...

Kaip įteikti vizitinę kortelę?

Verslas

2012.07.04

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Kaip įteikti vizitinę kortelę?

Išvykus vizito į užsienį pravartu susipažinti ir su tenykštėmis apsikeitimo vizitinėmis kortelėmis tradicijomis. bzn start fotomontažas

Vizitinės kortelės sąvoka atsirado dar XIX amžiuje, o dabar tai neatsiejamas kiekvieno save ir kitus gerbiančio verslininko atributas. Šiuolaikinės technologijų galimybės leidžia ne tik greitai ir kokybiškai apsiginkluoti šiais itin svarbiais verslo elementais, bet ir nustebinti originalumu. Nepaisant įspūdingos kortelės, išvykus vizito į užsienį pravartu susipažinti ir su tenykštėmis apsikeitimo vizitinėmis kortelėmis tradicijomis.

Japonija

Jeigu išvykstate į verslo kelionę po Japoniją, pasiruoškite vizitines korteles, kuriose vienoje pusėje būtų atspausdinta informacija anglų kalba, kitoje – japonų. Su vizitine kortele reikia elgtis pagarbiai, kaip ir su žmogumi, kuriam ją įteikiate. Kortelę reikia laikyti abiem rankomis už viršutinių kampelių, su anglišku tekstu priekinėje pusėje. Gavę pašnekovo kortelę ir laikydami ją abiem rankomis atidžiai perskaitykite tai, kas joje užrašyta, ir atsargiai įsidėkite į dėklą.

Indija

Indijoje vizitinės kortelėmis apsikeičiama nedelsiant po rankos paspaudimo ir pasisveikinimo. Patartina turėti kortelę, kurioje, be pagrindinės informacijos, būtų nurodytas jūsų išsilavinimas. Įteikti ir priimti kortelę reikalaujama dešine ranka. Ši taisyklė galioja daugelyje musulmoniškų šalių ir kai kuriose Afrikos vietovėse. Indijoje nereikia turėti hindi kalba užrašytų duomenų, pakanka ir anglų.

Korėja

Kai Korėjoje jums įteikiama vizitinė kortelė, pagarbos ženklu laikomas galvos linktelėjimas ir padėka už galimybę susipažinti. Priešingai nei kitose Azijos valstybėse, įteiktą kortelę nedelsiant reikia įsidėti į dėklą, nes per ilgas jos studijavimas yra laikomas nemandagiu. Taip pat svarbu įteikti savo kortelę prieš prašant jos iš kito asmens, laikant abiem rankomis, korėjiečių kalba priekinėje pusėje.

Rusija

Rusijoje vizitinėmis kortelėmis priimta apsikeisti pasisveikinus ir prisistačius. Tai privalomas verslininko atributas per dalykinį susitikimą. Viena kortelės pusė turi būti rusų kalba, kirilicos rašmenimis, taip pat papildomai reikia nurodyti išsilavinimo laipsnį. Kortelę įteikite rusišku tekstu priekinėje pusėje. Jeigu jūsų pašnekovas neturi savo kortelės, galima nesidrovint užsirašyti jo kontaktinius duomenis į užrašinę.

Kinija

Kinijoje labai nemandagu įteikti savo kortelę neprašytam. Būtina įsitikinti, kad tekstas vienoje kortelės pusėje yra supaprastintas kinų rašmenimis ir tinkamu dialektu. Jeigu jūsų verslas yra senas ar stambus, rekomenduojama tai nurodyti ir vizitinėje kortelėje. Kaip ir Japonijoje, kortelė įteikiama ir priimama laikant abiem rankomis už viršutinių kampelių ir kinų kalba priekinyje pusėje. Negalima skubėti įsidėti kortelės į dėklą, jos neperskaičius.

Šiaurės Amerika ir Jungtinė Karalystė

Čia vizitinių kortelių įteikimo etiketas nėra griežtai reglamentuojamas. Žinoma, jos turi būti švarios ir nesuglamžytos. Neverta nustebti, kad kortelė jums bus įteikiama tiesiai iš pašnekovo kišenės, o ne dėklo, ar ant jūsų kortelės bus rašoma. Rekomenduojama pasikeisti kortelėmis susitikimo pradžioje ir įteikti vienam asmeniui tik vieną savo kortelę. Jungtinėje Karalystėje priimtina laikyti korteles švarko kišenėje.

Saudo Arabija

Saudo Arabijoje nėra laikomasi griežto apsikeitimo kortelėmis etiketo. Jos galimos, bet nebūtinos. Kaip ir Kuveite, čia jos gali būti įteikiamos kiekvienam sutiktam asmeniui, be ypatingų ceremonijų. Būtina įsitikinti, kad kitoje kortelės pusėje tekstas yra arabų kalba. Čia nepaisant oro temperatūros kur kas svarbiau griežtai laikytis dalykinio aprangos kodo.

Brazilija

Neverta nustebti, kai Brazilijoje jūsų pašnekovas prieš įteikdamas savo kortelę užlenks vieną jos kampą. Tai reikš, kad jis asmeniškai įteikė ją jums ir kortelė yra autentiška. Kortelėmis keičiamasi iš karto – prisistatant. Rekomenduojamas, tačiau nėra būtinas vertimas kitoje kortelės pusėje į portugalų kalbą. O jeigu toks yra, įteikiant vizitinę jis turi būti priekinėje pusėje.

Meksika

Tolimojoje Meksikoje verslo kortelėmis keičiamasi prisistatant. Viena vizitinės kortelės pusė turėtų būti ispanų kalba. Įteikiant tekstas šia kalba turėtų būti viršutinėje pusėje. Rekomenduojama savo kortelėje nurodyti ne tik profesinę, bet ir išsilavinimo kvalifikaciją, laipsnį.

Tailandas

Vykstant į verslo susitikimą Tailande verta įsitikinti, kad jūsų vizitinės kortelės yra nepriekaištingos kokybės. Savo kortelę visų pirma įteikti reikia svarbiausiam, t. y. aukščiausias pareigas einančiam, asmeniui. Ją įteikti ir priimti būtina dešine ranka. Svarbu prisiminti, kad keitimosi kortelėmis iniciatorius visuomet yra renginio ar susibūrimo šeimininkas. Svarbiausi duomenys kortelėje tailandiečiams yra pareigos ir pareigybės.

Australija

Šiame žemyne galioja panašios tradicijos, kaip ir Jungtinėse Valstijose. Nereikia skubėti įteikti kortelės pirmam, derėtų sulaukti prašymo. Nerekomenduojama dalyti savo korteles visiems iš eilės. Vizitinės kortelės prašyti reikia pokalbio su pašnekovu pabaigoje. Jeigu norite įteikti kortelę asmeniui, kuris jos neprašo, pasiteiraukite, ar galite tai padaryti. Užrašyti papildomą informaciją jums įteiktoje kortelėje, priešingai nei Rytų šalyse, laikoma dėmesingumo ženklu.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.