darbdavių to nedaro, tačiau tai yra svarbiausias lyderystės bruožas“, – teigė vadovas ugdytojas.

Sėkmės paslaptis – meilė

Pranešėjo teigimu, svarbiausias įgūdis, reikalingas sėkmės siekiančiam lyderiui, yra įtaka. Vis dėlto daryti įtaką gali ne kiekvienas ar bent ne kiekvienas žinantis, kad raktas į įtaką yra ryšys, bendravimas. Taigi tarp darbdavio ir darbuotojų būtinas nuoširdus bendravimas.

„Meilė yra šio ryšio pagrindas, – sakė J. McClendonas III. – Svarbu parodyti, kad kiti žmonės jums rūpi. Vietoj „sutinku, bet…“, vartokite „sutinku ir…“, nes tai palengvina žmogui galimybę priimti jūsų pastabas.“

Antras svarbus dalykas – treniravimasis. „Reikia susikoncentruoti į savo viziją. Tai, ką jūs įsivaizduosite, realizuosis“, – sakė svečias.

Svarbu veikti

Žmonės neretai mano, kad žinios yra svarbiausia, tačiau, anot J. McClendono III, svarbiausia yra tai, ką mes darome. „Žinios nėra galia. Galite žinoti daugybę dalykų, tačiau kol nesiimate realių veiksmų, niekas nesikeičia. Tai yra tas pats, kas bandant mesti svorį. Visi bandę tai daryti žino, ką reikia daryti, tačiau svoris nekrinta, kol nesiimama realių veiksmų. Rezultatus kuria veiksmai, – teigė vadovas ugdytojas. – Valdžia nepadarys pokyčių, pokyčius sukelia žmonės, lyderiai. Jei norite, kad sektųsi, jums būtina gera komanda, o jūs turėtumėte būti geras lyderis.“

Anot garsaus vadovo ugdytojo, daugybė žmonių sėdi ir laukia, kol kas nors už juos ką nors nuspręs, padarys, tačiau reikia žengti žingsnį, nes tik tada gyvenimas pradės keistis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.