...

Kaip išsirinkti verslo mentorių?

Verslas

2018.03.12

Autorius: Ieva Zigmantaitė

Temos: , .

Kaip išsirinkti verslo mentorių?

Eric Edmeades. Asmeninio albumo nuotr.

Jaunas verslas neturi bijoti prašyti pagalbos ir patarimų, įsitikinęs verslininkas, mentorius Erikas Edmeades, šių metų pradžioje organizavęs mokymus Vilniuje. Eriko atvykimą į Lietuvą inicijavo „No Limits“ su Dariumi Jonausku prieš akis. Tiek Erikas, tiek Darius pasidalino patarimais, kaip jaunam verslui išsirinkti tinkamą mentorių.

4 pagrindiniai kriterijai renkantis mentorių savo verslui

Iš tiesų, prieš renkantis verslo mentorius, autorius, kurių knygas ruošiatės skaityti ar pranešėjus, kurių paskaitose ruošiatės apsilankyti, verta pasidomėti šių žmonių biografijomis ir veiklos istorija. Įžvalgomis apie tai, į ką atkreipti dėmesį dalinasi Darius Jonauskas (nuotr. dešinėje).

Pirmiausia, įsitikinkite, kad žmogus yra įkūręs pelningai veikiantį verslą. Atrodo elementaru, tačiau galite nustebti sužinoję, kad didelė dalis pranešėjų ar verslo konsultantų, kurie dalinasi patarimais įvairiuose mokamuose ir nemokamuose renginiuose, patys nėra įkūrę jokio verslo. Jų konsultacijų “uabas” nesiskaito, nes šios patirties konsultuojant kitus tikrai nepakanka. Tų, kurie žada išmokyti jus uždirbti milijoną, paklauskite: “O ar Jūs esate tokį uždirbęs?“

Antra, tikrai geras verslo mentorius turėtų būti sukūręs bent du verslus. Vienas kartas gali būti atsitiktinė sėkmė, tačiau antras, trečias ir kiti, tai turimų žinių rezultatas. Žinoma, nepakenks pasidomėti ir tų verslų statusu, verte, apyvarta, darbuotojų skaičiumi, atsiliepimais.

Trečias kriterijus aktualus ketinantiems plaukti į tarptautinius vandenis. Pasidomėkite rinkomis, kuriose verslus vystė žmogus į kurį ketinate kreiptis. Jei tai tik Lietuva, o jūs planuojate plėtrą Ispanijoje, kažin ar gausite daug naudingų patarimų. Kultūriniai, teisiniai, mokesčių sistemos skirtumai yra būsimos plėtros abėcėlė.

Paskutinis Dariaus išskirtas kriterijus, kokia asmenybė yra būsimas mentorius ar pranešėjas. Labai svarbu, kad žmogus, kurio klausysite, gebėtų tinkamai perteikti savo žinias. Jis turi mokėti tinkamai, aiškiai ir suprantamai informaciją perduoti klausytojams, kitu atveju jį suprasti ir iš jo mokytis bus sunku. Kadangi ketinate bendravimui su šia asmenybe investuoti savo laiką ir, tikėtina, pinigus, pasidomėkite atsiliepimais apie pranešėją, pažiūrėkite jo video. Labai svarbu netgi kalba, kuria jis kalba, žodynas, kurį naudoja. Jie turi būti paprasti, kad galėtumėte koncentruotis į turinį, o ne atskirų žodžių reikšmes.

Darbas be poilsio – beprasmis

Darbas žmogų puošia, tačiau persidirbimas labai greit nupuošia, tad svarbu rasti laimingąjį viduriuką. Vietoje ilgų valandų biure ir bemiegių naktų namuose skirtų kasdieninėms užduotims, verčiau teisingai susidėliokite prioritetus ir pagalvokite, ką galite padaryti, kad dirbtumėte efektyviau.

Sausio mėnesį vykusių mokymų metu Erikas dalyviams pasakoja istorija. Apie du medkirčius. Jie abu su vienodais pjūklais pjauna vienodus medžius. Vienas medkirtys be atvangos pluša pjaudamas ir neatsitraukia nuo darbo nei minutei. Kitas nuolat dingsta pusvalandžiui ar valandai. Medį greičiau nupjauna antrasis medkirtys. Pirmasis, sunkiau dirbęs nustemba, kaip? Juk jis pjaudamas praleido daugiau laiko ir dirbo sunkiau. Antrasis paaiškina, kad kaskart, kai jo nebūdavo, jis eidavo pas kalvį, kad šis jam pagaląstų pjūklą, o tuo metu jis ilsėdavosi. Primityvi istorija atspindi ir situaciją šiuolaikiniame, kapitalistiniame pasaulyje. Mes turime skirti laiko poilsiui ir savo smegenų „galandimui“. Galbūt ne visi sėkmingi šių dienų buržuazijos atstovai tai daro, tačiau neabejotinai, visi sėkmingi ir laimingi taip.

Tad ne sunkus ir intensyvus darbas yra kelias į sėkmę, o gebėjimas dirbti produktyviai ir apgalvotai. Savo aplinkos pažinimas, žinojimas, kada kuriuos peilius galąsti ir kas tuos peilius galanda geriausiai ir greičiausiai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.