...

Kaip išrinkti patalpas restorano veiklai?

Verslas

2013.05.31

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: .

Kaip išrinkti patalpas restorano veiklai?

Sėkmingai restorano veiklai svarbūs 3 faktoriai: pirmas – vieta, antras – vieta, trečias – vieta BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Kaip išrinkti tinkamas patalpas restorano veiklai? Kaip jų ieškoti ir kaip apsispręsti? Norint išsirinkti gerą vietą restoranui, pasak Mindaugo Kazlausko “RE/MAX Bravo” savininko, svarbu atsižvelgi į kelis veiksnius.

Vieta. Sėkmingai restorano veiklai svarbūs 3 faktoriai: pirmas – vieta, antras – vieta, trečias – vieta. Tačiau vietos sukuriamos, t. y. žmonės specialiai kar nors važiuoja pasimėgauti maistu, aplinka, gera kompanija ir maloniu aptarnavimu.

Konkurencingumas. Svarbu įvertinti maitinimo įstaigų klientų vietų skaičiaus santykį su aplinkinių gyventojų (įskaitant aplinkinių įstaigų darbuotojus) skaičiaus santykiu.

Matomumas. Jį lemia pėsčiųjų ir transporto priemonių srautas.

Privažiavimas ir galimybė pastatyti automobilį. Pavyzdžiui, centre, senamiestyje natūralu, kad sudėtinga palikti transporto priemonę, o kituose rajonuose tai reikalavimas.

Patalpos planas – santykis. Svarbu įvertinti patalpų dydį ir vietų skaičių.

Išorinė reklama. Ar yra galimybė sumontuoti tūrinę šviečiančią reklamą?

Patalpų nuomos kaina. Ji vertinama individualiai, dažniausiai pagal rizikos laipsnį: nuomininko patirtis, mokumas, investicija į interjerą, depozito dydis, nuomos terminas.

Daug paprasčiau įrengti patalpas restoranui pagal higienos normas ir jūsų reikalavimus naujai statomuose ar rekonstruojamuose statiniuose. Radus tokias patalpas galima koreguoti jų planą ir energetinius resursus, kad nereikėtų gaišti laiko perplanavimui su papildomomis investicijomis. Dažnai nutinka, kad pastato savininkas, nusprendęs, kad išnuomos patalpas restoranui, pirmiausia tariasi su architektu ar dizaineriu ir tik vėliau ieško nuomininkų.

Investicijų į restoraną atsipirkimas – vidutiniškai per 6–7 metus.

Tinkamos patalpos restoranui. Pritaikomas patalpos planas, pakankami energetiniai resursai, ventiliacija, dujų įvadas, automobilių aikštelė, galimybė įrengti lauko terasą, taip pat nekaprizingi kaimynai (galimybė netrukdomai gauti licenciją prekiauti alkoholiu ir kilusius nesutarimus spręsti taikiai).

Deja, tokių patalpų pasiūlos praktiškai nėra. Kita vertus, samdant profesionalius nekilnojamojo turto brokerius jūsų šansai padidėja, nes informacija yra kritinis faktorius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.